“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Vedenie zvuku po kosti s headsetom Sentien

Počúvanie hudby je tu už naozaj dlho začalo to volkmenom, potom prišli prehrávače MP3, tie boli postupne nahradené smart telefónmi. Teraz ľudia počúvajú nie len hudbu ale aj audio knihy, hovorené slovo a v neposlednom rade sú tu najnovšie podcasty (aj u nás sa jeden chystá????) .

Tak ako sa vyvíjali zariadenia z ktorých počúvate vyvíjali sa aj slúchadla ktoré na to potrebujete. A tu prichádza startup Sentien založený dvoma Slovákmi prvým je Peter Jensen a druhý sa volá Imrich Valach. Je to medzinárodná spolupráca sídlo startupu je v Prahe.

Raketový štart sa podaril len pár projektom z Čiech a Slovenska na platforme Kickstarter. Ten si Sentien vybral na zistenie záujmu o ich produkt, spätnej väzbe od zákazníkov a finančnú pomoc pri štarte. Nakoniec to dopadlo nad očakávanie. Požadovanú čiastku si nastavili na 10 000 dolárov, táto méta bola prekonaná hneď po 40 minútach kampane. K dnešnému dňu je vyzbieraných už viac ako 438 000 dolárov a predpokladám, že táto čiastka ešte narastie, lebo do konca kampane ostáva ešte 15 dní.

Zdroj: Instagram

 

V čom však spočíva tajomstvo Sentien Audio? Zvuk vedú po kosti a preto počúvanie hudby, podcastu alebo telefonátu bude pre Vás príjemné a navyše nebudete odrezaný od sveta vôkol. Ovládanie je možné hlasom alebo pomocou gest prípadne poklepaním prstom. Všetky tieto možnosti si viete nakonfigurovať v aplikácií. Je možné cez Bluetooth pripojiť až dve zariadenia napríklad telefón a notebook. Tiež je možné vďaka zabudovanej technológií potlačiť okolitý hluk aby Vás pri telefonovaní druhá strana počula čo najlepšie.

Ako opisujú autori v posledných rokoch išla oblasť audia výrazne v pred. Preto sa zamerali na experimentovanie s headsetmi, ktoré vedú zvuk po kosti. Táto technológia im prišla ako správna cesta do budúcnosti. Sentien Audio si nasadíte a ani o ňom neviete. Máte skvelý zvuk priamo v hlave, a celý ho viete ovládať hlasom alebo gestom.

Zdroj: Instagram

 

S headsetom Sentien Audio pomáhal dizajnér Darko Zahálko, celé im to trvalo približne dva roky. Chceli priniesť výrobok ktorý by bol lepší ako iné headsety na trhu. Napríklad rovnakú technológiu zvuku po kosti, kedy nemáte žiaden reproduktor priamo v uchu využíva konkurenčná značka Aftershokz. Rozdiel je ale v tom, že headset od Sentien Audio je možné nosiť nonstop. A to preto že je možné ho nastavovať, aby sedel každému a bol popri tom pohodlný. Investovalo sa do špičkového mikrofónu a inovácia sa dotkla aj výdrže batérie, aktuálne je to 24 hodín používania. 

Zdroj: Instagram

 

Vývoj slúchadiel Sentien Valacha pohltil natoľko, že strávil viac ako dva roky nosením rôznych headsetov aby pochopil čo funguje a čo nie. Preto je každý komponent skúmaný naozaj do detailov. Vďaka vlastnému výskumu a vývoju má značka plnú kontrolu nad elektronikou, firmvérom a každou súčiastkou. Preto je firma pripravená aj na nárast objednávok, čo len potvrdila kampaň na Kickstarteri a preto sa počíta s externou výrobou v Európe aby to mala firma pod kontrolou.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ