“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Už nikdy nebudeš mať mapu na tričku

Nápad vyrábať unikátne tričká, na ktorých nie je vidieť pot, odolajú špine a znižujú zápach prišli traja kamaráti René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň.

Už v deväťdesiatych rokoch mal René nápad na takéto tričká ale až v roku 2018 mu vdýchol život. Predsa len moderné technológie sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich životov, tak ako smartfony, smart TV a už aj smart domácnosti a tak prišiel rad aj na textil.

Zdroj: Instagram

 

Celé je to založené na skúsenostiach a precíznosti. Celý proces výroby je v rukách CityZen, lebo všetko čo potrebujú k výrobe trička majú pevne pod kontrolou. Skúste si ten proces výroby predstaviť, ide o pletenie, farbenie, aplikovanie technológie CityZen a končí to strihaním a šitím. A všetko toto prebieha v Českej republike.

Poďme si priblížiť proces výroby.
n1.    Výber materiálu v tomto prípade ide o 100% bavlnu. Pre produkty CityZen sa používa prémiová bavlna s dlhým vláknom z USA, Grécka a Egypta. Vďaka tomuto materiálu si produkt drží tvar, farbu a je príjemný na dotyk.
n2.    Priadza je základný materiál z ktorého sa vyrába látka na výrobu trička.
n3.    Pletenie je veľmi dôležitou operáciou, kde je nutné dodržiavať prísne pravidlá a dôkladne kontrolovať kvalitu. Ak sa niečo pokazí, už nie je cesty späť. 
n4.    Upletená bavlna sa následne ide farbiť. Aj v tomto prípade v CityZen myslia na prírodu a používajú najšetrnejšiu možnú technológiu farbenia dostupnú v textilnom priemysle.
n5.    Na konci farbenia sa aplikuje unikátna vlastnosť technológie CityZen.
n6.    Prichádza na rad strihanie pleteniny, to zabezpečujú CNC automaty ale ani tu to nejde bez pomoci šikovných rúk skúsených pracovníkov.
n7.    A na koniec je tu šitie v rukách skúsených šičiek, súčasťou je aj výstupná kontrola produktu.

Zdroj: Instagram

 

Takto vyrobené tričká sú pripravené na expedíciu k zákazníkom. Výhody trička CityZen je hneď niekoľko. Nevidíte na nich pot, znižujú zápach z potenia vďaka 100% bavlne, ktorá rýchlo schne a preto sa nemnožia baktérie. Vlhkosť z tela je vďaka rozvádzaniu do veľkej plochy trička výrazne nižšia. Tričká sú tiež príjemné na nosenie a šetrné k pokožke. Posledné výhody sú naozaj zaujímavé a to odolnosť voči špine, či už je to omáčka, červene víno alebo káva nič z toho mu nevadí a tiež sa nekrčia to zabezpečuje bavlna s dlhým vláknom.

Nemyslite si že traja kamaráti prišli so super nápadom a hneď sa im hrnuli objednávky. Firmu založili 1.9.2018 a ich prvá objednávka im prišla až o 3 mesiace neskôr a to presne 10.12.2018 o 08:12. Počas roka 2019 kedy zažili príjemný pocit z vypredania skladov, sa podarilo dať tričkám aj nový obal z recyklovaného papieru. Ako sme už spomínali vyššie, značka si dáva záležať na ekológií. Okrem používania šetrnej technológie farbenia, recyklovaných obalov, je možné recyklovať aj samotné tričká.

Zdroj: Instagram

 

A čo sa týka pandémie tú sa im podarilo prežiť celkom dobre aj keď improvizáciou sa nešetrilo z dôvodu uzavretia šijacej dielne. Všetko to vynahradil koniec roka. Firma rastie a toto tempo by si chceli udržať aj v roku 2021. Pomôcť by im v tom mohli pripravované novinky ako sú tričká pod košele, trička s dlhým rukávom, nové farby aj nový dámsky materiál, kde sa k bavlne pridá elastán.

Čo sa týka budúcnosti vývoja ďalších produktov CityZen chce priniesť napríklad pánske antibakteriálne boxerky, prémiové košele a trička pre juniorov. Expandovať na ďalšie zahraničné trhy, lebo aktuálne sa ich produkty predávajú v Čechách a na Slovensku, koncom roka 2020 pribudlo obchodné zastúpenie v Anglicku.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ