“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Traja bratia rozbehli úspešnú firmu s nábytkom

Poznáte tie príbehy kedy sa remeslo dedilo z otca na syna? Tak aj príbeh Wuders je podobný, ide o troch bratov Herkových, ktorý sa rozhodli vyrábať nábytok podľa seba.
nZákladom bolo, že ich otec brával do dielne kde jeho zas brával ich dedo. Ukazoval im, ako sa k drevu chovať, ako ho opracovať a ako zvýrazniť a dať do popredia jeho prirodzenosť a ušľachtilosť. Presne vďaka tomu vedia, že drevo je dokonalé práve vo svojich nedokonalostiach a odlišnostiach.

Zdroj: Instagram

 

Značku Wuders založili bratia pred štyrmi rokmi, vtedy spustili aj svoj e-shop. Nakoľko objednávok stále pribúdalo, bolo potrebné rozšíriť aj tým ľudí a tak sa pridali ďalší príslušníci rodiny. V roku 2020 prišiel zlom kedy Wuders narástli naozaj vo veľkom, aj toto bol jeden z aspektov kedy sa značka dostala do povedomia viacerým ľuďom, ktorý majú záujem o kvalitný nábytok.

Zdroj: Instagram

 

Originálne kúsky a kvalita je základom. Bratia neradi znižujú svoje nároky na kvalitu. Našťastie ich zákazníci sú si vedomí týchto predností a sami sú nároční čo ich len teší. Veď nie je nič zlého na tom keď chcete mať doma kvalitný kus nábytku, aký nemá doma nikto iný. Takto ručne vyrábaný nábytok môže slúžiť svojmu majiteľovi aj niekoľko desiatok rokov. V čo najviac veria je spojenie kvalitne vybraného dreva s čiernym kovom. Žiaden kúsok nábytku neopustí dielňu pokiaľ s ním nie sú vo Wuder 100% spokojný.

Zdroj: Instagram

 

Úspechom ich nábytku je hneď niekoľko. Prvým je určite vzhľad samotných výrobkov, ktoré pôsobia sviežo a držia krok s aktuálnym minimalistickým poňatím interiéru vo svete. Jednotlivé kúsky či už stoly, konferenčné stoly, poličky vnášajú do každého interiéru šmrnc a závan poctivej práce kde sa kombinuje chlad kovu a teplo dreva.
nSamotná aktuálna situácia zapríčinila, nakoľko ľudia trávili doma viac času ako inokedy, že si chceli svoj byt zveľadiť a spríjemniť. A keďže žiaden shoowroom nebol otvorený, ľudia boli nútený nakupovať cez e-shop a to prihralo aj tejto značke značné množstvo objednávok.

Zdroj: Instagram

 

Vďaka rastu v roku 2020 má dnes Wuders tým v počte 25 ľudí. Predaj sa v danom roku pohyboval približne na 4 500 kusoch nábytku. S týmto nárastom sa samozrejme spojuje aj ekonomický výsledok samotnej firmy kde obrat sa navýšil na 30 miliónov CZK, čo bol nárast o 950% oproti roku 2019 kedy bol obrat firmy 3 milióny CZK.

Zdroj: Instagram

 

Na tomto výsledku chce firma stavať aj ďalej. Radi by sa posunuli ďalej a spravili zastúpenie v Prahe, teraz je všetko v Hodoníne kde aktuálne Wuders sídli. Plány do budúcna sú odvážne, firma Wuders už zďaleka nie je len o troch bratoch. S týmto rastom by ale mohol pomôcť Václav Staněk zakladateľ obuvníckej firmy Vasky, ktorý sa do projektu pridal v roku 2018. Staněk sa snaží pomôcť posunúť celý projekt na novú úroveň, preto sa dá očakávať investovanie do nových technológií a strojov, tie budú musieť obsluhovať ľudia, čiže aj nábor nových zamestnancov. Hovorí sa aj o expanzii do zahraničia.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ