“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Viete na čo je výborný prírodný zeolit, a aké blahodarné účinky má na vaše telo?

Slovenská značka ZeoZoe má víziu zmeniť spôsob života na našej planéte. Nechcú prispievať zamoreniu Zemi plastmi. Chcú šíriť poznatky o prirodzenej a organizmu prospešnej starostlivosti o zdravie pomocou zeolitu.

 

V roku 2019 skrsla myšlienka o vytvorení produktu na báze zeolitu a prírodných zložiek, ktoré sú pre človeka prospešné. Zeolit v tej dobe nebol tak rozšírený a málo ľudí vedelo o jeho fantastických účinkoch. Vtedy dostala zakladateľka Jana Koristová skvelý nápad, a to vytvoriť zo zeolitu zubnú pastu vo forme prášku a tabliet.

 

Na túto myšlienku ju naviedla priateľka a skvelá bylinkárka Ivetka Henzélyová, ktorá účinky zeolitu zo svojej praxe dobre poznala. Pustili sa do toho spolu, tri priateľky Janka, Iveta a jej dcéra Aurélia, ktorá pomohla s webom a sociálnymi sieťami. Už niekoľko rokov pred založením značky si vyrábali vlastné mydlá, šampóny, ale aj zubné pasty vo forme práškov. Nazbierali množstvo skúseností a nápadov, receptúry stále vylepšovali a výsledok bol na svete. Rozhodli sa prášok certifikovať, v priebehu 5 mesiacov zohnali dodávateľov, dali si záležať na výbere mena, loga, prehľadného webu a uviedli ZeoZoe na trh. A ako vznikala práve značka ZeoZoe s logom? ZEO predstavuje výnimočný liečivý minerál zeolit, a ZOE je ženské meno z gréckej mytológie, ktoré znamená "život" – ZeoZoe reprezentuje živé zdravie. Tiež logo nie je obyčajnou kresbou, vzor loga ZeoZoe symbolizuje ducha ako oživujúceho elementu všetkého bytia. Preto ZeoZoe vyjadruje životodarný prvok všetkých bytostí. Ako samy vravia, ich značka nie je o produktoch, ale o myšlienke a o osvete.

 

 

História zeolitu

 

 Prírodný zeolit sa v prevencii a liečbe využíval už pred 5000 rokmi. Starí Rimania ho využívali na čistenie pitnej vody. Ak sa nachádzal v blízkosti ľudských obydlí, sypali ho rovno do vodných nádrží a vlastných studní. Zistili, že voda je čistejšia a priezračnejšia. Neliečili ním len povrchové rany, ale dokonca poranenia vnútorných orgánov. Zeolit je dlhoročne materiálom skúmaným v najväčších laboratóriách sveta. NASA robí výskumy s pestovaním rastlín v  bezváhovom stave práve na báze zeolitu. Nasadzuje sa pri ťažkých ochoreniach akými sú rakovina, roztrúsená skleróza, kardiovaskulárne ochorenia, ochorenia pohybového aparátu, reuma, artritída, artróza, neurologické ochorenia, ochorenia kože, alergie, akné, psoriáza… Tí, čo majú problémy s lepkom by mali vedieť, že aj čiastočne, zo stien tenkého čreva, odstraňuje lepok.

 

Zdroj: ZeoZoe

 

Na čo sa používa

 

Výskumy potvrdzujú, že prírodný zeolit má zázračné účinky na ľudské zdravie, pretože má vysoký stupeň antibakteriálneho účinku. Je nazývaný aj ako minerál 21. storočia. Zeolit dokáže odstrániť z ľudského tela karcinogény, ťažké kovy, vírusy, baktérie, plesne, redukuje voľné radikály a celkovo upravuje kyslé prostredie v ľudskom tele, ktoré je častou príčinou ochorení. Zeolit je absolútne netoxický, nealergizujúci, bezpečný.

 

 

Značka ZeoZoe

 

ZeoZoe sa rozhodla tento výnimočný prírodný, vulkanický minerál používať vo svojich produktoch, ako sú zubný prášok, či tablety. Viete však na ich stránke, či bezobalových obchodoch na Slovensku a v Čechách zakúpiť aj 100% zeolit. Receptúra je výhradne ichvýroba prebieha v slovenskej firme, jedno z ich hlavných kritérií a požiadaviek bolo, aby bol produkt 100 % prírodný. Keďže sa štandardne do iných tabliet pridávajú chemické látky, ktoré pôsobia ako lepidlo, podarilo sa im vymyslieť zloženie bez nich. Tento prášok neobsahuje žiadny fluorid, ktorý škodí vašim zubom, taktiež nemá v sebe chemické ani prídavné látky, čo je v bežných pastách zvykom. Môžu ho teda používať aj deti.

 

Zeolit totiž funguje na princípe iónovej výmeny. Zeolit ​​je negatívne nabitý, to znamená, že je to iónová výmena škodlivých kladne nabitých častíc toxínov s katiónmi základných minerálov. Klietková štruktúra „zachytáva“ škodlivé baktérie a vírusy do svojej štruktúry a na druhej strane uvoľňuje dobré baktérie a výživné látky v ústach, pretože zeolit je inteligentný minerál, ktorý rozlišuje medzi škodlivým a užitočným. Keďže zeolit ​​je prírodný vulkanický materiál, ktorý má vlastnosť biokoherencie, viaže len škodlivé látky z tela. Takto organizmus vníma zeolit ​​ako vlastnú látku. Najlepší, účinný a prirodzený spôsob dentálnej hygieny si zamilujete aj vy. Navyše sú prášok aj tablety v recyklovateľnom obale. Produkty sú samozrejme vegánske a netestované na zvieratách.

Zdroj: ZeoZoe

 

Zeolit v ústnej dutine nijako chemicky nereaguje, nevysušuje, nezanecháva žiadne stopy, alebo povlak. Naopak povlak odstraňuje a aj zubný kameňPrášok, či tablety na čistenie zubov obsahujú aj prírodnú šalviu a mätu. Šalvia lekárska má protizápalové účinky, predchádza ochoreniu ďasien, tíši bolesť a prirodzene biely zuby. Mäta pieporná dodá vašim ústam chladivý pocit, vôňu a svieži dych. Tiež pôsobí protizápalovo, podporuje prekrvenie, odtok škodlivín, bunkovú výmenu. Aplikácia je veľmi jednoduchá. Navlhčíte zubnú kefku, nasypete na ňu prášok a čistíte si zuby ako ste zvyknutí. To isté platí pri tablete, ktorú len rozhryziete v ústach a následne umývate zuby. Je len na vás, ktorý prípravok vám vyhovuje viac. Účinnosť produktov ZeoZoe je potvrdená mnohými spokojnými zákazníkmi a ich recenziami.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ