“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Originálne kúsky od Factory WTF

Milan Švingál nám povie niečo viac o svojej značke FACTORY WTF.

 

Povedzte nám kto stojí za značkou FACTORY WTF a prečo ste sa rozhodol ísť do takéhoto projektu?
nZa značkou WTF?! Stojím ja Milan, a moje 2 krajčírky s ktorými máme harmonický ba priam rodinný vzťah. A ešte aby som nezabudol Barbora Bakošova, ktorá mi pomáha s fotením a modernou technikou. Je pravda, že som nezačínal, ako sólista, ale značku som zakladal s mojou vtedy najlepšou kamarátkou Klementínou ešte v roku 2011 boli sme mladý bláznivý a zhodou náhod vznikol tento projekt, dnes už síce každý tvoríme sám za seba ale mame kopec super spomienok. Ja som už predtým robil a stále robím make-up, a študoval som marketing ona študovala na VŠVU, mali sme chuť  a kontakty a náhodou nám to vyšlo. Samozrejme, že za tým bolo kopec práce.

Prečo oblečenie a nie napríklad doplnky ako kabelky, náramky prípadne iné?
nHmmm… nerobím iba oblečenie, niekedy urobím aj nejakú tašku alebo opasok, ale vždy len na doplnenie daného outfitu. Nemám zručnosť a kabelky, ktoré je možne vyrobiť na Slovensku nevyhovujú môjmu štýlu. Výroba je tiež časovo a finančne dosť náročná, tým pádom musí byť predajná cena vysoká a už sa to neoplatí. Každý musí robiť to čo vie 🙂

 

Mal ste pred tým skúsenosť s podnikaním bol ste na všetko sám alebo Vám niekto pomáhal?
nNemal som žiadnu skúsenosť, všetko som / sme sa učili za pochodu na vlastných chybách. A tak je to podľa mňa najlepšie človek sa pri tom veľa naučí a vyvaruje sa tomu čo spravil zle.

 

Názov FACTORY WTF Vás napadol len tak alebo to znamená niečo konkrétne, ako na to reagujú ľudia?
nNázov bol tak trochu odzrkadlením toho, ako ľudia reagovali najmä na mňa a môj štýl obliekania, ktorý vždy bol mierne, povedzme, šokujúci.

 

Ako prebieha proces vzniku Vášho oblečenia? 
nJa som už v štádiu, keď robím len to čo ma baví jednoducho keď mám chuť niečo navrhnúť urobím to a viem, že už to niekomu z  mojich zákazníkov predám. Poznám celkom dobre mojich zákazníkov a viem čo sa mi oplatí robiť  a čo nie.

 

Kde hľadáte inšpiráciu?
nInspirácia je všade okolo nás, na ulici v hudbe kdekoľvek. Ja tvorím tak, že som najradšej sám a v hlave mi ide množstvo procesov,  stačí my byt sám v dielni s latkami a za deň viem navrhnúť všetko.

 

Máte cieľ kam by ste rád Vašu značku posunul?
nSamozrejme, že by som sa tesil keby sa Factory WTF uchytila v zahraničí, ale to nie je vôbec také jednoduché. Povedal by som, že treba na to ostré lakte, peniaze a najlepšie niekoho kto už vie, ako na to.

 

Cítite pri tvorení jednotlivých modelov tlak na sebe alebo tlak konkurencie neobávate sa jej?
nAk mam pravdu povedať vôbec nie, samozrejme, že si všimnem veci od ostatných návrhárov, ale neberiem to tak, že teraz musím byt lepší a prebrať im zákazníkov. Ľudí je dosť každý ma svoj štýl a ja by som bol najradšej keby sa každému šikovnému človeku čo robí oblečenie z vášňou, darilo a aby sa mu veci predávali. Nech sa nám darí všetkým.

 

Kde vieme nájsť Vaše produkty?
nMoje veci sa dajú najlepšie a najrýchlejšie vidieť na našom instagrame, tu si ich vedia objednať, tiež je možné si dohodnúť aj stretnutie, kde je možnosť si pozrieť jednotlivé kúsky a prípadne sa dohodnúť na ušití na mieru.

 

Chceli by ste sa presadiť aj v zahraničí alebo Vám postačuje Slovenský trh?
nNajčastejšie mám objednávky zo Slovenska a z Čiech, musím však povedať, že tieto dva trhy nemám určite využite ani na 50%, takže by mi určite pri mojich výrobných kapacitách bohato stačili.

 

Na čo sa môžu tešiť Vaši zákazníci do budúcna pripravujete niečo?
nTo neviem ani ja 😀 ale mam v pláne tvoriť častejšie a menšie kolekcie po par kusoch, aby si ľudia mohli častejšie vybrať niečo originálne čo sa už nebude opakovať možno aj každé 2 mesiace také mini kolekcie 4-5 modelov. Jednoducho stačí sledovať náš instagram a tam vždy všetko aktuálne nájdete.

 

Ďakujem za rozhovor.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ