O Nás

O projekte

Celé to začalo ako hobby vo voľnom čase, keď som chcel ľudom posúvať informácie o začínajúcich prípadne malých a stredných značkách z Čiech a Slovenska, ktoré ešte ľudia nie úplne poznajú. Postupne, ako sa to prehlbovalo a prichádzali ďalšie a ďalšie značky, tak som zistili že na Českom a Slovenskom trhu chýba web, kde by sa tieto značky vedeli prezentovať, preto ma napadlo že by som takúto stránku mohol založiť a skúsiť im pomôcť. 

Najprv vznikol len Instagramový profil kde som sa snažil dávať fotky s popisom o danej značke, prípadne produkte. Neskôr som začal pridávať už aj príbehy. Webová stránka sa spustila len nedávno tu sa pridali rozhovory, ktoré sa snažím robiť s jednotlivými majiteľmi daných značiek.

A nebojte sa už pripravujeme aj ďalšie veci na obohatenie obsahu.

Váš Matúš

 

O názve

S názvom projektu som sa zahrával dlhšie, chcel som v ňom prepojiť dva národy, ktoré boli kedysi jeden, a  majú toľko toho spoločného. Musel som ale prihliadať aj na to či je daná doména voľná a keďže boli obsadené aj sk aj cz, tak som musel zvoliť variantu kde celkový názov bude podobný tomu štandardnému, tak som pozmenil len začiatok kde Čeko = Czecho a tak vznikol názov Made in Čekoslovakia.