Ladíme s budúcnosťou

,,Keď myslíme na prírodu, ekológiu, budúcnosť ladíme so svetom.“ Aj toto je jeden zo sloganov slovenskej značky Ladíme.  Už z názvu môžeme dedukovať, že v tomto prípade ide o módu.

 

A nie hocijakú. Slovenská značka Ladíme  je nezvyčajná tým, že ponúka spotrebiteľom nadčasové a etické modely, na ktoré sú použité certifikované ekologické tkaniny. V neposlednom  rade myslí najmä na budúcnosť. Ladíme je o rodine, láske, o zladení s niekým koho máte radi. Je to móda, ktorá ladí navonok to, čo cítite v srdci.


,,Udržateľná móda nie je len pre biomatky, hipsterov a dievčatá žijúce v obydliach na stromoch.“


Zakladateľkou tejto značky je Miriam (Mia) Hierweg.  Dizajnérka, no v prvom rade mamina, ktorú inšpiruje synček vo svete módy. Mia žije a aj tvorí v Bratislave. Značka funguje verejne od roku 2019. 


Móda sa orientuje na eleganciu, zároveň aj šport a teda je vhodná na každú príležitosť či bežný deň.  Produkty sú vyrábané prevažne z organických látok. Najčastejšie používaná prírodná bavlna je priedušná a vďaka tomu oblečenie schne rýchlo, nekrčí sa počas prania a nezachytáva sa na nej zápach z potu. Strihy šiat sú navrhnuté tak, aby vyzdvihli ženskosť , ale zároveň aby neodhaľovali pri akomkoľvek pohybe niečo, čo odhalené byť nemá. Ide hlavne o praktickú módu, ktorú ocení nejedna mamička. Každá už snáď zažila, že uteká z pracovnej porady po dieťa na ihrisko a neskôr varí večeru.

Presne na takéto dni je móda od Ladíme ako stvorená. Produkty neobsahujú žiadne gombíky, nápisy, či nášivky -  a v tom je Ladíme jedinečné. Ide o minimalistický, no predsa neprehliadnuteľný štýl.

Zdroj: Instagram

 

Na výrobu oblečenia sú použité materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne medzinárodné kritériá pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť. Všetky použité chemické prísady, ako napríklad farbivá a pomocné látky musia spĺňať enviromentálne a toxikologické kritériá. Výhodou je, že oblečenie sa ľahko udržiava a škrvny na oblečení sa rýchlo čistia. Ďalšia vec, ktorú ocenia hlavne matky. Móda je určená pre všetkých – deti, ženy, muži.

Detská móda je zladená s módou ako pre ženy, tak  i mužov. Názov značky vystihuje tvorbu. Ladíme ponúka najmä oblečenie pre maminky a ich ratolesti, aby mohli spolu ladiť. V ponuke sú tričká, mikinky, tepláčiky, kraťasky, šaty, čiapočky a mnoho iného. Oblečenie je príjemné a štýlové. Každý kúsok z dielne je jedinečný a iný. Je navrhnutý a vyrobený tak, aby sa v ňom cítilo pohodlne nie len dieťa ale aj rodič. Móda nie je o tom, aby dieťa a rodič boli rovnakí – ale, aby ladili. Nie každá mama, či otec si oblečie niečo rovnaké, čo má jeho dieťa.

Zdroj: Instagram


Všetky ponúkané kolekcie sú v limitovanom množstve a to z toho dôvodu, že zakladatelia nechcú byť tuctoví.  Hneď, ako bolo Ladíme spustené verejne, značka bola vybratá do prvej 60tky výrobkov v súťaží ,,O najkrajší výrobok od mamky v roku 2019 na webe Čo dokáže mama. Miriam je hrdá na to, že Ladíme si vybrala pre seba a svoje detičky slovenská herečka a speváčka Lucia Bugalová. 


Ladíme, ako prvá slovenská značka zaviedla platbu v kryptomenách. ,,Kryptomeny sú uchovávateľ hodnoty, preto investícia do nich je ako investícia do nášho oblečenia. Totiž hodnota nášho oblečenia spočíva v tom, že jeho kúpou tvoríte budúcnosť. Nekupujete si iba oblečenie, ale podporujete lokálnu tvorbu, udržateľnosť, kvalitu ktorá vydrží a v neposlednom rade unikátnosť, ktorá Vás vyčlení v dave. Platbu kryptom ako to slangovo nazývame sme zaviedli aj pre jej transparentnosť, pretože to je jedna z našich najdôležitejších hodnôt. Sme transparentní voči našim zamestnancom, ktorí sú spravodlivo odmeňovaní a majú kvalitné pracovné prostredie. Sme transparentní voči našim zákazníkom, lebo naše oblečenie je vyrábané na Slovensku a nie ďaleko cez pol sveta, za podmienok o ktorých neviete.

Zdroj: Instagram

 

 ,,Ladíme je inovatívne a inovácie poháňajú svet dopredu.“

 

Značka dostala možnosť cez iniciatívu OBLEČ SA DOMA zapojiť sa do výberu lokálneho partnera pre projekt Kofola. KOFOLA sa rozhodla spojiť s lokálnymi výrobcami a podporiť tak lokálnu spoluprácu a udržateľnú výrobu pri uvedení svojej limitovanej edície pod myšlienkou “Menej cukrovania viac LÁSKY”. Vyberalo sa z mnohých nápadov a výber padol aj na ten z dielne Ladíme. Spoločný merch je lokálny, vtipný, plný lásky a hlavne udržateľný.

 
Tvorcovia značky sa snažia viac pracovať s novými udržateľnými materiálmi. Okrem látok s certifikáciou OEKO-TEX 100 trieda 1 a certifikovaných látok v biokvalite  použili vo svojej kolekcii Buď naturo! aj recyklovaný denim. Obsahuje až 70% recyklovanej bavlny, oblečenie je pružnejšie a vzdušnejšie. Ďalší materiál, ktorý bol zakomponovaný do tvorby, je večne živý ľan a taktiež novinku v podobe spojenia ľanu so soronou, revolučným vláknom obsahujúcim až 37 hmotnostných % materiálu obnoviteľného rastlinného pôvodu.

Zdroj: Instagram


Rifľovina je ,,must have“ kúsok snáď každej ženy,či muža a nechýba v žiadnom šatníku. Preto  Ladíme vytvorilo niekoľko zaujímavých kúskov práve z tohto nadčasového materiálu. Keďže značka myslí na budúcnosť a prírodu, použitá je recyklovaná rifľovina, ktorá je veľmi mäkká, jemná a ľahšia ako tá klasická. Takáto zrecyklovaná látka je už zafarbená a preto nemá dodatočný dopad na planétu. Všetky látky sú ručne strihané a ušité s láskou v slovenskej dielni na Orave. Móda je kvalitne spracovaná a preto je veľmi dôležité ďalšie zaobchádzanie s oblečením, aby  boli zákazníci dlho zladení , ostali stále trendy a cítili sa pohodlne.

Na záver si teda zhrňme niekoľko hlavných atribútov lokálnej značky  Ladíme:
•    BUĎ UDRŽATEĽNÝ – materiály aj výroba ladia s prírodou
•    PODPOR SVOJICH – etická značka zo Slovenska
•    BUĎ NÁROČNÝ – certifikované a kvalitné materiály
•    MÁŠ LEN JEDNU KOŽU – materiály sú antialergické
•    KOMBINUJ BEZ HRANÍC – variabilita kúskov Ladíme je nekonečná
•    OBJAVUJ NOVÉ VECI – vylaď sa na každú príležitosť
Značka ponúka svoju módu momentálne len na internetovej platforme ladime.sk. 
 

 
Mohlo by Vás zaujímať