“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Ručne vyrobené plavky Lemonky, keď o citróny nejde.

Lemons Crochet Factory® je výrobca a dizajnér predovšetkým plaviek. Nie hocijakých. Ide o exkluzívne háčkované, ručne vyrábané plavky. Každý kúsok je jedinečný a vyrábaný na Slovensku.

 

Plavky a ostatné letné hity sú určené pre originálne dievčatá či ženy. Najväčšou inšpiráciou je cestovanie, farby a umenie. Za týmto nápadom stojí Stanislava Jaššová –  zakladateľka firmy Lemons Crochet Factory®. Svojim produktom vymyslela familiárnu prezývku Lemonky. „Citrón je šťavnaté, svieže a tropické ovocie. Presne ako naše plavky.“

nMyšlienka vyrobiť niečo takéto prišla, keď Stanka skončila v práci a začala cestovať v priebehu troch rokov. Navštívila množstvo krajín a vtedy začala v sebe objavovať kreativitu. Projekt Lemonky nebol plánovaný. Pri návšteve Kanárskych ostrovov sa Stanka inšpirovala háčkovaným oblečením, kde bola táto móda práve ,, v kurze“. Lemonky vznikli v roku 2016. Od začiatku firme ide, aby jej značku prezentovali tri dôležité veci – vynikajúca kvalita, detaily a prístup k zákazníkom. S firmou spolupracuje okolo 15 dievčat, pričom nie všetky majú Lemonky ako hlavnú náplň práce. S postupom času prichádzajú nové ulohy, ktoré  sa v rámci tímu riešia, niektoré si robí firma sama a niektoré robia externé firmy a iní odborníci. Výrobu plaviek ako takých, si však  Lemonky zastrešujú samy v rámci tímu. Stanke so všetkým pomáha najmä mamina. Dielňa sa nachádza v Žiline, ale dievčatá pracujú z rôznych kútov Slovenska.

Zdroj: Instagram – l_e_m_o_n_k_y

n.,Háčkovať bez trpezlivosti nie je možné.“
nPlavky sa vyrábajú  od 8 hodín až do 3 týždňov. Závisí od toho, aký model sa vyrába, aká veľkosť, aký vzor. Je to dlhý proces, po samotnom háčkovaní je potrebné každý kúsok zašívať, podšívať látkou, našívať výstuže, rôzne štítky a značky. Okrem plaviek Lemonky zhotovujú aj  topy, body, šaty, šortky, ochranné rúška na tvár či náramky. Háčkované plavky sú kombináciou starej techniky, ktorá u nás existuje už desaťročia a exotického dizajnu, pochádzajúceho z južanských krajín prekypujúcich slnkom, vôňou kvetín a slaného morského vzduchu. S týmito plavkami vynikne každá žena. Pohodlie a funkčnosť spĺňa každý kúsok z dielne Lemonky. Sú vyrobené z kombinácie materiálov vytvorených špeciálne na výrobu plaviek, vďaka čomu plavky nepresvitajú a neroztiahnu sa.  Vo všetkých plavkách je možné sa kúpať či už v chlórovej alebo slanej vode. Pri výbere háčkovaných plaviek je potrebné vychádzať zo štandardných veľkostí bielizne. Netradičný materiál a precízne detaily sú typické len pre ručnú prácu, čo Lemonky zaraďuje do kategórie originálnych kúskov.

nHáčkovanému módnemu trendu podľahli aj niektoré známe Slovenky ako napríklad – doktorka Alena Pallová, riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková, podnikateľka Romana Škamlová. Taktiež si plavky objednala supermodelka Michaela Kocianová, moderátorky Diana Hágerova a Alexandra Orviská. Plavky pre manželku objednal aj Marek Hamšík, z Čiech je to napríklad Nikola Bechyňová, Nela Slováková alebo Miss ČR Karolína Mališová. Bolo ich viac, ale niektoré si neželajú byť spomínané. 
nVytvoriť značku, ktorá je známa už aj mimo Slovenska nie je jednoduché. Ešte ťažšie je pracovať stále na nej a vylepšovať ju. Je náročné udržiavať nastavenú latku, najmä preto, že na internete už je háčkovaných plaviek veľa a aj značne lacnejších, ako sú Lemonky. Vytvoriť určitý štandard a osloviť zákazníkov cenami , aké majú Lemonky vyžaduje naozaj veľkú námahu, neustále zlepšovanie všetkých detailov a tým pádom aj nemalé investície. Značka sa posúva stále dopredu nielen v rámci Európy. Lemons Crochet Factory® vsádza na niekoľko hlavných pilierov, všetky produkty sú vyrábané ručne, vďaka čomu je každý kúsok unikát. Výroba sa realizuje v Európskej únii a nevyužíva sa lacná pracovná sila. Lemons Crochet Factory® je vlastníkom certifikátov proti plagiatárstvu.

 

Zdroj: Instagram – l_e_m_o_n_k_y

nPlavky sa dajú zakúpiť len online a to rovno tromi spôsobmi. Sekcia ihneď k odberu  ponúka produkty, ktoré sú na sklade. Ide o plavky a topy len vo vybraných farbách či veľkostiach. Ďalšia možnosť nákupu sú kolekcie. Nachádza sa tu 5 základných kolekcíí, v rámci ktorých si môže zákazníčka vybrať farbu, veľkosť, prípadne kombináciu rôznych modelov. V prvej kolekcii s názvom ROYAL sú modely trblietavej striebornej a zlatej farby. Presne také, ako sa od kráľovien očakáva. Kolekcia BOHEMIAN ponúka plavky bielej farby, ktorá snáď nikdy nebude ,,out“. Nájdeme tu odvážné a sexi strihy plaviek pre sebavedomé ženy. RAINBOW hrá všetkými farbami nie len dúhy. Krásna farebná kombinácia farieb ako stvorená na letnú dovolenku na pláži. Štvrtá kolekcia s názvom LOVE CANDY obsahuje modely plaviek v cukríkových farbách, plavky bez ramienok, či s volánikmi. ONE PIECE AND TOPS – kolekcia, ktorá ponúka háčkované jednodielne plavky využiteľné aj ako top.

nTretia časť výroba na mieru je pre tých, ktorí si chcú zadať objednávku podľa vlastnej predstavy. Do troch dní Lemonky produkt navrhnú a pripravia cenovú ponuku. Nápor objednávok značka pociťuje počas letných a zimných mesiacov. Práve v zime cestujú mnohí ľudia do exotických destinácií. Najpokojnejším obdobím pre biznis je jeseň. Dievčatá sa po lete tešia na svetríky a iné zimné oblečenie, plavky dostávajú oddych. Internetová stránka funguje v slovenskom a anglickom jazyku.
nAj keď Lemons Crochet Factory® funguje len prostredníctvom sociálnych sietí, firma sa už zúčastnila niekoľkých módnych prehliadok a taktiež mali verejný stánok s vystavenými kusmi. Zákazníčky sa k značke neustále vracajú i prostredníctvom fotografií na sociálnej sieti Instagram. Ukazujú tak, kam sa až slovenské Lemonky dostali. Najčastejšie pritom ide o destinácie ako Bali, Thajsko, Dubaj, Mexiko, Kuba, Santorini, Ibiza alebo Cyprus.

Zdroj: Instagram – l_e_m_o_n_k_y

nLemonky sú prvými tvorcami háčkovaných plaviek z exkluzívnych materiálov, kde bola použitá zlatá priadza. A to nie len na Slovensku, ale na celom svete. Tento ich prvok sa stal módnym hitom a Slovenskú značku kopírovali dokonca i v Južnej Amerike. Zlatá priadza dodáva plavkám   trblietavý vzhľad. 
nPri príležitosti 20.výročia magazínu Break, najdlhšie pôsobiaceho pánskeho magazínu na Slovensku, sa na veľkolepej oslave predviedli sexi modelky v plavkách práve od Lemons Crochet Factory®. 

 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ