“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Lokálne vibes: festivaly, workshopy a podujatia na Slovensku a v Česku v mesiaci jún

Vitajte v našej novej rubrike Lokálne vibes, v ktorej Vám budeme pravidelne prinášať tipy na udalosti, podujatia, festivaly a workshopy, ktoré nás v redakcii zaujali a ktoré sa oplatí zažiť. Keďže sa na Slovensku a v susednom Česku koná mnoho akcií, každý mesiac prinesieme výber tých, kde sa stretávajú nadšenci miestnych produktov, tvorcovia a kreatívci, aby sa vzájomne inšpirovali, či získali nové zručnosti. Veríme, že aj pomocou týchto udalostí objavíte čaro a kvalitu našej miestnej výroby.

 

EKO tvorivá dielnička: prírodné batikovanie

► Púchov, 15. 6. 2023 o 17:00 hod.

V Púchove sa bude 15. júna 2023 konať podujatie s názvom EKO tvorivá dielnička. Táto udalosť je určená všetkým kreatívnym dušiam, ktoré chcú stráviť príjemný čas a získať nové skúsenosti v oblasti udržateľného remesla. Organizátori dielničky ponúkajú príležitosť zúčastniť sa workshopu, kde si návštevníci budú môcť nazbierať kvety, listy a iný prírodný materiál, ktorý následne spoločne pomocou kladivka vyklepú do látky. Vstupné na podujatie je 3€ na dieťa. Tento projekt je podporený Fondom na podporu umenia.

Zdroj: Facebook.

 

MINT Market

► Brno, 17. 6. 2023 od 10:00 do 16:30 hod.

17. júna 2023 medzi 10:00 – 16:30 otvorí svoje brány pod šírym nebom MINT Market. Obľúbený trh s originálnym českým dizajnom a autorskou tvorbou, sa vracia v lete s novou lokalitou – uskutoční sa v dvorane Mestského divadla Brno na Lidickej ulici. Napriek novej lokalite vstup na trh zostáva stále bezplatný a tiež bezbariérový. MINT Market je vyhlásený pre svoju rozmanitosť a kvalitu ponúkaných produktov. Návštevníci budú mať možnosť vyberať z viac ako šesťdesiatich špičkových značiek z Českej republiky, Slovenska a Ukrajiny. V ponuke budú bio kozmetika, odevy pre deti aj dospelých, šperky vyrobené z kovu, papiera, dreva alebo plastu, kabelky rôznych veľkostí a tvarov, voňavé sviečky zo sóje, makramé, lapače snov, delikatesy a mnoho ďalšieho.

Zdroj: Facebook.

 

Stredovek v sade

► Bratislava, 17. 6. 2023 od 9:00 do 20:00 hod.

V Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke sa uskutoční podujatie s názvom  „Stredovek v Sade", kde budete mať možnosť zažiť dobové remeslá a autentickú atmosféru stredovekého obdobia. Remeselníci predstavia dávno zabudnuté remeslá, takže sa môžete tešiť na ich zručnosti a jedinečné umelecké diela. Na programe sú vystúpenia historického šermu, rytierske turnaje a rekonštrukcie poľných bitiek. Okrem toho sa môžete tešiť aj na strelnicu, kde si vyskúšate streľbu z lukov. Vstup na festival je voľný.

Zdroj: Facebook.

 

Svatoján na vidličce

► Brno, 23. 6. 2023 od 16:00 hod.

Čarovnú atmosféru môžete prísť zažiť 23. júna na Kraví horu, do parku v blízkosti  brnenskej hvezdárne. Na festivale „Svatoján na vidličce“ sa bude podávať špeciálne jedlo v duchu svätojánskych tradícií. Okrem vynikajúcej gastronómie Vás čakajú pouliční umelci, bylinkári, veštkyne, hry a ohňové či kuchárske show, ktoré vám dodajú tú správnu dávku kúziel a zábavy. Svatoján na vidličke je miestom, kde môžete osláviť letné slnko, vychutnať si chutné jedlo a pitie a pripojiť sa k veselej a radostnej spoločnosti ľudí.

Zdroj: Facebook.

 

Júnový HAND MADE Rínek

► Senica, 25. 6. 2022 od 9:00 do 17:00 hod.

V nedeľu 25. 6. sa v Senici koná 5. ročník mestského trhu s názvom Júnový HAND MADE Rínek, kde umelci predstavia svoje originálne výrobky. V príjemnom prostredí mestského parku budú mať návštevníci možnosť stretnúť kreatívnych ľudí a kúpou podporiť ich ručne robené výrobky. Na podujatí budú originálne predmety od bižutérie a oblečenia až po drevené hračky a keramiku. O občerstvenie sa postará senická Monáda, Wafle Mňam z Holíča potešia svojimi sladkými dobrotami a osvieženie horúcich dní ponúkne pivovar Štramák so svojimi remeselnými pivami. Vstup na trh je voľný.

Zdroj: Facebook.

 

Paper party u Knihařky

► Olomouc, 30. 6. 2023 o 15:00 hod

Objaviť a naštartovať svoju vlastnú kreativitu budete môcť na Paper party u Knihařky, ktorá sa koná 30. 6. 2023. Okrem toho, že si budete môcť prehliadnuť knihársky showroom a kúpiť jej skvelé albumy, zápisníky a knihárske pomôcky, zároveň na tomto mieste za pár kačiek zoženiete odrezky papiera, poťahy a lepenky pre svoju vlastnú tvorbu. Knihařka Vám na svojom workshope v duchu upcyklingu ukáže, čo všetko je pomocou tohto materiálu možné vyrobiť. Nebude to tradičný workshop, ale skôr neformálne prostredie, kde budete mať voľnú ruku pri experimentovaní a tvorbe.

Zdroj: Facebook.

 

Ak máte svoje obľúbené podujatie, ktoré by ste radi videli v našich Lokálnych vibes, alebo ste priamo organizátorom, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom e-mailu, Facebooku či Instagramu.  

 
VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ