“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Made In akostný výber 6: Drevené hodinky

Hodinky už dávno nie sú len prístrojom na meranie času, ale človek prostredníctvom nich vyjadruje aj svoj vkus a osobnosť. Niektorí nositelia ich dokonca považujú za umelecké diela, ktorými zdobia svoje zápästia a vyjadrujú ich jedinečnosť.

 

Výber hodiniek je osobnou voľbou, ktorá hovorí o vkuse a štýle každého jednotlivca. Niektorí uprednostňujú klasické a elegantné hodinky s koženým remienkom a jednoduchým ciferníkom. Takéto hodinky vytvárajú dojem elegancie a zdôrazňujú konzervatívny štýl ich nositeľa.

Na druhej strane, iní ľudia siahajú po športovejších modeloch s plastovým remienkom a digitálnym ciferníkom. Tieto hodinky vyjadrujú aktívny životný štýl a prispôsobenie sa modernému svetu.

V posledných rokoch sa vyskytuje trend nosiť hodinky s výrazným a originálnym dizajnom. Niektorí ľudia sa rozhodujú pre hodinky s farebnými remienkami a netradičnými ciferníkmi, čo im umožňuje vyjadriť svoju kreativitu a odvahu. Tieto hodinky sú často predmetom rozhovoru a zaujmú pohľad každého, kto sa na ne pozrie.

Bez ohľadu na to, či preferujete tradičné, športové alebo extravagantnejšie modely, hodinky sú nenahraditeľným doplnkom, ktorý dokáže zdôrazniť vašu jedinečnosť a pripomenúť vám dôležitosť času vo vašom živote.

My sa dnes spoločne pozrieme na českých a slovenských výrobcov, ktorí prinášajú na trh stále viac populárne a originálne drevené hodinky. 

 

WoodHood

Mladý pár z Brna očarilo kúzlo drevených hodiniek, a preto sa v roku 2015 rozhodli založiť vlastnú značku, WoodHood so sloganom: „May the wood be with you“. Ich unikátne drevené hodinky sú výsledkom individuálneho prístupu a starostlivosti o každý detail. Navyše personalizovaným gravírovaním môže aj zákazník vdýchnuť hodinkám kúsok svojej jedinečnosti a originality. WoodHood sa zameriavajú na udržateľnosť, a preto v ich tvorbe používajú iba zvyškové drevo z väčších projektov a  minimalizujú vplyv na prírodu. Kvalita je pre nich prioritou, a tak ponúkajú záručný a pozáručný servis. S ich osobným prístupom a záväzkom k spokojnosti zákazníkov, WoodHood získava stále viac fanúšikov.

Zdroj: Instagram.

 

BeWooden

Značka BeWooden neponúka len originálne drevené výrobky, ale má aj silný príbeh, ktorý siaha do roku 2013. Začala ako sen Ctibora, rodáka z Beskýd, ktorý spoločne s ďalšími 2 kamarátmi túžil tvoriť nadčasové produkty v súlade s prírodou. Ich cesta začala tvorbou drevených motýlikov v malej garáži a postupne prešla až do veľkej dielne, kedy sa sen pretavil na prosperujúci podnik s obratom v rade niekoľkých miliónov. Sortiment značky zahŕňa drevené kravaty, doplnky do vlasov, brošne, šperky a iné originálne produkty. S cieľom navrátiť krásu hodinárskeho remesla, ktoré má v Česku dlhoročnú tradíciu, prišiel v roku 2020 nápad aj na výrobu BeWooden hodiniek. Značka sa vo svojich návrhoch drží minimalizmu, čistých línii a elegancie a tým ich unikátne výrobky oslovujú zákazníkov po celom svete.

Zdroj: Instagram.

 

TimeWood

Značka TimeWood začala písať svoj príbeh v roku 2012 v Ostrave s jediným cieľom – vytvoriť české drevené hodinky. S postupom času sa ich ponuka rozšírila o ďalšie módne doplnky, ako sú slnečné okuliare, motýliky, kryty na iPhone a reproduktory, využívajúc exotické aj domáce dreviny. Ich koncept "Zpátky k přírodě" je ich vášňou. Zakladateľ Martin sa spoločne s jeho tímom najnovšie pýšia limitovanou kolekciou a rozširujú pôsobenie svojej značky TimeWood aj za hranice svojej rodnej vlasti.

Zdroj: Instagram.

 

Wolf

 

V dnešnom uponáhľanom svete má mestský obyvateľ zriedkavo príležitosť obdivovať krásu slovenských hôr. Práve z tohto dôvodu sa zakladatelia značky Wolf rozhodli tvoriť drevené náramkové hodinky, šperky a slnečné okuliare, ktoré sú inšpirované lesom a prírodou samotnou. Názov značky Wolf (Vlk) odkazuje na túžbu priniesť každému kúsok prírody. Ich motiváciou je poskytnúť ľuďom možnosť byť obklopení krásou prírody, z ktorej pochádzajú aj výrobky s nádherným dizajnom. Značka tiež ctí ekologické hodnoty, a preto hodinky vyrába výhradne z odpadu vznikajúcom pri výrobe nábytku.

Zdroj: Instagram.

 

DeerMates

Na začiatku príbehu tejto značky stoja dvaja najlepší kamaráti zo základnej školy Marek a Pavol. Roky zbierania skúsenosti pretavili v roku 2016 na vlastnú firmu s názvom AuthenticWOOD, ktorá sa špecializuje na prémiové materiály a ich kombináciu s tými prírodnými. S rozširujúcim sa portfóliom sa značka začiatkom roku 2023 premenovala na DeerMates.

Ich drevené hodinky sú navrhnuté tak, aby slúžili ako dokonalý doplnok v každej situácii. Kombinácia kvalitného dreva a precízne brúsenej ocele vytvára jedinečnú a prémiovú estetiku. Každý detail je starostlivo vypracovaný a vďaka rozmanitosti drevenej štruktúry sú hodinky originálne. Sú zabalené v drevenej krabičke, kde spolu s hodinkami nájdete aj vankúšik z jutoviny, nástroj na skrátenie remienka a certifikát o zasadení stromu. Keďže problém odlesňovania na našej planéte je urgentný, firma prispieva k opätovnému zalesňovaniu. Kúpou produktu teda podporíte aj vy výsadbu jedného stromu prostredníctvom neziskovej organizácie Reforestation – OneTreePlanted.

Zdroj: Instagram.

 

WOOWA

Značka Woowa sa preslávila svojimi drevenými hodinkami vďaka ich originálnemu českému dizajnu, použitiu prírodného materiálu a kvalitnému spracovaniu. Idea založenia značky vznikla v roku 2013 s cieľom vytvoriť niečo nové a jedinečné. Po niekoľkých mesiacoch tvrdej práce sa dostal na trh prvý model hodiniek, ktoré odvtedy putujú k spokojným zákazníkom po celom svete.

Značka Woowa sa rozhodla používať práve tento materiál, pretože vníma drevo ako umelecké dielo. Každý strom má svoju vlastnú históriu, tvár a textúru, a preto sú aj ich výrobky jedinečné a odlišujú sa od ostatných. Okrem toho, možnosť vlastného gravírovania ešte viac podčiarkuje originalitu hodiniek, čo je ponúkané zákazníkom úplne zdarma pri každej objednávke.

Zakladateľ značky Woowa, Pavel Tesařík, vyjadril túžbu a snahu stále inovovať a prinášať nové dizajny hodiniek, ktoré zaujmú svojou jedinečnosťou a kvalitou.

Zdroj: Instagram.

 

Drevené hodinky sú stále viac obľúbeným doplnkom, kombinujúcim harmóniu prírody s precíznym remeslom. Ich unikátny dizajn a udržateľnosť vytvárajú štýlový a ekologický spôsob, ako vyjadriť osobný štýl a zároveň dbať na ochranu životného prostredia. Rozhodnutie po ktorom jedinečnom kúsku siahnuť je len na Vás.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ