“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Fondee expanduje na Slovensko a prináša možnosť investovať do ETF fondov

Aktuálna situácia vo svete má veľký vplyv aj na ekonomiku štátov. Veľkou témou nie len na Slovensku ale aj v Čechách je inflácia. V prípade, že sa prognózy naplnia je viac ako pravdepodobné, že peniaze držané doma, v banke sa nám budú znehodnocovať. Preto začína byť naozaj populárne investovanie do ETF fondov.

 

Čo je to ETF? ETF je fond obchodovaný na burze (skratka ETF – exchange-traded fund). Ide o fondy, sledujúce prednastavenú investičnú stratégiu, do ktorej nikto nezasahuje. V takomto fonde môžete nájsť rôzne zloženie akcií, dlhopisov, tiež sa delia na rôzne odvetvia ako napríklad najlepšie firmy v USA, Číne, Európe, prípadne realitné fondy, energetické fondy a iné.

Zdroj: Fondee

 

Na Slovensku máme dnes dvoch hráčov, umožňujúcich Vám investovať do ETF fondov. Prvou je slovenský Finax a druhou je české Portu, k druhej spomínanej sa pred pár dňami pridala ďalšia  česká spoločnosť Fondee. Poďme si teda o Fondee povedať trocha viac.

Fondee je projektom manželov Hlavsových, ktorý sa po niekoľkých rokoch strávených v hlavnom meste Anglicka – Londýne, kde pracovali pre svetové banky, rozhodli vrátiť do Čiech, aby sa mohli pustiť do svojho vlastného startupu v oblasti investícií. Cieľ bol jasný využiť skúsenosti, ktoré nadobudli v zahraničí a ukázať ľuďom v Čechách a po novom aj na Slovensku ako sa dá jednoducho investovať. A takto vznikla v roku 2020 platforma na investovanie Fondee.

 

Platforma je naozaj veľmi jednoduchá na ovládanie. Všetko prebieha online, po registrácií klient ešte vyplní investičný dotazník. Po vyplnení dotazníku a overení Vašej totožnosti ste kompletne pripravený na začatie investovania do jedného zo siedmych rôznych typov portfólií. Tie sa od seba líšia percentuálnym zastúpením akciových a dlhopisových ETF. Jednoducho povedané zákazník si zvoli portfólio podľa rizika, ktoré je ochotný akceptovať a od toho sa odvíja aj zhodnotenie. Najmenej rizikové portfólio zarába približne 3,5% ročne pre tých najodvážnejších to naopak môže byť až 12% ročne.

 

Čo presne prináša Fondee

•    Rýchla online registrácia
n•    Zaslané financie sú investované v nasledujúci obchodný deň
n•    Nízky ročný poplatok len 0,9% z hodnoty majetku (tu treba ešte prirátať poplatok ETF fondom, tu je priemer 0,15% ročne)
n•    Výber až zo 7 portfólií
n•    Možnosť investovať už od 40€

Zdroj: Fondee

 

Na záver by sme mohli povedať, ak hľadáte možnosť investovania, ale nechcete sa danej tematike venovať ani sa v nej vzdelávať. Prípadne hľadáte kde by ste svoju investičnú cestu najjednoduchšie začali, tak presne takýto typ produktu by mohol byť vhodný pre Vás. Vyberiete si portfólio, nastavíte mesačnú platbu a o viac sa nemusíte starať, a necháte peniaze pracovať. 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ