“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Mlieko z konope od značky Kannabi

Marek Benda sa vrátil zo zahraničia a pustil sa do výroby konopného mlieka Kannabi, ktorého receptúra je jedinečná nie len na Slovensku ale aj celosvetovo.

 

Ako Vás napadlo založiť značku Kannabi?

 

Najprv som sa dopočul o zdravotných benefitoch konopných semienok. Na základe toho som ich začal pravidelne konzumovať. Avšak konzumácia celých semienok v šalátoch alebo rozdrvených v smoothies nebola veľmi príjemná kvôli tvrdím šupkám ktoré majú. Hľadal som iný spôsob. Vtedy som býval v Anglicku kde bolo dostupné konopné mlieko v obchodoch. Ale konopné mlieka, ktoré sa predávali mali nízky podiel semienok a boli tam rôzne Éčka. Začal som si robiť svoje konopné mlieko a keď som sa pokusmi a omylmi dopracoval k chutnému a zdravému receptu na konopné mlieko, tak som sa rozhodol, že sa presťahujem naspäť na Slovensko a založím firmu na výrobu dobrého konopného mlieka.

 

Prečo ste sa rozhodol pustiť do výroby nápoju z konope?

 

Kvôli zdravotným benefitom konopných semienok. Veľa ľudí o tom ani nevie aké zdravé sú konopné semienka. Konopné semienka sú superpotravina ktorá obsahuje všetky aminokyseliny, z čoho je až 8 esenciálnych. Esenciálne aminokyseliny sú nevyhnutné pre správne fungovanie ľudského organizmu. Keďže si ich telo nedokáže samostatne vyrobiť, tak je organizmus závislý od ich externého prísunu, napríklad pomocou konopného mlieka. Ďalej obsahujú zdravé tuky ako omega 3 a 6 a to v ideálnom pomere pre telo. Z vitamínov obsahujú A, B, C, E a K čo je fakt pekná zbierka vitamínov a k tomuto všetkému týmito semienkami dopĺňame do nášho tela aj minerály a to konkrétne tieto, horčík, draslík, vápnik, železo, zinok a jód. Podľa mňa lepšia surovina na výrobu zdravého mlieka pre ľudí zo zdravým životným štýlom ani nie je.

 

V čom je Kannabi nápoj výnimočný, a aké sú jeho účinky?

 

Výnimočný je v tom že sme spojili suroviny, ktoré sa výborne dopĺňajú. Aj keď konopné mlieko je vo svete dostupné, tak kombináciu konopného mlieka s kešu mliekom som nevidel a to všetko je doplnené Bio kokosovým cukrom, ktorý dodáva nápoju lahodný karamelový nádych.

 

Môžeme si priblížiť samotnú výrobu tohto nápoju, a ako ste vymýšľal samotné príchute?

 

Po presťahovaní sa na Slovensko, som približne rok skúšal rôzne kombinácie a pomery surovín a keď sa mi nejaký recept zapáčil, tak som si ho zapísal. Nemal som prax v potravinárstve, ani som nebol kuchár. Vyštudoval som Mechanika PC sietí, tak som na všetko prichádzal len pokusmi.

 

Ako dlho je Kannabi na trhu resp. v predaji?

 

Kannabi konopné mlieko ako ho poznáme teraz je v predaji ešte len necelé dva mesiace. Zatiaľ sa ho snažíme dostať do obchodov a rôznych predajných miest.

 

Kde všade môžeme nájsť Kannabi a kde si ho vedia ľudia kúpiť?

 

Dostupné je hlavne v obchodíkoch zo zdravými potravinami ale už aj v obchodoch zo štandardnými potravinami, hlavne po západnom a strednom Slovensku. Potom je dostupné aj na našom e-shope Kannabi.

 

Aká je reakcia ľudí na Kannabi predsa len nie je to úplne štandardný nápoj?

 

Zhuluje to? Budem sa po tom smiať? Tak tieto otázky počúvam stále haha. Vždy však vysvetlím ľudom že konopné semienka, z ktorých je nápoj vyrobený neobsahuje žiadne THC, tiež nemajú psychoaktívne účinky, majú len obrovské zdravotné benefity. Naša misia je oboznámiť ľudí s touto surovinou, aby sa jej nebáli, pretože sa nie je čoho báť. Práve naopak, treba jej čo najviac jesť, aby sme boli zdravý, nakoľko tieto semienka obsahujú vitamíny, aminokyseliny a zdravé tuky ako bolo už spomenuté výžšie.

 

Kam chcete Kannabi posunúť?

 

Keď som začínal, tak som chcel vyrábať len konopné mlieko, ale ako som sa postupne dostával do tohto potravinárskeho businessu, tak ma to začalo baviť a už mám veľa nápadov na ďalšie super produkty z konope. Niektoré, ktoré chceme zaradiť do svojej ponuky a môžem Vám ich prezradiť sú konopná vegánska smotana, vegánsky nanuk z kešu a konopného mlieka, ochutené mlieko v malej krabičke ako snack k obedu alebo pre deti a začíname vo foodtrucku v Piešťanoch a okolí robiť smoothie s Kannabi mliekom a časom chceme pridať aj vegán palacinky.

 

Máte záujem sa presadiť aj v zahraničí alebo Vám stačí Slovenský trh?

 

Máme záujem presadiť sa aj v zahraničí, keďže recept nášho mlieka je celosvetovo jedinečný a nič podobného ešte na svete neexistuje. Preto sme dali etiketu v angličtine a zloženie a nutričné hodnoty máme okrem angličtiny aj v nemeckom a poľskom jazyku.

 

Môžeme sa ešte tešiť na niečo nové od Kannabi v roku 2020, prípadne pripravujete niečo do budúcna?

 

Ako som povedal už nejaké nové produkty máme v pláne vyrábať, taktiež sa chceme venovať aj foodtrucku a zdravým smoothiečkám, ktoré sú moja srdcovka a môžeme očakávať aj nejaké spolupráce. Treba nás sledovať na instagrame a našom facebooku všetko sa dozviete v pravý čas.

 

Ďakujem za rozhovor určite budeme sledovať príbeh Kannabi a tešíme sa na nové veci.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ