“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Made in Akostný výber 2 : Sviečky časť prvá

V našom druhom diely ako už názov hovorí sa pozrieme na sviečky, ktoré sa aktuálne tešia veľkej obľube. Sviečka už dávno nie je len symbol pri spomienke na zosnulého. Ide o dekoráciu Vášho domova ako aj zútulnenie izby, kancelárie, obchodu alebo iného priestoru.

Značky sviečok v dnešnom výbere sú naozaj originálne, robené s láskou a použitím prírodných ingrediencií. Dnešné prírodné sviečky sa najčastejšie vyrábajú zo sójového vosku, ale môžu byť vyrobené aj z iných prírodných voskov napríklad včelí alebo kokosový. Vďaka esenciálnym a éterickým olejom je ich vôňa autentická a vie pohladiť nie len v nose ale aj na duši.   

SO.SLOW
nIde o mladú značku bola založená v roku 2020 Kristínou Mikulajovou. Venujú sa ručnej výrobe ekologických sviečok. Ich produkty spĺňajú vysoké požiadavky na použitie ekologických alebo recyklovateľných materiálov. V ich sviečkach je použitý drevený knôt. Aktuálna ponuka pozostáva z desiatich vôni.

Zdroj: Instagram

Sojvička
nAko už názov poukazuje ide o značku ktorá vyrába sójové sviečky. Viete si u nich objednať sviečku v sklenenom poháriku so 100% bavlneným knôtom. Charakteristikou ich sviečok je aj zdobenie kde používajú prírodné sušené kvety, ovocie, byliny prípadne korenie. Zaujímavosťou je mať takúto sviečku v recyklovanej fľaši. Nájdete u nich ale aj niečo navyše.

Zdroj: Instagram

Hatussa
nHlavným konceptom, smerom, skutočnosťou a víziou Hatussa je ich prácou podporovať udržateľnosť životného prostredia v maximálnej možnej miera ako dokážu. V tejto značke nájdete asi včetko čo súvisí s ekologickou výrobou sviečok. Od udržateľnosti, upcyklácie, udržateľné suroviny, ručná práca. Charakteristikou je kokosový a sójový vosk, sviečka je robená do pohárikov z recyklovaných fliaš. Upcyklácia je pre nich dôležitá, tak tu nájdete aj iné veci  z vínových fľiaš.

Zdroj: Instagram

Von Tree
nTúto značku založila nepočujúca Eva Vontrobová, ide o ručne vyrábané sviečky. Viete si vybrať z viacerých voskov a to konkrétne sójový, kokosový a včelí. Sviečky sú odlievané v malých sklenených nádobách. Jedným zo znakov sú sušené kvety, byliny a korenie. Aktuálne vo Von Tree nájdete limitovanú edíciu s dreveným knôtom v estetických nádobach.

Zdroj: Instagram

BOTANICANDLE
nSvoje sviečky vyrábajú ručne s použitím sójového vosku ktorý doplňuje bavlnený knôt. Všetky ich sviečky sú robené pomaly a poctivo, pri každej sviečke je potrebné spraviť až 60 úkonov do jej kompletného vzniku. Majú vlastný recyklačný program kde Vám vyhorenú sviečku vymenia za novú. Ako už sám názov hovorí tieto sviečky poznáte podľa jedinečného dizajnu, kedy vrchnáčik sviečky je zdobený kvetmi a listami zaliatymi živicou.

Zdroj: Instagram

MEADOWS
nTieto sviečky sú vyrábané z láskou v Prahe. Zakladajú si na kvalitných surovinách a ingredienciách, použitý je eko sójový vosk. Používajú knôt z egyptskej bavlny, zá nezanecháva na vosku žiadne čierne úlomky. MEADOWS používa na svoje sviečky ručne fúkané sklo z Čiech, a tým dodáva celej sviečke punc umeleckého diela. Balenie je robené z recyklovateľného materiálu. V ponuke nájdete u nich aj niečo navyše.

Zdroj: Instagram

M-factory
nJe slovenský výrobca vonných, dekoratívnych a personalizovaných sviečok. Sviečky sú vyrábané zo 100% prírodných voskov, vonných a éterických olejov. Aktuálna ponuka sviečok je v sklenených pohároch v odtieni jantaru a v čírych elegantných sklenených pohároch s kovovým viečkom v medenej farbe. Ale nájdete u nich aj vonné doplnky.

Zdroj: Instagram

Jsem a žiju
nRučne vyrábané sójové sviečky, ktoré sú odlievané vo viacerých druhoch nádob, od sklenených pohárikov až po sviečky v hrnčekoch alebo iných keramických nádobách. Tieto sviečky spoznáte podľa knôtu, buď je na konci uzlík alebo jemná špirála. Dizajn povrchu sviečok doplňujú rôzne byliny a kvety. 

Zdroj: Instagram

Ina Vasilik
nSa zameriava na výrobu aromaterapeutických sviečok z prírodných zdrojov. Na výrobu sú použité vosky z repky, kokosu a sóje bez GMO. Obohatené sú čistými esenciálnymi olejmi. Sviečky sú tu odlievané do viacerých variantov nádob. V čom sú tieto sviečky jedinečné, že ich môžete pri vychladnutí použiť ako masážny olej, krém na ruky a chodidlá. Základom sú sviečky ale nájdu sa tu aj telové a pleťové oleje, a aj niečo pre pánov.

Zdroj: Instagram

 

Toto bola v dnešnom diely posledná značka. Nakoľko som v tomto segmente našiel naozaj väčšie množstvo výrobcov a značiek, tak pokračovanie bude v ďalšom diely. Dúfam že ste si našli tú svoju sviečku a ak nie, tak si počkajte na prídavok.

Matúš

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ