“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Menštruácia v harmónii: prírodný doplnok ako pomocník

Čo ak by sme Vám povedali, že existuje spôsob, ako zmierniť nepríjemné príznaky spojené s menštruáciou?

 

Aj v súčasnosti stále existuje veľké množstvo tabuizovaných tém, o ktorých sa verejne príliš nediskutuje. Menštruačné problémy patria určite medzi ne. Veľa žien pravidelne trpí intenzívnymi bolesťami, ktoré sa snažia zmierňovať pomocou rôznych liekov. Často sa však stáva, že klasická farmakoterapia nedokáže pomôcť v plnej miere a tak nepohodlné pocity len utlmí, no nevyrieši ich úplne. Aj preto bol vytvorený nový slovenský produkt, ktorý sa snaží  problémy nielen potlačiť, ale aj efektívne riešiť.

Zdroj: Damper.

Celá myšlienka vznikla vďaka manželke autora projektu, Dáši, ktorá trpela menštruačnými problémami. Boris Janata, jej manžel a spoluzakladateľ značky Damper, sa rozhodol pre ňu nájsť riešenie založené na čisto prírodnej báze. Vzniku tohto produktu predchádzalo komplexné pochopenie problematiky. Autori konzultovali svoje kroky s gynekológmi a inými odborníkmi v oblasti výroby výživových doplnkov. Sami sa vzdelávali čítaním odborných článkov a tiež sledovali najnovšie výskumy popredných expertov zo zahraničia.

 

Doplnok z prírodných zdrojov

 

Po niekoľkých rokoch vývoja a testovania vznikol Period Balance – výživový doplnok založený iba na bylinách, mineráloch a vitamínoch, ktorý organizmu pomáha nájsť stratený balans a poskytuje viditeľné dlhodobé účinky. Je to produkt, ktorý pomáha ženám zvládať menštruačné problémy a slobodne si užívať život bez pocitu bolesti alebo iných nepríjemností. A to všetko na úplne prírodnej báze, bez použitia umelých prísad.

Zdroj: Damper.

Period Balance je založený na využití bylinných extraktov a vitamínov, ktoré boli tradične používané na liečivé účely už stáročia. V dnešnej dobe je znovuobnovený záujem o prírodné zdroje liečiv, a to aj v oblasti menštruačných problémov, ktoré sa týkajú mnohých žien. Výživový doplnok Period Balance obsahuje alchemilku obyčajnú, rebríček obyčajný, rozchodnicu ružovú, vitex jahňací, vitamín B1, vitamín C, chróm a bór.

Alchemilka obyčajná je tradičná bylinka, ktorá obsahuje silice, organické kyseliny, triesloviny, kyselinu salicylovú a vitamín C. Pomáha udržiavať normálnu činnosť cievnej sústavy, harmonizuje stav ženských hormónov, podporuje pravidelný menštruačný cyklus a uľahčuje príznaky predmenštruačného syndrómu. Rebríček obyčajný pôsobí pozitívne pri zápale močového mechúra a vaječníkov, tiež pri regulácii telesnej hmotnosti a prispieva k zmierneniu príznakov menopauzy. Z rozchodnice ružovej je najúčinnejší jej koreň, ktorý pomáha zmierňovať stres a únavu. Tiež stimuluje nervový systém. V boji s úzkosťou a depresiou a tiež s udržiavaním správnych kognitívnych funkcií a hormonálneho systému pomáha vitex jahňací. Okrem zmierňovania únavý má vitamín C dôležitú úlohu aj pri vstrebávaní železa a chrómu, ktoré sú dôležité pre správny priebeh ženského cyklu. Taktiež chráni bunky pred oxidačným stresom a prispieva k správnej tvorbe kolagénu a funkcii pokožky. Vitamín B1, nazývaný aj tiamín, hrá dôležitú úlohu v energetickom metabolizme a správnej funkcii nervového systému, srdca a psychiky človeka. Doplnky s obsahom bóru sú vhodné pre ženy, ktoré trpia kŕčmi v bruchu pred a počas menštruácie. Chróm je esenciálny minerál potrebný pre normálny rast a celkové zdravie.

Zdroj: Damper.

Každá vyššie uvedená zložka má v produkte Period Balance svoj význam a v kombinácii s ostatnými prispieva k nájdeniu rovnováhy v organizme a účinnému riešeniu menštruačných problémov. Okrem toho, že neobsahuje žiadne prídavné látky, umelé farbivá ani konzervanty, je vhodný aj pre alergikov a ľudí s rôznymi potravinovými intoleranciami. Kapsuly tiež potešia vegánov, pretože majú vegánske zloženie.

 

Pre všetky ženy bez rozdielov

 

Jednou z najväčších výhod Period Balance je, že je určený pre ženy v každom veku: od mladých dievčat, ktoré len začínajú s menštruáciou, až po staršie ženy, ktoré už prechádzajú menopauzou.

Zákazníčky, ktoré už produkt vyskúšali, si chvália najmä jeho všestranné použitie. Produkt Period Balance je doplnok stravy, ktorý môže pomôcť ženám, trpiacim nepravidelnou menštruáciou, slabou menštruáciou, alebo tým, ktoré pociťujú nepríjemné príznaky predmenštruačného syndrómu. Rovnako tak dokáže pomôcť pri problémoch spojených s menopauzou, ako napríklad nočné potenie, návaly, nespavosť a osteoporóza. Užívanie produktu je skvelý spôsob, ako harmonizovať menštruačný cyklus alebo posilniť plodnosť.

Zdroj: Damper.

 

Ľahkosť a efektivita

 

Produkt od firmy Damper je tiež veľmi jednoduchý na užívanie. Stačí užiť 2 kapsuly ráno pred jedlom počas 1 až 3 mesiacov v závislosti od riešeného problému. Pozitívne výsledky je možné vidieť po pár týždňoch užívania a v prípade, že s produktom nebudete spokojné, značka Damper garantuje vrátenie peňazí až do 30 dní od kúpenia produktu.

Ak chcete zmierniť nepríjemné príznaky spojené s menštruáciou a zlepšiť svoje zdravie, Period Balance od firmy Damper je skvelou voľbou. Nech ste už v akejkoľvek fáze menštruačného cyklu alebo veku, tento doplnok stravy môže pomôcť zlepšiť váš život a uľahčiť každodenné aktivity.

Nezabudnite navštíviť ženskú poradňu na stránkach značky Damper, kde nájdete praktické tipy a rady, ako zostať fit počas menštruačného cyklu a ako si pomôcť v časoch, keď sa necítite dobre. 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ