“facebook
Autor: adminessik123
1. januára 1970
Zdieľaj

Andreine prvá pomoc pre vlasy

Jej rady už pomohli niekoľkým stovkám žien a mužov, keď mali problémy s vlasmi.

 

Môžete nám povedať niečo o sebe a ako ste sa dostala k vlasom?

 

Ahojte. Volám sa Andrea a mám čerstvých 23 rokov. Pochádzam z Púchova ale bývam momentálne v Trenčíne.

Od strednej školy som pracovala 3 roky v Nemecku a Rakúsku. Vždy som mala pocit, že sa chcem rýchlo osamostatniť, a ísť do sveta. Išla som sama a veľa som sa toho naučila, samozrejme nemecký jazyk a hlavne to ,že mi nikto nič nedá zadarmo a musím si to vybojovať sama. Chcela som si zarobiť a neskôr vybudovať niečo počom túžim. Boli to aj ťažké roky, pretože práca bola 6 dní v týždni, celý deň. No ja som vedela ,že je to lepšie ako ostať na Slovensku a nikam sa nepohnúť. Spoznala som veľa úžasných ľudí s inou komunitou  a myslením. V práci som sa posúvala a rástla som. Učila som sa a snažila sa prebojovať medzi ostatnými no popravde som bola taká tichá , ale pracovitá. Keď sa dalo tak som veľa aj precestovala, a spoznávala krásne miesta. Doteraz hovorím, že Rakúsko je môj druhý domov. Cítila som sa tam dobre a milovala som tie hory. Vždy sa tam rada vraciam ale už nemusím pracovne ale dovolenkovo???? O vlasy som sa starala už v Rakúsku a vzdelávala som sa pretože som chcela dosiahnuť dlhších vlasov. Už vtedy som dávala fotky s vlasmi, premenami a rôznymi radami????Neskôr prišli zdravotné problémy z vyčerpanosti a skončila som v Rakúskej nemocnici, a následne som bola prevezená domov a odrovnalo ma to na 3 mesiace bez práce. Vtedy som sa prevažne znova snažila vzdelávať a venovať vlasom, pretože som si hovorila že mám teraz nato čas???? Vtedy som si už v hlave urovnávala , že sa to určite stať malo a že sa do Rakúska už pracovať nevrátim a chcem sa posunúť pracovne a mentálne niekde inde. Už som začala rozmýšľať že by som jedného dňa chcela vlastnú kozmetiku pretože vtom čase ma jedna značka oslovila či by mohli použiť moju fotku na svoj vlasový produkt. Začala som sa tomu viac a viac venovať no a nakoniec som teda začala pracovať na svojom sne a zapisovala som si všetky veci, čo ma kedy napadli o tvorbe vlasovej kozmetiky a samozrejme som začala pracovať aj na jej tvorbe????

 

Prečo ste sa rozhodli pomáhať ženám so starostlivosťou o vlasý? Študovala ste aj daný obor?

 

Rozhodla som sa pomáhať ženám od momentu kedy som sa o svoje zničené vlasy po dlhom farbení a žehlení začala starať a videla som neskôr krásne výsledky. Študovala som styling-marketing čo je vlastne odevný dizajn ale aj všetko čo je s módou spojené. Učili sme sa vlastne aj o výzore starovekých žien, čo nosili, ako sa o seba starali, aké účesy mávali.

 

Kontaktujú Vás aj muži s problémami s vlasmi alebo je to výlučne len o ženách?

 

Samozrejme.  A dosť často. Niektorí hanblivo , ale väčšinou sú to muži, ktorým vypadávajú vlasy, chcú zlepšiť kvalitu a rast. Chcú sa vyhnúť plešateniu, a bola som prekvapená koľko mužov sa o svoje vlasy stará. Niektorí možno aj viac ako ženy 😀

 

S akým problémom sa na Vás najčastejšie ľudia obracajú?

 

Väčšinou sa to opakuje a pýtajú sa na zrýchlenie rastu vlasov, čo proti vypadávaniu, ako zlepšiť kvalitu, ako predísť rýchlemu masteniu vlasov ale naopak sú tam aj vážnejšie ochorenia ako napríklad seboroická dermatitída, lupienka, alopécie alebo psoriáza.

 

Neskôr ste okrem blogu, videí a poradenstva spravila vlastnú značku kozmetiky zameranú na vlasy, bolo to spontánne rozhodnutie alebo ste to mala v pláne?

 

Ako som písala už v tých prvých otázkach , najskôr to bolo ako záujem zlepšiť svoje vlasy , naučiť sa viac do hĺbky ako vlasy a pokožka fungujú. Vždy som snívala, že aké by to bolo mať raz svoju kozmetiku ale najskôr som tomu nevenovala pozornosť, pretože sa mi to zdalo ako nereálne. Až kým sa ma ľudia nezačali pýtať či náhodou nemám vlastný salón alebo či neplánujem vytvoriť vlasovú kozmetiku keď sa tomu tak rozumiem. ????

 

Mala ste skúsenosti s podnikaním? Prekvapilo Vás niečo keď ste začala podnikať?

 

V prvom rade chcem povedať , že podnikanie NIEJE nič nerobiť a zarábať, ale je to omnoho ťažšie ako sa ísť zamestnať a pracovať pre niekoho. S podnikaním je spojených veľa povinností, práce, vybavovačiek. Kým človek začne zo svojho podnikania zarábať niekedy trvá aj viac ako 2-3 roky inokedy dokonca 10 . To je to prečo to niektorí vzdajú hneď na začiatku pretože ich vystraší toto všetko a samozrejme chcú hneď zbohatnúť. Tak to ale nefunguje a pokiaľ to človeka nebaví , veľmi rýchlo to skončí a nevydrží. S podnikaním som skúsenosť vôbec nemala, a ani nikto v našej rodine. Preto z maminej strany najskôr prišli obavy a strach. No vedela , že som tvrdohlavá a keď si niečo poviem tak za tým idem kým to nedosiahnem.  Svojím myslením som si ale do života začala priťahovať ľudí, ktorí napríklad už dlhé roky podnikali, aj keď úplne v inom obore ale základné informácie , ktoré vedeli som sa veľa pýtala, alebo zisťovala na internete. Samozrejme to boli také tie právne veci a povinnosti čo treba splniť aby som mohla začať podnikať. Vtedy som bola v kontakte už aj s mojim terajším priateľom, ktorý ma toho tiež veľa naučil ,a pomohol aj psychicky. Pretože to bol tlak, stres, hnev strach a slzy, veľa vybavovania a práce , ktorá sa napokon vyplatila.  Keďže som bola väčšinu času taká že si chcem všetko vybaviť sama, a odmietala som 100%nú pomoc od niekoho , veľa som sa toho naučila a teraz keď v budúcnosti budem chcieť vytvoriť niečo ďalšie už budem vedieť ako.

 

Vedela by ste nám opísať ako prebiehalo vzniknutie jedného z produktov Andreine? Čo to všetko obnáša?

 

No keby mám písať asi všetko , bolo by to na A4 😀 Prvá vec ale  bolo dostatok vedomostí nato aby som si bola istá čo idem vytvoriť, čo to musí spĺňať, a aké účinky to má mať. Po tých 3 mesiacoch čo som bola chorá, som sa zamestnala tu na Slovensku asi na pol roka, pretože som potrebovala mať príjem aj keď som našetrené mala. Nechcela som byť prihlásená na úrade a popravde som sa už aj nudila. Takže popri práci kde som bola zamestnaná som začala hľadať firmy a obvolávať také , ktoré spĺňali výrobu 100% prírodnej kozmetiky, netestovanej na zvieratách a certifikovanej. Obvolala som ich niekoľko a stále niečo nevyhovovalo, no ja som sa nevzdala. Až som sa dovolala do tej čo mi teda už rok vyrábajú šampóny a všetko sa s nimi dalo dohodnúť a odkonzultovať. Vývoj kozmetiky trval pred spustením asi 6 mesiacov kým sa všetko vytvorilo, otestovalo, navrhla grafika, vybavili sa potrebné veci a mohol sa spustiť predaj.

Obnáša to vytvoriť receptúru, odkonzultovať či všetky dané zložky spolu sedia, a či sa jedna s druhou nevylučuje. Zohnať fľašky kde sa to naplní vytvoriť grafiku na etiketu, prihlásiť výrobok na daný portál o kozmetických výrobkoch, dať testovať výrobok dermatológom, mať splnené všetky hygienické normy, úradné povinnosti, informácie , ktoré musia byť na etikete uvedené. A milión ďalších vecí , ktoré zákazníci nevidia???? Väčšinou si to predstavujú ako veľmi jednoduchú vec, no stojí za tým kus roboty.

 

V čom sú vaše prípravky iné ako konkurenčné, viem že existujú rôzne tabletky, cukríky, či toniká?

 

Tak ako každá značka, sa odlišujem od nich svojským zložením , samozrejme 100% prírodným a netestovaným na zvieratách. Najskôr som všetky výrobky testovala na sebe, a vylaďovala čo by tam mohlo byť lepšie a potom sa to dalo testovať na dermatológiu.  Moje produkty obsahujú aj ťažšie zohnateľné ingrediencie, na ktoré sa muselo čakať. Vždy mi výrobcovia povedali , že som im zasa zadala ťažký oriešok 😀 Preto si ich výrobu veľmi cením ,sú šikovní a ochotní. Samozrejme že existuje mnoho toník , ktoré taktiež nemusia byť zlé ale je ich veľmi málo a taktiež majú každé inú receptúru ako moje. Napríklad  moje tonikum obsahuje zmes účinných látok, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do pokožky a zaručuje rýchly prísun tých najpotrebnejších vitamínov a látok do pokožky potrebné pre rast a kvalitu vlasov. Za mňa sú cukríky, rôzni medvedici , len zmes viacerých vitamínov a teda to zapríčiňuje menšie množstvo daného vitamínu čiže aj účinnosť, ktorá nemá šancu nejako rapídne ovplyvniť rast vlasov. Poznáme určité rastové fázy , a faktory ktoré sa do určitej miery dajú ovplyvniť ale za mňa takýmito multivitamínmi moc nie. Oveľa účinnejšie je keď si dáte napríklad čistý zinok, železo, magnézium a tak ďalej, a rozdelíte si to do dňa, ako zmes nejakých 12-20 vitamínov v jednom, ktorých je tam pridané len veľmi malé množstvo. Alebo samozrejme nájsť tieto vitamíny v strave, a piť dostatok čistej vody, ktorá je účinná či už pri krásnych vlasoch alebo pleti a je zadarmo????

 

Kde všade môžeme nájsť Vaše produkty, kam všade zasielate?

 

Moje produkty nájdete na webovej stránke  www.andreine.com , na instagrame andreine_com , a na facebooku Andreine-natural cosmetics. Posielam do všetkých krajín sveta, objednávky chodia dokonca aj z Nórska, Švajčiarska, Nemecka, Rakúska, Fínska, Ameriky, Veľkej Británie a tak ďalej.

 

Chcela by ste sa presadiť aj v zahraničí či už ako vlasový poradca alebo so svojou značkou kozmetiky?

 

Určite áno, a budem natom pracovať kým to nedosiahnem. Tým že mi veľa ľudí povedalo že názov kozmetiky Andreine vyzerá ako nejaká nemecká kozmetika, chcela by som smerovať do nemecky hovoriacich krajín , a oprášiť trošku nemčinu, ale samozrejme napríklad aj do Ameriky???? Všetko to chce čas, trpezlivosť a prácu????

 

Chystáte pre Vašich zákazníkov aj niečo nové do budúcna? Napríklad niečo pre mužov?

 

Áno , mužská kolekcia je už prichystaná a vytvorená len sa to trošku pozastavilo kôli danej situácií, ktorá vo svete nastala a verím že čoskoro sa to dá do normálu a táto kolekcia vyjde. Nechcem to však siliť keďže je teraz situácia aká je a počkám si keď sa to trošku úkladní. Chystajú sa už aj ďalšie produkty pre ženy, na ktoré sa ja aj zákaznícky veľmi tešia. Vždy počúvam svojich zákazníkov a to čo si najviac pýtajú sa snažím vytvoriť????

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ