“facebook
Autor: adminessik123
1. januára 1970
Zdieľaj

Rozvoj kreativity s PaperTime

Rozhovor s tvorcami zaujímavého projektu Papertime Jaroslavom a Egorom, pri ktorom si viete oddýchnuť či už celá rodina alebo aj sám doma.

Čo ste robili pred projektom Papertime?

Egor a ja sme študovali aj teraz stále študujeme a popri tom pracujeme. Keď sme začínali, ja som hral v kapele, cestoval a snažil sa preniknúť do sveta biznisu, či už formou študentského spolku, voľnočasových prednášok o startupoch a investíciách, alebo som sa venoval čítaniu odbornej literatúry. Egor bol ako sa vraví “thinkepreneur”, premýšľal nad svojimi nápadmi, písal biznis plány a hľadal partnera s ktorým by daný biznis plán začal realizovať.

Chcel ste vždy podnikať, hľadal ste len správny produkt?

K vytvoreniu našich vlastných projektov a realizácia nápadov nás to ťahalo vždy obidvoch. Po tom čo sme sa stretli , často sme diskutovali o rôznych nápadoch. Vždy sme ale chceli vytvoriť niečo kreatívne a nie úplne bežné.

Ako ste sa dostal k nápadu robiť kreatívne skladačky z papieru?

Mali sme niekoľko nápadov, ktoré sme chceli posunúť ďalej, ale skladačka z papiera nás zaujala najviac. Možno preto že som na strednej škole študoval architektúru a pozemné stavby, toto mi bolo veľmi blízke hlavne z dôvodu že sa tu spájala konštrukcia modelu, ktorý by bol zasadený v interiéry. Prvotnou myšlienkou bola podpora kreativity u mladšej generácie a práca s papierom sa javila ako skvelý prostriedok na začiatok.

Výroba je komplet riešená u Vás alebo máte niekoho na výrobu. Ako vznikajú nové typy skladačiek?

Doteraz sme všetko vyrábali sami, doslova u mňa alebo Egora v obývačke. ???? Ale príchodom novej kolekcie modelov sa to presunulo všetko inam, ale je to stále v Čechách. Jednotlivé diely sú už vyrezané a prehyby sú pripravené na skladanie a lepenie, pre zákazníkov, týmto sme to trocha uľahčili pre všetkých.

Vytvorenie nového typu je pomerne zložitý proces. Všetko ale najviac závisí na preferenciách našich zákazníkov, čo by chceli skladať a o čo by bol záujem. Nasledovne sa snažíme či už za pomoci dizajnérov, alebo sami vymodelovať 3D model, potom ho vytlačíme a skúsime zložiť, potom zjednodušiť, vytlačiť a zložiť, zjednodušiť a takto sa to opakuje, až pokiaľ daný model nie je dostatočne jednoduchý a bezchybný.

Čo ste od značky Papertime očakávali?

Pôvodná myšlienka bola previesť do praxe to, čo sa učíme na škole, kde aktuálne študujem a zároveň sa v praxi učiť rýchlejšie ako v škole. Úprimne sme si zo začiatku moc neverili a očakávali, že ak to nevíde aspoň sa niečo naučíme. Ale keď sme videli záujem o náš produkt a súčasne sme dostali prvý feedback, ktorý poukazoval na chyby našich produktov, tak sme ich začali odstraňovať a skladačky sme zjednodušili, tak aby to zvládol naozaj každý.

Za ten čas čo podnikáte už sa Vám vrátila Vaša investícia?

Konkrétne na toto je ťažké odpovedať, pretože sa stále snažíme skladačku Papertime ponúkať novým a novým zákazníkom. Môžeme ale povedať, že v roku 2019 sa nám investícia vrátila, ale všetok zarobený kapitál ako aj naše ďalšie vlastné prostriedky išli na výrobu a všetko potrebné okolo novej kolekcie.

Kde si môžeme kúpiť Vaše výrobky. Máte aj kamennú predajňu?

Prvý variant je nákup na našom e-shope, Papertime . Od marca sme chceli počas víkendov byť na niektorom z českých marketov, ako Dyzajn marketu, Mint Marketu až po Prague Design Week,  žiaľ aktuálna situácia nám to neumožňuje, ale ak sa situácia ukľudní a uvoľnia sa zákazy, tak na našich sociálnych sieťach budeme zverejňovať miesta kam sa chystáme. Aby toho nebolo málo tak je možné naše produkty nájsť v siedmych kamenných predajniach v Prahe, Brne, Zlíne, alebo Ústi nad Labem, vždy ide o miestne dizajnové predajne.

Kam by ste chceli posunúť Vašu značku.

Ako s Jaroslavom hovoríme stále sme ešte len na začiatku a priestoru na rast je stále kopec. Hlavnou myšlienkou stále zostáva, že chceme ponúknuť zaujímavý spôsob odreagovania a aktivitu, ktorú si užije celá rodina, tým myslíme všetky vekové kategórie. Prvý krok, ktorý chceme spraviť je dostať sa do viacerých obchodov v Čechách a na Slovensku. Tiež meníme balenie a nové bude už aj v anglickom jazyku, radi ponúkneme zaujímavý český produkt aj turistom. Tým že nové balenie bude aj v angličtine, tak by sme sa radi rozšírili aj do iných krajín sveta. Intenzívne pripravujeme ďalšiu kolekciu skladačiek a možno aj niečo nové… . Všetko komunikujeme na našich účtoch na sociálnych sieťach a na našom webe.

Je niektorá skladačka u zákazníkov obľúbená?

Samozrejme, pes, medveď a jednorožec sú zatiaľ najobľúbenejšie. Ale stále sa snažíme hľadať pre našich zákazníkov nové motívy, preto radi komunikujeme so zákazníkmi a čerpáme tak novú inšpiráciu aj od nich. A preto ak by aj niekto kto bude čítať tento rozhovor mal nápad, tak nám kľudne napíšte a možno sa Vám splní prianie v podobe nového modelu ????.

Plány do budúcna, prípadne čo Vám dala značka Papertime?

Projekt PaperTime nám dáva presne to, s čím sme do tohto projektu išli na začiatku. Každý deň sa učíme niečo nového a zisťujeme ako veci v biznise fungujú. Ohľadne skladačiek asi najviac pomáha konštruktívna kritika našich zákazníkov, lebo potom presne vieme kde sme spravili chybu a čo máme ešte vylepšiť.

Ďakujeme za príjemný rozhovor a môžeme len doplniť že sme si dané skladačky vyskúšali a naozaj sa pri nich vedia zabaviť všetci dospelý aj deti.

 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ