“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Pravý gentleman Tie Man

Dobrý deň,

ďakujeme za váš čas, dovoľte nám aby sme sa Vám v rámci značky Tie Man predstavili. Volám sa Katarína Kruteková a som spoluzakladateľkou značky Tie Man, druhým spoluzakladateľom a manažérom obchodu je Martin Roxer. Náš tím taktiež tvorí šikovná obchodná zástupkyňa Natália, spolu sa podieľame na rozvoji našej  mladej slovenskej značky Tie man. Vitajte v našom svete gentlemanov.

 

Môžete nám povedať čo ste robili pred Tie man?

Martin sa venoval dlhé roky biznisu s financiami a popri tom robil obchodníka pre rôzne firmy, kde nabral rôzne skúsenosti v oblasti obchodu, styku so zákazníkom, priameho predaja a pod. Ja som sa venovala učiteľstvu v školstve, kde sa veľmi rozvinula moja kreativita a vďaka tomu som sa odhodlala vrhnúť do sveta marketingu vrámci našej značky.

 

Ako prišiel nápad na založenie značky pre džentlmenov? A prečo práve pre džentlmenov?

Najprv prišiel nápad predávať unikátne náramky, lebo všade ich bolo veľa ale nie unikátne. Potom sme prišli s nápadom, čo keby sme dokázali predávať všetko v jednej krabici, aby to bolo unikátne? Dlho sme rozmýšľali  nad tým, ako to urobiť. Nakoniec sme prišli na to, že chceme byť ekologická značka a poukazovať na luxus vo svete pánov tak, aby sme podporili SK/CZ trh a hlavne aby to bolo bio a handmade. A prečo práve pre gentlemanov? Lebo to sa vo svete vytráca a obaja máme k tomu veľmi blízko. Predovšetkým máme blízky vzťah k detailom, pánskej móde a hlavne sme chceli svetu ukázať spojenie myšlienky, že  elegancia a ekológia sa dá zlúčiť do  úžasného príbehu o troch gentlemanoch.

 

Je toto Vaša prvá skúsenosť s podnikaním?

Nie, nie je to naša prvá skúsenosť. No táto sféra nás viac zaujala a je to pre nás veľká výzva

 

Aké výrobky obsahujú Vaše sety a ako ste robili výber daných produktov?

Naše sety obsahujú “ všetko, čo pravý gentleman potrebuje”. Zhrnuli sme to tak, že môže sa slušne obliecť ( samozrejme výber oblečenia zatiaľ v ponuke nemáme), k tomu si môže dať krásne doplnky – hodinky, opasok, peňaženka, motýlik, kravata, vreckovka, keď toto dokonale zladí, je čas na úpravu zovňajšku, na to slúži hrebeň, pomáda a nakoniec aby to bolo komplet, každý správny gentleman musí príjemne voniať, čiže mame na vyber komplet sadu kozmetiky – sprchový gél, deo, pomáda, parfum. Týmto spôsobíme to, že človek má krásny darček, je to bio, a hlavne pôsobí to luxusne, tým pádom ušetríme čas, dáme tomu šmrnc a človeku dodáme trošku sebavedomia.

 

Kde sa vyrábajú Vaše produkty a ako prebiehal proces výberu, tvorenie dizajnu, miešanie správnej vône? Robili ste si všetko sami alebo to bolo v spolupráci s výrobcom?

Väčšina našich výrobkov je vyrobených na Slovensko – českom trhu, sme rodáci a chceme čo najviac podporiť našu miestnu ekonomiku. O dizajne sme mali presnú predstavu. Má to vyzerať luxusne a má to poukazovať na význam značky, od toho sa odvodili aj výrobky, každý “gentleman” má svoju kolekciu, samozrejme k nej prislúcha aj vôňa, ktorá vystihuje daného “gentlemana” . No samostatný vývoj niektorých produktov sme robili v spolupráci s profesionálmi z odvetvia pre pánov a tými sú barberi (pánsky holiči), samozrejme naša predstavivosť išla ruka v ruke s konečným produktom, ktorý nám vyrába firma zo Slovenska.

 

Čo je cieľom Tie man prípadne kam chcete Vašu značku posunúť?

Cieľom “TIEMAN “ ako značky je posunúť úroveň pánskej módy a kozmetiky na úplný strop, aj z hľadiska nášho “krabicového know-how” plus chceme naučiť chlapov, že slowfashion nie je zlá, taktiež, že byt dnes gentlemanom nie len vzhľadom ale aj správaním je veľmi dôležitý krok v živote každého správneho muža, preto chystáme aj ďalšie činnosti pod záštitou našej značky, kde budeme tieto myšlienky zhmotňovať a dávať do citeľnej podoby, je sa veru na čo tešiť 🙂

 

Na Vašom webe som našiel že sa snažíte všetko robiť 100% prírodne a ekologicky a dokonca podporujete lesy, môžete nám k tomu povedať viac?

Áno je to tak, chystáme koncept ešte s jednou spoločnosťou, kde z každej objednávky komplet boxov pôjde výťažok na výsadbu stromov a podporu eko systému, pretože nám veľmi záleží na ekológii a budúcnosti našej planéty

 

Prečo ste sa rozhodli ísť do výsadby stromov, a nie napríklad recyklácia, triedenie odpadu prípadne niečo iné?

Skvelá otázka! Keďže máme v ponuke drevené produkty a Tie Man nemyslíme iba na ťažbu týchto surovín. Ale aj znovuobnovenie rastu stromov. Preto sme sa rozhodli týmto smerom pomôcť našej planéte. Netreba len ubrať ale treba aj vracať. 

 

V ponuke máte aktuálne 3 sety pre džentlmenov, uvažujete aj nad rozšírením tejto ponuky, prečo práve Taliansko, Anglicko a Francúzsko?

Aktuálne máme tri kolekcie, setov je viac, plus človek má možnosť si namiešať svoju variáciu, čo si myslíme, že uspokojí aj náročnejších zákazníkov. Prečo práve tieto tri variácie? Sú to krajiny, ktoré niečo v našej značke vystihujú. Anglicko, pohár whisky, k tomu cigara zabalená vo voňavej drevenej bedni a bradáč, ktorý poukazuje na výnimočnosť dreva, športových novín a futbalových klubov. Taliani sú živel, potrpia si na módu, sú svieži, hraví, šarmantní  a hlavne milujú si užívať život. Francúzi sú romantici, cestovatelia, ale majú radi luxus a spoločnosť. Keď to všetko zhrnieme toto všetko nájdete v našich kolekciách od vône až po vzhľad. Preto sme sa rozhodli ísť týmto smerom.

Nerozmýšľali ste aj nad Slovenským džentlmenom prípadne Prešporským?

Uvažovali sme aj nad touto možnosťou, ale žiaľ bohu by sa nám to nehodilo do konceptu. Priestor na toto radšej necháme domácemu trhu, je tu mnoho šikovných rúk, ktorým sa v tejto oblasti darí 🙂

 

Kde všade si vedia Vaši zákazníci obstarať takýto set, je možné si ich aj niekde pozrieť na

živo?

Zatiaľ na našom e-shope, ale aktuálne aj v jednej predajni značky MONO, ktorá sídlo v Košiciach. No plánujeme zaviesť výrobky do barbershopov a na výrobky  vytvoriť náš showroom, v blízkej dobe je možné zastihnúť našu značku aj na výstavách v Bratislave.

 

Rozmýšľali ste aj nad expanziou do zahraničia?

Áno premýšľali a aktuálne intenzívne s expanziou pracujeme, pretože teraz je ideálny čas zvyšovať kvalitu výrobkov nie len na SK/CZ  trhu. Úprimne sa na to veľmi tešíme, pretože stále vyhľadávame nové výzvy a toto je jedna z tých najviac zaujímavých pre nás.

 

Chystáte sa priniesť v tomto roku prípadne v roku 2021 niečo nové pre Vašich zákazníkov?

Určite áno, bude mnoho noviniek a máme z toho veľkú  radosť, pretože my s tou značkou žijeme a boli by sme radi, ak aby ste sa aj vy  stali súčasťou našej značky. Môžete určite očakávať veľké veci, treba len sledovať náš Facebook alebo Instagram kde o všetkom informujeme.

 

Ďakujeme a aspoň vieme ako sa stať gentlemanom.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ