“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

MIDA – České mikino bundy pre poriadnych chlapov

Páni, máte nad 100 kíl a v obchodoch si pripadáte ako exot? Vo všetkom sa cítite ako jaternica?

 

Poznáte ten pocit, keď chodíte z obchodu do obchodu a stále neviete nájsť mikinu, ktorá by bola dostatočne dlhá? Nedaj bože, aby mala poriadne dlhé rukávy, správne hlboké vrecká a neboli na nej žiadne divné potlače? Martinin muž mal rovnaký problém. Poriadny chlap nad 190 centimetrov s váhou vyše 90 kíl to má ťažké. Alebo nie? Ako vám rozumieme.

 

Ako to začalo

 

Martina Matějková sa s jej manželom po dlhej dobe vybrali na nákupy oblečenia. Kameň úrazu vznikol vždy, keď sa pokúšali preňho nájsť dobre padnúcu mikinu. Takú, ktorá by ho zakryla až pod zadok a aj keby sa zohol, tak mu nevyliezlo pomaly pol chrbta. Ak bola aj dlhá, tak nesedeli rukávy, šírka v ramenách, miniatúrne vrecká. A keď už bola dosť dlhá, tak zároveň bola tak obrovská, že by ste do nej zapli ešte jedného. Frustrovaní odchádzali z nákupného centra, keď si jej manžel povzdychol a vyriekol: „Lásko, já se tak teším, až mi jednou ušiješ mikinu.“ A vtedy sa to všetko začalo.

Zdroj: MMM

 

Značka MMM – Real Men Fashion

 

Martina vedela, že nie sú jediní s tým istým problémom. Preto oslovila krajčírku, u ktorej si v minulosti robila kurz šitia, aby jej pomohla zrealizovať strih na budúcu MIDU.

Niečo málo cez rok ladili, menili, prešívali, dokým to nebolo ono. Všetko si natáčala na mobil a doma skúšala znova a znova, po preskúšaní jej manželom, či je to hotové. Keď už mala v malíčku, ako ušiť celú mikinu, preblesklo jej hlavou, že tá mikina vôbec nie je pekná zvnútra. Predstavila si, ako sa chlap vyzlečie, vnútornou stranou položí na stoličku a ouha… sú vidieť švy. Jedno viedlo k druhému a Martina, po mnohých pokusoch, našla spôsob, a to flísovú podšívku. Po konzultácii s odborníkmi zistila, že jej mikina má už prvky bundy. Preto je teraz celá z teplých materiálov, predĺžená, mäkká a príjemná na nosenie. Vôbec nešuští ako bundy a vy nemáte pocit, že si ju chcete čím skôr vyzliecť. Skvelo sa v nej šoféruje a zákazníci opätovne píšu, že vďaka MIDE ani túto zimu, nemuseli vyťahovať bundu do chladného počasia. Tak je teplá.

 

Prečo MIDA?

 

Udržuje váš chrbát v teple, zároveň schovajú aj chlapské brucho. MIkinobunDY sú navrhnuté a šité tak, aby vás nijako neobmedzovali v pohybe. Sú fantasticky voľné v oblasti ramien a brucha, a zároveň vďaka pružnému spodnému lemu vám pod MIDU nefúka, čo je pre váš tepelný komfort dôležité. A ak dvihnete ruky nad seba? Ó, žiadne také, že bude nad pupkom. Nie, nie.

Zdroj: MMM

 

Možno ste niekedy zažili, ako sama Martina spomína na časy, keď jej muža v zime prefúklo a nemohol sa ani pohnúť. Toto mával pravidelne a jediným riešením bola nemocnica a následné injekcie proti bolesti. A áno, naozaj stačilo len ochrániť chrbát pred nachladnutím a bolesti u jej manžela boli preč.

 

Čo o Mide vraví samotná zakladateľka: Naši MIDU na sobě ani nevnímáte. A o to tu jde. Můžete se soustředit plně na to, co je pro vás v tuto chvíli prioritou. Ať už jedete do práce, vydáte se na výlet do přírody, vyjíždku na motorce, posezení u ohně, kdy je vám najednou teplo i zezadu. Ona tu bude s Vámi a bude Vám krýt záda.“

 

Funkčnosť MIDY

 

Chlap nie je žena, nenosí pri sebe kabelku. A preto Martina navrhla dosť hlboké vrecká na to, aby si tam mohol vložil ako peňaženku, tak aj mobil, kľúče a dokonca 7 palcový tablet. Vnútro vreciek je zateplené fleecom, vaše ruky ihneď zahreje. Preto veria, že si ich mikinu jednoducho zamilujete. A čo zips? Kvalitné japonské YKK, ktoré sa zapínajú rýchlo a ľahko, žiadne zadrhávanie, žiadny rozbitý zips po mesiaci.

 

Kde sa MIDA vyrába?

 

Pre majiteľku značky je okrem kvalitných materiálov, ktoré kupuje priamo od výrobcov, rovnako dôležité aj to, aby boli MIDY šité v Česku. Verí, že záleží na tom, kde, kým, a za akých podmienok bolo oblečenie, ktoré nosíme, ušité.

Zdroj: MMM

 

V čo majiteľka verí a čo si praje?

 

Martina Matějková verí v česť, slušnosť, slobodu a zodpovednosť. Verí v českú kvalitu a pomáha ju tvoriť ďalej.Praje si, aby ste sa neuspokojili z málom, nielen čo sa týka oblečenia. Tam vonku niečo pre vás existuje. A pokiaľ nie, ja ako autorka článku verím v šikovnosť Čechov a Slovákov. Vytvorte, čo vám chýba.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ