Inšpiratívne nápady na darčeky pre deti

Ktoré dieťa by nemilovalo pekne zabalené prekvapenie? Z darčekov sa deti tešia v každom veku — veď už najmenšie bábätká dokáže zaujať nová hračka. Čo vybrať na najbližšie narodeniny, meniny alebo Vianoce? Tipy na darčeky pre deti, ktoré ich zaručene zaujmú, sme pre vás pripravili aj my. 


Hračky pre najmenších
Bábätká a batoľatá po celý deň spoznávajú svet. Deti v tomto veku zaujímajú pestré farby, učia sa rozoznávať tvary a hlavne, všetko neustále ochutnávajú. Špeciálne ich zaujmú nové zvuky alebo pohyb. Bábätká poteší hrazdička na hranie, ak už vedia sedieť, výborným darčekom bude dotyková knižka alebo textilná lopta. Pre batoľatá môžete vybrať rôzne vkladačky, jednoduché drevené puzzle alebo prevliekačky. Svoje myslenie si zdokonalia aj na edukačných hračkách, pri ktorých budú zoraďovať veci podľa veľkosti. 


Darček pre chlapca
Chlapci v predškolskom veku aj malí školáci často fandia rýchlym kolesám. Ak ich chcete prekvapiť, vsaďte na autodráhu alebo realistické modely dopravných prostriedkov. Nové nákladné auto, helikoptéra, lietadlo alebo športiak v ich rukách rýchlo ožijú. 
Množstvo zábavy nielen pre nich, ale aj pre celú rodinu, prinesú drevené hračky. Môžete vybrať drevené koľajnice a vlaky alebo garáž. Už viete, koľko autíčok sa do nej pomestí? Prisadnite si k vášmu synovi, keď svoj darček rozbalí, a hneď to spolu zistíte! 


Darčeky pre dievčatá
Dievčatá sa radi hrajú na rodinu a starajú sa o všetky svoje bábiky. Ak hľadáte tipy na darčeky pre deti, iste preto nezabudnite zvážiť, či im nezadovážite realistickú bábiku. Nová hra na mamu a jej dieťatko sa ihneď môže začať. K bábikám je tiež možné postupne dokupovať rôzne príslušenstvo, ako sú napríklad autosedačka, riad na varenie a kŕmenie. Vybrať môžete tiež nový kočík, aby mali bábiku v čom vziať na prechádzku. Alebo sa z vašej dcéry stáva nadšená kuchárka? Ideálnym darčekom pre ňu môže byť nová kuchynka.


Darčeky pre deti, ktoré rozvíjajú kreativitu
Hry, ktoré rozvíjajú tvorivosť, zároveň podporujú fantáziu. Patria sem rôzne tvorivé sady pre deti, maľovanky, tabule na kreslenie, sety na vyšívanie alebo navliekanie korálikov. Množstvo zábavy zažijete aj s plastelínou, farbami na ruky alebo detskými pečiatkami.


Stavebnice pre každého
Stavebnice priaznivo vplývajú na logické myslenie. Pri ich skladní si deti trénujú tiež zručnosť a trpezlivosť. Stavebnice LEGO navyše zabavia aj potom, keď už je všetko hotové. Vhodné zameranie vyberiete podľa veku, pohlavia a záujmov vášho dieťaťa. Umožnia deťom stať sa policajtom, záchranárom, predavačkou alebo opatrovateľkou zvierat. Nie je to celkom ono? Vyberte sa spolu za objavovaním vzdialeného vesmíru! Pre väčšie deti je k dispozícii aj originálne LEGO Technic, z ktorého si môžu samé postaviť realistické modely strojov a vozidiel. 


Veselé oblečenie a doplnky
Nielen dievčatá sa potešia, keď majú na sebe niečo nové. Kúsky v originálnom dizajne ocenia aj chlapci. Okrem tričiek či mikín s obrázkami ich obľúbených hrdinov môžete siahnuť po peknom pyžame či teplákoch. Dievčatá zaiste spozornejú, keď z pekne zabaleného darčeka vytiahnu nové šaty alebo sukňu. Pre všetky deti, ktoré ocenia veselé vzory, máme ešte jeden tip: veselé, dizajnové ponožky, ktoré skrášlia každý outfit. 


Hračky na voľný čas
Hračky do vody, lopty aj formičky, kýblik a nákladné auto na pieskovisko — to všetko sú nápady na zaručene skvelé darčeky pre deti. Kúpiť im môžete tiež športové potreby. Vybrať môžete kolobežku, bicykel, odrážadlo alebo kolieskové korčule. Chlapci ocenia novú loptu, dievčatá zase švihadlo. Školáci možno snívajú o novom skateboarde, tenisovej rakete alebo športovom oblečení a doplnkoch na ich obľúbený šport. 
 

 
Mohlo by Vás zaujímať