“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

5 Must-have letných aplikácií

Letné obdobie je v plnom prúde a my vám prinášame zoznam piatich must-have aplikácií, ktoré umožnia najmä tým, ktorí radi trávia svoj čas aktívne, načerpať maximum zážitkov z leta. Aplikácie vám pomôžu objaviť miesta, kde sa môžete osviežiť a kúpať, tiež vám pomôžu nájsť zaujímavé miesta s čerstvým ovocím, ponúknu vám cestovateľské tipy a odporúčania priamo z českej a slovenskej krajiny a nájdete aj prehľad letných kín v Česku. Čítajte ďalej a objavte aplikácie, ktoré vám zabezpečia nezabudnuteľné letné zážitky!

 

Vypadni.sk 

 

Projekt Vypadni.sk vám umožní objaviť nádhernú prírodu, jedinečnú architektúru a bohatú históriu Slovenska. Bol založený v roku 2013 a dnes v aplikácií nájdete viac ako 2000 rôznych objektov s tisíckam fotografií, ktoré zachytávajú krásy celého Slovenska. V rámci aplikácie nájdete rôzne užitočné funkcie, vrátane vyhľadávania podľa názvu miest, obcí alebo konkrétnych objektov, ako sú napríklad hrady, jaskyne, prírodné kúpaliska, archeologické náleziská, zoo a podobne. Aplikácia tiež ponúka online navigáciu pomocou Google Maps a GPS kompasu. Vypadni.sk poskytuje bohaté informácie vrátane údajov o vstupe, otváracích hodinách a kontakty. Objekty sú prehľadne zobrazené na mape, čo skvele umožňuje plánovať bohaté itineráre výletov. Ak narazíte na zaujímavé miesta alebo objekty, ktoré by ste radi zdieľali s ostatnými, aplikácia vám umožní pridať ich pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Takto vytvorené nové miesta a tiež pridané fotografie k existujúcim objektom budú samozrejme uverejnené pod vašim menom. V rámci aplikácie Vypadni.sk je k dispozícii funkcia zaznamenávania trás, kde si môžete si vybrať zo širokej škály aktivít, ako je beh, inline korčuľovanie, turistika alebo horské bicyklovanie. Po spustení záznamu trasy získate kompletné informácie vrátane rýchlosti, prevýšenia a vzdialenosti. Počas vašich výletov alebo športových aktivít môžete ukladať fotografie do vášho profilu na Vypadni.sk. Máte tak k dispozícii úplný denník vášho turistického a športového výkonu s fotografiami a všetkými potrebnými informáciami, ktoré je možné zdieľať s ostatnými užívateľmi.

 

 

Swimplaces

 

Podľa tvorcov projektu je Swimplaces (predtým Kde se koupat) miestom, kde môžete hodnotiť, komentovať a pridávať miesta vhodné na kúpanie. Projekt sa zameriava hlavne na prírodné a netradičné lokality, ako sú napríklad lomy, rybníky a iné miesta s prírodnou vodou. Nájdete v nej ale aj kúpaliská a aquaparky. Výhodou je, že sa nemusíte nikde zložito registrovať a aplikácia je dostupná na stiahnutie zadarmo. Používatelia majú možnosť pridať nové miesta na kúpanie a tiež ukladať svoje obľúbené miesta do zoznamu, aby k nim mohli neskôr rýchlo pristupovať. Okrem toho aplikácia ponúka funkciu navigácie, ktorá vás bez problémov a rýchlo dovedie na vybrané miesto na kúpanie. Mapová funkcia v aplikácii poskytne prehľadné zobrazenie všetkých dostupných miest na kúpanie, aby ste sa ľahko mohli rozhodnúť, kam sa vydať. Tiež je možné miesta filtrovať podľa typu. Navyše, každé miesto obsahuje priestor pre komentáre a hodnotenia, takže používatelia si môžu prečítať skúsenosti ostatných a rozhodnúť sa na základe reálnych recenzií. Táto aplikácia je neoceniteľným spoločníkom pre všetkých, ktorí radi trávia voľný čas na vode. Nech už ste milovníkom jazier, riek alebo morí, táto aplikácia vám pomôže nájsť to najlepšie miesto pre vaše osviežujúce dobrodružstvá.

 

 

Kudy z nudy

 

Portál Kudy z nudy predstavil bezplatnú aplikáciu s ktorou si užijete skvelé výlety, turistiku a dovolenku v Česku. Aplikácia ponúka výber najzaujímavejších tipov, turistických cieľov a denné aktualizácie, aby spríjemnila vaše cestovanie po Českej republike. Nech už používate telefón so systémom Android alebo iOS, môžete si ju stiahnuť vo viacerých jazykových mutáciách. S novou domovskou obrazovkou Objevuj sa vyhnete zbytočnému hľadaniu a nájdenie zaujímavých miest bude hračka. Okrem toho vám aplikácia poskytne tipy na užitočné miesta v okolí turistických cieľov a možnosť zisťovania najvyťaženejších časov v danom mieste. A to nie je všetko! Pre tých, čo cestujú v oblastiach bez signálu alebo vypnutých mobilných dát, je dostupná aj offline verzia aplikácie. Kudy z nudy bude verným sprievodcom po Česku, ktorý vám poskytne všetko potrebné na nezabudnuteľné zážitky.

 

 

Na ovoce

 

Aplikácia Na ovoce je komunitná platforma pre ľudí, ktorí chcú využívať voľne rastúce ovocné stromy, kríky a bylinky. Projekt vznikol pred deviatimi rokmi ako mapa, na ktorej je možné nájsť miesta s voľne rastúcim ovocím a bylinkami. Umožňuje nielen vyhľadávať ovocné stromy, ale aj ich pridávať do otvorenej mapy. Miesta sú z celého Česka a môžu ich pridávať nielen členovia správcovského tímu, ale aj samotní užívatelia. Okrem miest s ovocím a bylinkami nájdete v aplikácii aj herbár a kalendár, ktorý vám povie, kedy dozrievajú jednotlivé druhy. Aplikácia každého nabáda ku rešpektovaniu tzv. kódexu zberača, a teda aby používatelia behom zberu neporušovali vlastnícke práva. Projekt Na ovocie má za cieľ obnoviť záujem o ovocné stromy a sady na vidieku pomocou moderných technológií. Tvorcovia projektu okrem správy mapy organizujú aj rôzne voľnočasové aktivity pre verejnosť, ako sú odborné prednášky, vychádzky do starých sadov, ovocné slávnosti a workshopy o spracovaní ovocia. Plány do budúcnosti zahŕňajú realizáciu genofondového sadu národného významu v srdci Českého Středohoří.

 

 

Letňáky.cz

 

Projekt Letňáky.cz je dôležitou aplikáciou pre všetkých filmových nadšencov v Českej republike, pretože sa zameriava na letné kiná. V poslednom čase sa tieto vonkajšie kiná opäť rozšírili po celej republike, no nájsť aktuálny program konkrétneho letného kina je často dosť ťažké a chaotické. Z toho dôvodu sa tvorcovia rozhodli pripraviť komplexný zoznam všetkých letných kín vrátane ich podrobného programu, aby divákom uľahčili prístup k potrebným informáciám. Ľudia si tak môžu ľahko nájsť najbližšie letné kino a vychutnať si zážitok z premietania pod holým nebom.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ