“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Nová platforma pre tenisky Flexdog

Na poli streetwear módy sa začiatkom roka 2021 Footshop stal jednotkou na trhu. Stalo sa tak pri príležitosti akvizície konkurenčnej Českej značky Queens. Celá akvizícia je odhadovaná v niekoľkých desiatkach miliónov korún, k čomu určite dopomohlo aj financovanie pomocou platformy Crowdberry, kde sa im podarilo vybrať od investorov približne 4 mil. eur. Aj vďaka týmto financiam sa mohol Peter Hajdúček pustiť do ďalšieho projektu.

Preto by sme Vám dnes radi povedali o jednej platforme za ktorou stojí Footshop, Peter Hajduček a v konečnom rade aj Jakub Mandát. Každý z nich má skúsenosti s e – commerce či Hajduček z Footshopu alebo Mandát z internetového porovnávaču Ušetřeno.cz a preto sa pustili do vlastného projektu a tým je Flexdog.

Zdroj: Instagram

 

O čo presne ide? Ide o úzko zameraný katalóg alebo ak chcete „vyhľadávač tenisiek“, ktorý už funguje niekoľko mesiacov v Čechách a od 14 júna sa tento katalóg sprístupní aj pre zákazníkov na Slovensku.

Konkrétne Flexdog združuje ponuku top retailových obchodov a vybraných resellerov. Zákazník tak nemusí navštevovať niekoľko desiatok stránok a hľadať vybraný model ale vďaka Flexdog ich vie nájsť na jednom mieste. Všetci partneri ktorých je na platforme dnes 22 sú dôkladne vyberaný aby spĺňali kritéria ktoré sú pre Flexdog základom. Ide o jednoduchosť nákupu, transparentnosť, rýchlosť a kvalita produktu.

Spojením veľkých hráčov a aj malých predajcov na jednom mieste, dáva všetkým šancu priniesť im relevantných zákazníkov vďaka Flexdog. Podľa CEO Jakuba Mandáta nie je cieľom mať v ponuke čo najväčší počet tenisiek, ale skôr priniesť zaujímavé a exkluzívne modely. Preto sa zameriavajú na modely tenisiek u  vybraných obchodníkov, ale súčasne zaistiť aj dostatočný prienik spomedzi bežných modelov, nech má zákazník možnosť si vybrať či už podľa dostupnosti alebo podľa ceny.

Cieľom na prvý rok bolo vybudovať platformu. Dať ju do piatich jazykových mutácií. Na tento rok by radi hospodárili po odpočítaní všetkých kapitálových nákladov na nule. Tým že nedávno bola platforma spustená aj pre Slovensko bol cieľ návštevnosti daný na milión zákazníkov. 

Zdroj: Instagram

 

Dopomôcť by k tomu mali partnerstvá s e-shopmi zo zahraničia, ktoré Flexdog pripravuje pridať na platformu do budúcna. Týmto krokom by sa potom radi presunuli aj do iných krajín Európy. Nejde o to, aby zákazník len prefrčal webom pri hľadaní tenisiek, ale aby svoju cestu za novými teniskami vždy začínal na Flexdogu.

Ešte to bude samozrejme dlhá cesta predsa len platforma je tu od roku 2020, ale musíme povedať, že má pekne našliapnuté aby zmenila spôsob hľadania a nakupovania tenisiek minimálne v Čechách a na Slovensku. Budeme im preto držať palce, aby im to vyšlo a podarilo sa im expandovať aj mimo našich hraníc.

Zdroj: Forbs.sk, Flexdog

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ