“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Snuggs hit v intímnom svete

Zmena v intímnom svete v Čechách začala v apríly 2019 kedy na trh vstúpila značka Snuggs, ktorá prišla na trh s menštruačnými nohavičkami v pred predaji.

 

Za týmto startupom stoja Linda Šejdová a Tomáš Zahradník.Sama Linda zakladateľka značky hovorí, že nosievala takéto nohavičky od zahraničnej spoločnosti. A tu prišiel nápad na podnikanie ušiť vlastné v Českej republike. Ide tiež aj o ponúknutie ekologickej možnosti v dámskej hygiene. Veď priemerná žena spotrebuje za svoj život približne 12 000 tisíc tampónov alebo vložiek, čo je približne 140kilogramov nerecyklovateľného odpadu. Ako hovoria v Snuggs buďte láskavá k sebe, druhým a k planéte

Zdroj: Instagram

 

Povedzme si teda v čom sú menštruačné nohavičky Snuggs iné od konkurenčných nohavičiek na trhu. Hlavný rozdiel je v zložení materiálov, z ktorých sa takéto nohavičky vyrábajú. Možno ste počuli, že nepriepustnosť takýchto nohavičiek je u niektorých značkách docielená obsahom igelitovej vrstvy v samotných nohavičkách. To ale nie je prípad Snuggs, tie sa vyrábajú z vysoko kvalitných materiálov. Ide o kombináciu high-tech materiálov a nanovlákien. Vrstva obsahujúca nanovlákna je savá a bola vyvinutá na zadržanie až 10 milimetrov tekutiny, to je skoro ako 3 tampóny. Vďaka tomuto zloženiu sú ich nohavičky na nerozoznanie od bežných, čo znamená že sú tenké a veľmi savé. Samotné nohavičky sú certifikované OEKO-TEX štandardom, ten zaručuje ich nezávadnosť. 

Zdroj: Instagram

 

Samotné nohavičky viete nosiť viac ako 8 hodín pri slabej alebo strednej menštruácií. Pri pravidelnom nosení vám môžu vydržať približne 1-2 roky. Jedny nohavičky slúžia na jeden deň, kedy po použití ich stačí len oprať v pračke.

Snuggs sa môže pýšiť veľkou spokojnosťou u svojich zákazníčok kedy až 95% z nich chce po vyskúšaní nohavičky ďalej používať. Napríklad spokojnosť na Slovensku sa pohybuje okolo 93%, čo je naozaj vysoké číslo. Len približne 20% žien malo pripomienky – tie sa týkajú zväčša strihu, veľkosti alebo gumičiek. 

Samotný autori startupu neočakával, že po ich nohavičkách bude taký dopyt. Veď po spustení predaju v apríly 2019 hlásila značka v júly predaj 5000 tisíc kusov v priebehu pár týždňov nakoniec rok skončili s 15 000 tisíc predanými kusmi.  Očakávali že v roku 2020 sa to bude pozvoľna navyšovať ale prišiel enormný záujem a koncom roka sa tržby hýbali na číslach, kde keď to prerátate na samotné nohavičky tak sa predaj pohyboval na 140 000 tisíc kusov. A čísla môžu byť ešte lepšie v januári tohto roku firma hlási predaje vo výške 30 000 tisíc kusov čo je ako v roku 2020 za prvých päť mesiacov. Povedomie o menštruačných nohavičkách, by mohol podporiť aj vstup Snuggs do kamenného predaja a to konkrétne drogérií DM. Týmto krokom sa chcú priblížiť k svojim zákazníčkam a znížiť, tak bariéru v nákupe ich nohavičiek. 

Zdroj: Instagram

 

Aktuálne výrobky Snuggs nájdete v Čechách, Slovensku a v Nemecku ale viete si ich objednať cez e-shop kdekoľvek v rámci Európskej únie. Do budúcna by sa chceli zamerať viac na krajiny západnej Európy.
nBudúcnosť týchto menštruačných nohavičiek vyzerá sľubne, odhad na predaj v roku 2021 by mohol byť okolo 300 – 350 tisíc kusov. A aké novinky chystajú, už v blízkej dobe by sa mal spustiť predaj nohavičiek červenej farby, a pribudnúť má aj nový materiál organická bavlna. A kto vie možno im do portfólia okrem nohavičiek pribudne aj spodné prádlo, ale to nám ukáže až čas.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ