“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Jedinečný opasok, ktorý nebudete chcieť vymeniť za žiadny iný

 

Československá firma REDFIR sa pýši lokálnou výrobou. Značka je známou najmä svojimi ručne vyrábanými vysokokvalitnými automatickými opaskami. Opasky sú vyrábané z vybraných talianskych hovädzích koží.

 

„Založili sme si značku REDFIR, ktorá je kombináciou priezviska našich predkov a po približne roku príprav sme spustili predaj našich opaskov.“ Firma REDFIR.

 

Kedy ste sa rozhodli založiť značku REDFIR?

nZnačku REDFIR sme založili spoločne s manželkou Danielou v Marci 2019. V tom čase tu nebol lokálny výrobca automatických opaskov a my sme v tom videli príležitosť ako rozšíriť povedomie o tomto type opaskov a navyše ho vyrábať lokálne v najvyššej možnej kvalite. 

 

Faktom je, že začiatky sú vždy náročné. Ako by ste zhodnotili začiatky vášho podnikania?

nBolo to náročné, naše podnikanie sme rozbiehali popri zamestnaní a venovali mu všetok voľný čas. Najprv sme trávili večeri, víkendy a dovolenky samovzdelávaním a hľadaním informácií o všetkom, čo s podnikaním súvisí – založenie živnosti, účtovníctvo, právne náležitosti spojené s podnikaním a prevádzkovaním internetového obchodu. Potom sme hľadali vhodnú lokálnu dielňu, kde by sme naše opasky mohli vyrábať a vyrábali prvé prototypy, neskôr prvú kolekciu našich opaskov. Následne sme sa pustili do tvorby e-shopu. Všetko sme robili sami, počnúc najmenšími detailami ako návrh balení opaskov až po fotenie produktov a následnú úpravu fotiek, a trvalo dlho, než sme sa vo všetkom zorientovali. No a keď sme po 9 mesiacoch od prvotného nápadu spustili e-shop, tak sme sa začali intenzívne venovať samoštúdiu marketingu a celkovo tomu najpodstatnejšiemu – a teda ako rozšíriť povedomie o našich opaskoch a presvedčiť potenciálnych zákazníkov o kvalite produktov a zákazníckeho servisu. 

Zdroj: REDFIR

 

Ako vznikol názov vašej firmy?

nUž na začiatku sme videli potenciál nášho produktu aj v zahraničí, a tak sme chceli anglický názov. S manželkou sme Červenákovci, odtiaľ pochádza prvá časť nášho názvu RED – teda červená po anglicky. Druhá časť názvu je taký symbolický odkaz a spomienka na môjho starého otca, ktorý sa priezviskom volal Jedlička – teda po anglicky FIR. Takže spojením vznikol REDFIR, a toto sme premietli aj do nášho loga, ktorým je práve symbol červenej jedličky. To, že sme rodinná firma, sme zakomponovali aj do našej značky. 

 

Ako by ste charakterizovali vašu značku?

nS manželkou sme obaja Slováci, ale značku sme spoločne založili v Česku, kde žijeme už dlhšiu dobu a kde sú vyrábané aj naše produkty. Sami teda REDFIR vnímame ako československú značku kvalitných kožených opaskov s unikátnym zapínaním, ktoré našim zákazníkom prinášajú v porovnaní s klasickými opaskami mnoho výhod. V súčasnosti už máme v ponuke aj ďalšie produkty, ale našim hlavným produktom sú aj naďalej automatické opasky bez dierok.

 

Je proces výroby opaskov zložitý?

nNebolo vôbec jednoduché nájsť dielňu, kde by boli schopní vyrobiť opasky podľa nášho zadania a v kvalite, akú sme si predstavovali. Celkovo tu tento typ opaskov nebol rozšírený a nájsť výrobcu ochotného pustiť sa do prototypovania a výroby nového typu produktu nebolo jednoduché. Trvalo to dlhšiu dobu, ale nakoniec sa nám podarilo nájsť menšiu českú dielňu, kde sa nám spoločnými silami darí tvoriť naše produkty a to skutočne v nekompromisnej kvalite.

Zdroj: REDFIR

 

Čím sa odlišujete od konkurencie?

nHlavnou odlišnosťou je mechanizmus zapínania našich opaskov a poctivá lokálna výroba z kvalitných materiálov. Klasické opasky majú väčšinou 5-7 dierok s rozostupom pár centimetrov. Často sa tak stáva, že by ste si opasok potrebovali zapnúť práve medzi dierkami. Naše opasky majú namiesto dierok špeciálny mechanizmus zapínania s rozostupom medzi pozíciami 6 mm, vďaka čomu je zapínanie presnejšie a umožní celkovo 38 možností zapnutia opasku. Pokiaľ teda niekomu kolíše váha, či už v priebehu dňa alebo v priebehu roka, prípadne nosí nohavice s rôznymi strihmi, tak sú pre neho opasky REDFIR ideálnym riešením.

Keďže naše opasky nemajú dierky, tak ani nedochádza k trhaniu či rozťahovaniu dierok a celkovo tak majú naše opasky dlhšiu životnosť. Dodávame ich s vymeniteľnými sponami a je tak možné zakúpiť kompletný set alebo jednotlivé komponenty samostatne, napríklad jeden opasok a dve rôzne spony. Vďaka odopínacím sponám dodávame opasky štandardne v jednej veľkosti a každý si opasok doma v prípade potreby jednoducho skráti podľa návodu priloženého v balení. 

 

Opasky dodávame jednak v štandardnom prevedení, ale ponúkame aj zákazkovú výrobu, kedy je možné pridať monogram, ušiť dlhší opasok alebo zvoliť vlastnú farbu kože a prešitia. 
nA v neposlednom rade si u nás zákazníci už dnes môžu k opaskom prikúpiť aj ďalšie doplnky z rovnakého materiálu a v rovnakej farbe a vytvoriť si tak dokonale zladený set doplnkov. 

 

Plánujete vaše produkty distribuovať aj do zahraničia alebo je vaša výroba určená primárne pre slovenský a český trh?

nV súčasnosti opasky predávame prevažne v Česku a na Slovensku, z času na čas zasielame opasky aj do zahraničia, ale aktívne sa tomu zatiaľ nevenujeme. Do budúcna je to určite v pláne, ale zatiaľ sme na to vôbec nemali kapacitu. 

Zdroj: REDFIR

 

Na čo sa môžu tešiť Vaši zákazníci do budúcna? Pracujete na niečom novom?

nMáme veľa plánov, pripravujeme nové produkty aj nový web a taktiež plánujeme zapracovať na našom marketingu a prezentácii našich výrobkov. Určite sa naši aktuálni aj potenciálni zákazníci majú na čo tešiť.

 

V čom spočíva sila vašich výrobkov?

nSila našich výrobkov spočíva v tom, že sa jedná o praktický produkt, ktorý je lokálne vyrobený s obrovským dôrazom na kvalitu a životnosť. Rovnako však pristupujeme aj k nášmu zákazníckemu servisu a prvoradá je spokojnosť našich zákazníkov. To sa nám zatiaľ, zdá sa, darí a dôkazom toho sú stovky pozitívnych recenzií a tisíce spokojných zákazníkov v Česku a na Slovensku. Veríme, že sa nám vďaka poctivému prístupu podarí o kvalite našich produktov presvedčiť aj ďalších potenciálnych zákazníkov a rozšíriť tak povedomie o našich luxusných, ale predovšetkým praktických, opaskoch.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ