“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Mumdoo, nová firma, ktorá využíva potenciál mamičiek na materskej

Starosť o chod celej firmy nie je nič jednoduché a mnohým spoločnostiam občas chýba kapacita alebo expertíza v určitom odbore. Často sa potom dostávajú do kolotoča večného nestíhania, kedy sa určité veci nedajú urobiť poriadne, alebo sa vôbec nestihnú. Mladá dynamická spoločnosť Mumdoo, ktorú založili dve mamičky na materskej a bývalé kolegyne, si problém všimli a ponúkajú perfektné riešenie. A preto Mumdoo ako jedna z prvých v Českej republike využíva skvelý potenciál mamičiek na materskej dovolenke.

nPo skúsenostiach zo svojej materskej Kristína Cejnarová a Lucie Geroldová zistili, že aj počas starostlivosti o deti by bolo fajn občas zamestnať hlavu a mať možnosť nárazovo pracovať z pohodlia domova a vybalansovať, tak starostlivosť o deti a možnosť zárobku. Dievčatá dali dohromady desiatky mamičiek-expertiek, ktoré predtým, ako mali deti, pracovali niekoľko rokov na odborných pozíciách, a začali ich prepájať s firmami, ktoré hľadajú nový impulz, nestíhajú alebo im skrátka chýba potrebná odbornosť v určitej oblasti.

Zdroj: Mumdoo

 

V akých odboroch je možné s Mumdoo spolupracovať?

 

Platforma sa zatiaľ špecializuje na odbory ako je online marketing, práca s textom, grafika, analýza dát a prieskum trhu, strategický marketing a preklady. V týchto odboroch už desiatky ich expertiek pracujú na jednorazových, ale aj dlhodobých projektoch s rôznymi firmami z najrôznejších odvetví. Spoločnosť Mumdoo od svojho vzniku spolupracovala už s viac ako štyridsiatimi firmami, z ktorých s 80 % sa vracia s ďalšími novými projektmi.

 

Ako spolupráca funguje?

 

Pokiaľ ste firma, jednoducho Mumdoo kontaktujete, vysvetlíte im svoju požiadavku a ony vás prepoja s vhodnými expertkami v daných odboroch. Následne si spoločne stanovíte ciele, termín vyhotovenia projektu a dohodnete sa na cene. „Pokiaľ sa jedná o komplexnejší projekt, tak sa stáva, že na danom projekte môže súbežne pracovať niekoľko Mumdoo mamičiek zároveň, každá vo svojom poli expertízy, a klientovi tak doplnia všetky chýbajúce kapacity,“ vysvetľuje Cejnarová.

 

Odbornosť expertiek je overená

 

Platforma prepojí firmu iba s overenou expertkou. Každá mamička totiž pri prihlasovaní do Mumdoo musí na stránkach vyplniť jednoduchý dotazník a vypracovať krátky vstupný projekt, ktorý zodpovedá jej odbornosti. Následne ešte absolvuje telefonát so zakladateľkami. „Sme príjemne prekvapené, aké profesionálne naše expertky sú a ako sa k svojim projektom stavajú. Mamičky sú nadšené, že môžu využiť svoje znalosti, byť niekomu prospešné a zároveň si privyrobiť,“ dodáva Geroldová. Kľúčové pre expertky je, aby boli projekty flexibilné, zvládnuteľné odkiaľkoľvek a aby nemuseli dochádzať fyzicky do práce.

Zdroj: Mumdoo

 

Do budúcna Mumdoo rozšíri pole pôsobnosti

 

Postupne Mumdoo rozširuje ponuku projektov, teraz napríklad o projektové riadenie a financie. Ďalej sa ale zakladateľky chystajú zamerať aj na ľudské zdroje, account management alebo projektové riadenie. Vízia do budúcna je aj expanzia na Slovensko nakoľko sme si blízky.

 

Možno tak pri expanzii pomôžeme aj týmto článkom a povzbudíme Slovenské mamičky aby Mumdoo oslovili na spoluprácu.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ