O Nás

O projekte

 

Nápad Made in Čekoslovakia vznikol ako hobby vo voľnom čase, keď som sa rozhodol posunúť informácie o začínajúcich alebo malých a stredných značkách z Čiech a Slovenska, ktoré ešte ľudia nie úplne poznajú. 

Postupne, ako nápad rástol a prichádzali spolupráce s ďalšími a ďalšími značkami som zistil, že na českom a slovenskom trhu neexistuje web, ktorý by dal priestor domácim značkám. Napadlo mi, že by som založil stránku kde by sa vedeli značky odprezentovať.

Najprv vznikol len Instagramový profil. Uverejňoval som fotografie s popisom o danej značke, prípadne popis o produkte. Postupom času som sa začal venovať aj pridávajú príbehov. Nedávno sme spustili aj webovú stránku, na ktorej sú zverejňované rozhovory, ktoré sa snažím robiť s jednotlivými majiteľmi daných značiek.
Už teraz sa môžete tešiť na nový obohacujúci obsah, ktorý pre Vás pripravujeme. 
 

Váš Matúš
 

O názve

 

S názvom projektu som sa pohrával dlhšiu dobu Chcel som v ňom prepojiť dva národy, ktoré boli kedysi jeden, a majú toľko toho spoločného. Musel som prihliadať aj na to, či je daná doména voľná. Keďže boli domény obsadené aj SK aj CZ, tak som musel zvoliť variantu kde celkový názov bude podobný tomu štandardnému, tak som pozmenil len začiatok kde Čeko = Czecho a tak vznikol názov Made in Čekoslovakia.