“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Od kávy k funkčným potravinám

Powerlogy za ktorou stojí Dušan Plichta je dnes už na Slovensku známou značkou. Snažia sa prinášať svojim zákazníkom kvalitné, funkčné potraviny a výživové doplnky. Dnes už majú vo svojom portfóliu naozaj širokú škálu produktov, nie ako tomu bolo na začiatku kedy to bolo celé založené na kvalitnej praženej káve.

Zdroj: Instagram

Zdroj: Instagram

 

Začiatok Powerlogy siaha do roku 2015, kedy Dušan dlhým výskumom, vývojom a testovaním vytvoril kávu podľa prísnych štandardov kvality a prišiel na trh s kávou Power coffee. Základom bolo šírenie osvety, že káva nemusí byť len s mliekom a cukrom, ale viete tieto ingrediencie nahradiť a namiešať si vďaka MCT oleju a maslu energetickú bombu.

Značka si prešla viacerými štádiami podnikania, niečo vyšlo iné zas bola strata peňazí, ale nadobudnutie cenných skúseností. Počas ďalších rokov sa produktová rada rozširovala o ďalšie výrobky, a dnes ich majú už niekoľko desiatok od funkčných potravín, potravín pre deti, kolagén, kávu, orechové maslá až po čokoládu a snacky. Na trhu je niekoľko druhov snackov ktoré slúžia na doplnenie potrebnej energie a živín počas dňa.
nDokonca mandľové maslo má za sebou ocenenie jednou hviezdou greate taste awards v roku 2016 a 2017. A ich pistáciový krém dostal dokonca dve hviezdy v roku 2020. Tieto ocenenia len potvrdzujú dobre odvedenú prácu a nastavenie receptúr a kvalitu jednotlivých ingrediencií.

Zdroj: Instagram

 

Powerlogy sa okrem produktov venuje aj iným aktivitám aby šírili osvetu o zdravých potravinách a boli aj bližšie svojim zákazníkom. 
nV Bratislave majú svoju kaviareň Powerlogy space&coffe, ide o komunitné miesto pre stretávanie sa ľudí vo voľnom čase, eventoch, ochutnávkach alebo pri vzdelávacích seminároch a prednáškach. V tejto kaviarni si okrem ich vlastnej kávy viete vychutnať aj všetky ich produkty.
nPočas roka kedy bolo možné cestovanie a stretávanie sa, organizujú rôzne poznávacie zájazdy, Power camp, eventy a workshopy. V Power campoch sa viete viac dozvedieť o seba poznaní a nájdení súladu srdca a duše, v prípade poznávacích zájazdov ide o spoznávanie nových chutí a jedál.

Zdroj: Instagram

 

Aj keď Powerlogy predáva svoje výrobky cez e-shop, aj túto spoločnosť zasiahla koronakríza. Preto sa rozhodli, že sa s novou situáciou popasujú, dali hlavy do kopy a vymysleli predajné kiosky. Kiosky sú umiestnené aktuálne v Bratislave v Aupark tower a VIVO, ďalší je v Trnave v Arkádia shopping center. Sám majiteľ značky napísal na sociálných sieťach, že je to testovanie a ak dopadne všetko dobre, radi by kiosky pridali do ďalších miest na Slovensku. Kiosk slúži nie len ako predajne miesto, v ktorom nájdete jednotlivé výrobky, ale aj ako informačný prostriedok kde viete nájsť rovnaké informácie ako na e-shope. 

Zdroj: Instagram

 

Sám Dušan priznáva že jeho produkty nie sú lacné. Dôvod je však jednoduchý, chce aby produkty boli robené bez kompromisov a spĺňali najprísnejšie kritéria. Ak Vás táto značka oslovila a nepoznali ste ju, určite odporúčame vyskúšať, ako sa vraví treba skúšať nové chute.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ