“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Nová jarná kolekcia Pohoda z dielne značky MaHli vás očarí!

Na slovenský trh prichádza nová kolekcia dámskeho oblečenia od návrhárky Márie Hlinkovej. Značka MaHli sa špecializuje na výrobu dámskeho oblečenia pomocou blokovej tlače.

 

Písal sa rok 2012, kedy vzniklo módne štúdio MaHli. Od roku 2020 značka vystupuje pod názvom MaHli s.r.o. Dnes môžeme preto povedať, že je skúsenou a zrelou značkou na slovenskom trhu. 

MaHli podporuje miestny módny priemysel, ako aj samotnú lokálnu produkciu. Značka sa riadi heslom udržateľnosti a kvalitného spracovania oblečenia pomocou blokovej tlače.  

Technika blokovej tlače pochádza zo staroveku a je známou po celom svete už viac ako tisíc rokov. Naprieč stáročiam zostáva naďalej populárnou, aj keď ide o najstaršiu a najpomalšiu formu textilnej tlače.

Bloková tlač je umenie, ktoré by nebolo umením bez využitia ručne vyrezávaných drevených blokov ponorených do farby alebo vosku, ktoré sú opakovane pritláčané 
nna tkaninu. Vyrezávanie dreveného bloku vyžaduje veľké množstvo trpezlivosti, úsilia a času. Blok je možné využiť niekoľkokrát. Oblečenie je pomocou techniky blokovej tlače ručne dotvárané vzormi ako sú kvety s listami, vetvičky, ovocné plody, ako aj páví či iné prírodné vzory.

Zdroj: MaHli

 

MaHli oblečenie je určené všetkým, ktorí chcú byť výrazní, originálni a najmä chcú vyniknúť. Podľa Márie Hlinkovej neexistuje dokonalý ideál ženy. Každá kolekcia 
nje zmesou modelov rôznych štýlov s využitím rôznorodých dekorácii a materiálov. 

Pri tvorbe unikátnej kolekcie myslia predovšetkým na dizajn určený ženám s krivkami, pre ktoré je strih šiat dôležitý. Kolekcie sú realizované v jednej veľkosti a musia byť na prvý pohľad očarujúce, pôvabné, priam dych vyrážajúce. Každý model je jedinečným a originálnym „malým“ umeleckým dielom a vzniká estetickým cítením návrhárky, ktorá vytvára potlač na základe momentálnej nálady, cítenia a farebnej kombinácie látky a bloku. Návrh, ako aj samotná tvorba návrhárke dodáva veľké množstvo endorfínov a energie. 

„Som kreatívny tvorca, viem, že každá žena je na svoj šatník náročná a chce mať niečo, čo nemá nikto iný. Dizajn v našej dielni je neopakovateľný. Kreativita je zrejmá na každom modeli. Nikto nebude mať čo ty!“, uviedla návrhárka Mária Hlinková. 
nHlavnou inšpiráciou a prevládajúcim motívom pre návrhy dámskeho oblečenia pomocou techniky blokovej tlače je predovšetkým príroda a kvety. MaHli čerpá inšpiráciu z krás východného Slovenska, keďže tvorí v starobylej Starej Ľubovni.

 

Aký druh oblečenia môžeme nájsť vo vašej novej kolekcií?

nS každým ročným obdobím prichádzajú nové inšpirácie, nové výzvy, nová kolekcia. Stále sa snažím vyhovieť požiadavkám mojich zákazníčok. Prihliadam na farby, vek, siluety a hlavne na originalitu. Pri blokovej tlači, ktorú na odevoch používam, je každý kúsok originálny, málokedy sa vzor opakuje, a preto každý dostane svoj jedinečný kúsok podľa vlastných požiadaviek a vkusu. Modely sú praktické, a zároveň atraktívne. Kvalitne spracovaný každý model, ponúka štýlovú a cenovo dostupnú módu na všedné dni, ale aj na dni výnimočné. Chceme prinášať niečo, čo bude charakteristickým kúskom v šatníku každej ženy, bude ju definovať farbami, ktoré má rada, strihom, ktorý jej sedí a očarí tak, ako si to sama želá.

Zdroj: MaHli

 

V čom sa líši nová kolekcia dámskeho oblečenia roku 2022  od predchádzajúcej? Prinášame nové trendy, ktoré si so sebou môžete vziať aj do prechodného obdobia na jeseň. Svet na jar a jeseň je farebný a pestrý. Cez farby vnímame všetko okolo nás i samých seba a to je zaručený efekt obdivu. Niet nad to, cítiť sa pohodlne a dobre vo svojej koži. Fantázii sa predsa medze nekladú a dávno už neplatí to, že tepláky do mesta nepatria! Preto nová jarná kolekcia Pohoda je kombináciou komfortu a štýlovosti.

 

Ako často vychádza nová kolekcia oblečenia? 

nSnažím sa skompletizovať novú kolekciu každé 3 – 4 mesiace, menej je v skutočnosti naozaj viac! Sú tu neskutočné možnosti variovania, keďže na webe zostávajú celé kolekcie. Uvediem príklad.  Zákazníčka si môže skombinovať jednoduchý vršok ku čipkovanej sukni. Náročnejší top k jednoduchým teplákom alebo sukni. Materiály tvoria symbiózu
na možnosti skvelého kombinovania.

Zdroj: MaHli

 

Aké farby ste využili pri tvorbe dizajnu oblečenia? 

nZem a nádherné výtvory na nej tvoria ženy. Preto zelená farba tvorí základ kolekcie Pohoda. Zelená je najjednoduchšia farba na zachytenie ľudským okom, pozitívne vplýva na zrak a mozgovú činnosť. Stále pracujem s farbami prírody, milujem krásne odtiene zelenej, hnedej, béžovej a tie skutočne pristanú každej z nás. Inšpirácia farbami prírody nikdy nesklame a navyše je neustále všade okolo nás.

Zaobstarať si štýlový šatník so značkou MaHli nie je tak zložité. 

„Móda je prchavá, štýl večný.“ Yves Saint Laurent.

Existujú jednoduché pravidlá. Ak chcete splynúť s davom  alebo ste sa rozhodli mať svoj vlastný názor a vyniknúť. Je dôležité  premýšľať tiež o tom, kde, kedy a ako sa obliekate. Vďaka oblečeniu viete zapôsobiť behom pár sekúnd.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ