“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Bratia ktorí stoja za úspešnými značkami Opre a mellos

Hovorí Vám niečo značka Opre alebo mellos? Ak áno, tak určite poznáte bratov Oprendekovcov, a ak nie, tak teraz Vám povieme príbeh ich značiek.

Bratia Oprendekovci Gabriel a Rado sú z Košíc aj napriek tomu že ich okolie bolo z ich nápadu ísť podnikať skeptické ich to neodradilo. Gabriel, ktorý študoval marketing v Dánsku a veľa cestoval, často nosieval priateľom a aj rodine cider na degustáciu. Pre brata Rada, ako zručného technika a nadšeného biológa netrebalo dlho lámať  a v roku 2014 prišli na trh so svojim prvým nápojom Opre Cider, mám pocit, že v tej dobe boli asi druhý prípadne tretí na trhu.

Zdroj: Opre

Zdroj: Opre

 

Cesta to nebola ľahká pred uvedením na trh to bol rok plný pokusov a experimentovaním v chutiach. A nakoniec vznikla receptúra, podľa ktorej sa začalo Opre vyrábať. Po toľkých rokoch je Opre už stálicou na Slovenskej cider scéne a dovolím si povedať, že aktuálne aj domáca jednotka.

Ako čas ale ubiehal aj tento cider sa vyvíjal a bratia hľadali ako prinášať niečo nové svojim zákazníkom. Takto vznikli ochutené cider hneď za štandardom prišiel hruškový a potom aj čučoriedka s malinou. Okrem ochutených cidrov nájdeme aj klasický suchý cider Metzen, ktorý je vyrábaný zo starej odrody jabĺk. A posledným členom tejto jablčnej rodiny je prvý cider obohatený chmeľom na Slovensku. Preto ak máte radi jablčnú príchuť a celkovo cider, tak v tomto prípade si prídete na svoje. Opre počas roka prichádza aj s limitovanými edíciami alebo sezónnymi príchutami.

Zdroj: Instagram

 

Asi po roku keď už sa predaju jablčného cider-u darilo, objavili bratia potenciál v kvalitnom nealku. Išlo o to dať zákazníkom možnosť výberu medzi klasikou a niečím iným lepším. A tak vznikla rada limonád mellos. Ide o remeselné limonády, ktoré nie sú dosladzované cukrom ale medom a dopĺňaju ich rôzne bylinky. Takéto obohatenie ponuky nápojov bolo aj prirodzené, nakoľko zákazníci, ktorý odoberali už cider si len rozšírili svoju ponuku o limonády. Ale na opak zákazníkov, ktorých nevedeli osloviť cider-om sa im podarilo osloviť ich remeselnou limonádou.

Zdroj: mellos

 

Dnes majú v ponuke už sedem druhov limonád ale na začiatku to boli len tri. Išlo o tymian + mäta, ruža + ibištek a posledná bola borievka + chilli. Posledná limonáda je dosť netradičná hovorí sa jej aj nealkoholická borovička. Klasickú chuť dopĺňa chilli, ktoré jej dodáva pálenie a napodobňuje tak chuť pravej borovičky.
nNeskôr uviedli na trh ďalšie príchute a to zázvor + citrón, prírodný energetický nápoj s medom a bylinkami. Ďalej to je exotická chuť Thajska klitória + koriander a ako posledná prišla Honey kola čo je vlastne prírodný nápoj s príchuťou koly. Tieto limonády si okrem štandardnej veľkosti 330ml môžete zaobstarať aj v 750ml fľaši. 

Zdroj: mellos

 

Po takejto spanilej jazde od cideru, až po remeselné limonády sa obidve značky chceli sústrediť na rast výroby. V tom ale prišla koronakríza a všetko sa zmenilo. Našťastie sa Gabo a Rado nezľakli a hneď reagovali na situáciu a priniesli na trh ich poslednú novinku. Pod značkou mellos dali Oprendekovci von svoje vitamínové bomby, sú to „doubleshots“ a to zázvor, mango a vitamín. Ido o nápoje na podporu prirodzenej imunity, sú protizápalové a vhodné na trávenie. Vášmu telu dodávaju energiu, hydratáciu, vitalitu a povzbudenie.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ