“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Ako v dnešnej dobe tráviť viac času s rodinou. Časť 2.

 Ako sme vám sľúbili, prinášame druhé pokračovanie spoločenských hier. Máte sa na čo tešiť a aj z čoho vyberať. Ak ste premeškali našu prvú časť, nevadí. Na konci článku nájdete aj link na hry z prvej série.

 

Lingolandia – je hra pre všetky vekové kategórie. Každý kto je súťaživý a chce sa zdokonaliť v hláskovaní, rozšíriť si slovnú zásobu, a to nielen slovenskú, ale aj českú, či anglickú a nemeckú, bude z hry veľmi nadšený.

Lingolandiu vytvorili dve Slovenky. Anka, ktorá vymyslela celý koncept hry v roku 2017 a Nina, žijúca v Španielsku, sa stala konečnou ilustrátorkou po všetkých pokusoch s inými maliarkami a ilustrátorkami. Anna je mamou dvoch detí, ktorá sa venuje finančnému poradenstvu. Jej hlavným cieľom bolo vymyslieť takú hru, ktorá bude podaná hravou formou. Naučí deti slovnú zásobu, hľadať slová a rozvíjať fantáziu. Nina vyštudovala ilustráciu v Dubline, žije v Španielsku a jej ilustrácie nájdete v rôznych slovenských ale aj zahraničných knihách, obaloch, webových stránkach…

Zdroj: Lingolandia

 

Lingolandia – pravidlá hry si môžete pohodlne prečítať na webovej stránke Lingolandie. Okrem toho sa môžete prihlásiť na odber newslettera a čo to si prečítať aj na ich blogu.

 

Hra Človečina – je 5-dielna kartová hra, ktorá má už skoro 800 hracích kariet.

čLOVEčina je univerzálna hra pre všetkých. Je hlavne zameraná na komunikáciu, ktorá prináša zaujímavé rozhovory, a mnoho odvážnych tém.

čLOVEčina  – pre páry vám ukáže ako blízko k sebe môžete ešte byť. Ak sa nebojíte otvorenosti, vrúcnosti a vášne, ktorá bude prúdiť vzťahom, určite siahnite po tejto možnosti.

čLOVEčina – rodičia a deti prirodzene otvorí rozhovory medzi rodičmi a deťmi nenásilnými otázkami o prežívaní a videní sveta.

čLOVEčina Vianoce a Nový rok je limitovaná edícia do každej rodiny, priateľstiev, ktorá vnesie do rozhovorov pravé kúzlo, posolstvo Vianoc, taktiež blízkosť, vrúcnosť  a spojenie.

vďaCNOSTI sú vyznania pre vašich blízkych, aby ste im dali najavo, koľko pre vás znamenajú.

Prehĺby vzťahy či už s partnerom, rodičmi, deťmi, kamarátmi, kolegami otázkami, ktoré by ste sami nepoložili.

Zdroj: Človečina

 

Je jedno, či ste extrovent, introvert, či ste s partnerom 10 rokov alebo mesiac. Ak potrebujete prelomiť ľady, vymaniť sa zo stereotypu, premeniť obyčajné chvíle s rodinou na niečo výnimočné, táto hra je rozhodne pre teba. Zvedavé a odvážne otázky rozprúdia rozhovory,  vnesú do nich AHA momenty aj WOW momenty. Hru vymysleli dve Košičanky Daniela a Saša, ktoré sú zároveň mamy a manželky. Dlhoročná práca s ľuďmi im vnukla myšlienky spoločenskej hry, ktorá spojila už 30 000 vzťahov. Okrem toho nájdete u nich na webe aj podcast zameraný na vzťahy.

 

Pomiluj ma – hra plná vášne, lásky a rešpektu. Dáva láske nový rozmer. Vzniká sebapoznanie vlastného tela a učí milovať pomaly. Nemusíte sa hanbiť na niečo spýtať, jednoducho si potiahnete kartu.

Cieľom hry je spoločné objavovanie potrieb toho druhého bez hanby, vniesť do vzťahu intimitu,  po ktorej vždy túžil alebo im chýbala.

Aktivita, ktorá prinesie do spálne hravosť a zmyselnosť. Hru tvorí 150 otázok a 50 vzrušujúcich aktivít, ktorí odhaľujú tajomstvá úžasného sexu, rozširujú obzory, sprevádzajú intimitou. Je jedno koľko máte rokov, akú máte orientáciu, či máte malé deti, veľké deti, manžela 20 rokov alebo len priateľa 1 mesiac. No a ako hra vznikla a kto ju vytvoril? Simona Mačorová je sex koučka, lektorka sexuálnej výchovy, mama dvoch detičiek a milujúca manželka.

Zdroj: Pomiluj ma

 

Pri koučingu zistila, že dobre mierená otázka môže posilniť zvedavosť a prebudiť skrytú túžbu v intímnom živote. Preto vytvorila hru, ktorú môžete hrať celý život. Vždy si v nej nájdete niečo nové, neprebádané,  tým ako sa vyvíja aj váš život a vzťahy.

 

Boj o Veľkú Moravu –strategická hra pre všetkých od veku 8 rokov.

Hra vás zavedie do čias, keď spolu bojovali západní Slovania, východní Frankovia a starí Maďari, začiatku stredoveku. Obsadzujete územia, tvoríte si vojenské družiny, budujete silnú armádu, aby ste bojovali za svoju ríšu. Tak ako sa voľakedy snažili obsadiť národy časť územia, to isté v hre robíte vy. Čím skôr obsadíte veľkú plochu, tým skôr si vydobijete víťazstvo. Je na vás akú stratégiu využijete, či budete jednotlivec alebo sa spojíte proti súperovi.

Zdroj: Ludopolis

 

Boj o Veľkú Moravu vymysleli otec so synom, Peter Potúček starší a mladší, ktorí spojili svoje záľuby spoločenských hier a histórie. Hra prešla rôznymi testami,vylepšeniami až do finálnej podoby. Keďže ide hlavne o súboje, nájdete v nej originálne kocky ako napríklad meč, či luk  a šíp. Dúfame, že sa vám aj druhá várka slovenských hier páčila. Myslím , že máte z čoho vyberať a každý si nájde to svoje. Či už chce prehlbovať vzťahy s rodičmi, alebo naopak deťmi, partnerom a možno len milujete históriu a hľadáte hru, pri ktorej môžete vypnúť od bežného života a ponoriť sa do tajov nepoznaného.

Hier ktoré vznikajú v Čechách a na Slovensku je viacej tak napríklad Na Slovíčko, Nachozeno, Matymoves. Nezabudnite, že kúpou hry podporíte aj slovenských tvorcov. 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ