“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Cyprianus – Objavte tajomstvo prírodnej krásy

Vitajte vo fascinujúcom svete Cyprianus – značky prírodnej kozmetiky, ktorá sa spája s duchom prírody a krásy. V dnešnom rýchlo sa meniacom svete je čoraz viac ľudí zvedavých na možnosti, ktoré nám príroda ponúka pre našu krásu a starostlivosť o pleť. A práve v tejto túžbe po zdravom a prirodzenom sa zrodila značka Cyprianus, ktorá nám prináša jedinečné spojenie prírodných ingrediencií s vedeckým výskumom. Pozveme vás na objavovanie jedinečných produktov tejto značky, ktoré vám umožnia obnoviť harmóniu s prírodou a rozžiariť vašu krásu.

 

 

Ako vznikla myšlienka založiť značku Cyprianus a prečo ste sa rozhodli zamerať sa na prírodnú kozmetiku?

Jedná sa o rodinnú firmu, ktorú založila Ľubica Mačugová, mama súčasnej majiteľky Barbory, s myšlienkou pomáhať ľuďom s rôznymi kožnými ťažkosťami, a ponúknuť na trhu kvalitnú prírodnú kozmetiku plnú prospešných látok pre pokožku a pleť.

 

Na základe čoho ste zvolili svoj názov CYPRIANUS?

Inšpiroval nás ľudový liečiteľ, zberateľ, konštruktér a vzdelaný cestovateľ, Cyprián, žijúci v 18. storočí v Rakúsko-Uhorsku ako kamandulský mních obývajúci Červený Kláštor. Bol výnimočný najmä v oblasti farmácie, alchýmie a botaniky. Kvôli jeho liečiteľským schopnostiam ho vyhľadávali mnohí ľudia z vtedajšej Rakúsko-Uhorskej monarchie. Najviac ho preslávil 97 stranový herbár, ktorý obsahuje 283 vylisovaných rastlín z okolitých hôr, ale aj zo vzdialených končín. Herbár napísal štvorjazyčne: v gréčtine, latinčine, nemčine a v miestnom nárečí. Ku každej rastline nezabudol uviesť aj jej liečivý účinok.

 

Aký je hlavný zámer a filozofia značky Cyprianus?

Hlavným zámerom značky je prinášať na trh kvalitnú prírodnú kozmetiku tak, aby pomáhala naším zákazníkom v najvyššej možnej miere. Značka Cyprianus sa riadi tým, že nikdy nebude šetriť na kvalite a množstve zloženia za účelom ušetrenia nákladov.

 

Značka Cyprianus má v súčasnosti bohatú ponuku sortimentu, aké všetky výrobky do nej patria?

Najobľúbenejšie výrobky z telovej kozmetiky sú bambucké maslá a peelingy, z pleťovej kozmetiky spomenieme napr. veľmi obľúbené aktívne hydratačné krémy obsahujúce mnoho olejov, ktoré pokožku omladzujú.

Zdroj: Cyprianus.sk

Aké sú podľa vás prínosy používania prírodnej kozmetiky oproti konvenčnej kozmetike?

Prírodná kozmetika sa skladá z prospešných, aktívnych látok pre našu pokožku. Má lepšie účinky a nedráždi pokožku,  preto produkty prírodnej kozmetiky získavajú stále viac a viac priaznivcov.

 

Môžete nám poskytnúť prehľad o hlavných prírodných zložkách, ktoré používate vo vašich výrobkoch?

V našich výrobkoch nájdete veľké množstvo kvalitných olejov, napríklad: mandľový olej, arganový olej, jojobový olej, konopný olej, kokosový olej, ďalej maslá: mangové maslo, bambucké maslo, kakaové maslo,  taktiež aktívne látky, a pod.

 

Ako sa vaše produkty líšia od ostatných prírodných kozmetických značiek na trhu?

Naše produkty ponúkajú delikátnu prírodnú receptúru obohatenú o  vzácne oleje a o potrebné vitamíny nevyhnutné pre starostlivosť o pokožku celého tela či vlasov. V našich produktoch nájdete nádherné vône a tiež čisto prírodné éterické oleje, ktoré rozmaznajú Vaše zmysly. Produkty sú starostlivo ručne vyrábané a zároveň šetrné nie len k pokožke, ale aj k životnému prostrediu.

 

Máte nejaké špeciálne certifikáty alebo overenia, ktoré potvrdzujú kvalitu vašich výrobkov?

Naše produkty sú dermatologicky testované a nie sú testované na zvieratách. Všetky naše výrobky sú certifikované podľa nariadení Európskej únie.

 

Aké sú vaše najpopulárnejšie výrobky a prečo si myslíte, že si získavajú takú obľubu u zákazníkov?

Naše najpopulárnejšie sú kvalitné krémy na tvár, ktoré pomáhajú zbaviť sa jemných vrások, nezanechávajú mastný filter, majú jemnú textúru a obsahujú aktívne zložky. Je to napríklad náš Hydratačný pleťový krém Mandľa a Malina 50ml. Taktiež veľmi obľúbené sú naše bambucké maslá, ktoré hydratujú pokožku do hĺbky a neupchávajú póry. Zákazníci hlavne v letnom období siahajú aj po našich soľných peelingov , ktoré zbavujú odumreté bunky a pripravia pokožku na opaľovanie.

Zdroj: Cyprianus.sk

Sú vaše výrobky vhodné pre ľudí s citlivou pokožkou, alergiami alebo ekzémom? Ak áno, aké opatrenia podnikáte pre minimalizáciu rizika pre takýchto zákazníkov?

Áno sú vhodné, týmto zákazníkom radíme aby si vyberali produkty z našej ponuky bez pridaných aróm, alebo s arómou, ktoré sú antialergické ako je čierne hrozno alebo lipa.

 

Akú úlohu hrá výskum a vývoj pri tvorbe nových produktov? Môžete nám poskytnúť príklad nejakej nedávnej inovácie vo vašom portfóliu?

Je to zdĺhavý proces o miešaní daných surovín aké chceme aby výrobok obsahoval a o koncovom vzhľade. Naposledy sme robili vývoj omladzujúceho krému proti vráskam s koenzýmom Q10.

 

Ako sa snažíte vzdelávať a informovať zákazníkov o výhodách používania prirodzenej kozmetiky?

Prostredníctvom webu, sociálnych sieti alebo priamo konzultáciou na predajni.

 

Ako dôležitá je udržateľnosť a ochrana životného prostredia pre vašu značku? Aké kroky robíte pre minimalizáciu ekologického odtlačku?

Pri výbere obalových materiálov dbáme aby boli recyklovateľné a bezpečné pre planétu.

 

Máte nejaký program spolupráce s farmami alebo komunitami, ktoré vám dodávajú suroviny pre vaše výrobky?

Spolupracujeme výlučne s dodavateľmi, ktorí prinášajú na európsky trh suroviny, ktoré sú certifikované a z udržateľných zdrojov.

 

Ako hodnotíte odozvu zákazníkov na vaše výrobky? Máte nejaký mechanizmus zberu spätnej väzby od zákazníkov?

Odozvu máme pozitívnu, čo nás veľmi teší a posúva ďalej. Spätnú väzbu máme od zákazníkov hlavne v našich kamenných predajniach. Radi nám napíšu zákazníci aj cez email alebo na našom eshope cyprianus.sk kde máme vytvorený chat.

 

Kde všade si vedia zákazníci nakúpiť vaše produkty?

Momentálne máme dve kamenné predajne. Jedna sa nachádza v Novume v Prešove a druhá v OC Forum v Poprade. Zákazníci si vedia zakúpiť naše produkty aj prostredníctvom eshopu.

Zdroj: Cyprianus.sk

Máte v pláne rozšíriť sortiment v budúcnosti? Ak áno, akým smerom sa chcete vydať?

Určite áno, hlavne telovú a vlasovú radu chceme rozšíriť o ďalšie zaujímavé produkty.

 

Aké sú vaše dlhodobé ciele a vízia pre budúcnosť značky Cyprianus?

Stať sa spoľahlivým partnerom a prvou voľbou pre našich zákazníkom pri ich potrebe kvalitnejšej voľby kozmetiky a pri riešení ich kožných problémov vrátane spolupráce s dermatológmi.

 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ