“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Ako v dnešnej dobe tráviť viac času s rodinou?

Ako v dnešnej dobe tráviť viac času s rodinou či už vo všedný deň alebo čas vianočný? Chceli by sme jednoducho viac večerov prežiť s tými najbližšími. Lenže je doba smartfónov, video hier, počítačov, Netflixu a všetkého možného, čo nás komfortne zabaví. Cítite však, že to nie je ono? Chcete, aby s vami deti, partner alebo kamaráti trávili viac času ako za starých čias?

 

Máme pre vás riešenie. Ak ste si mysleli, že spoločenské hry ako bolo Človeče nezlob sa už vymreli, ste na omyle. Existuje mnoho skvelých a dokonca slovenských hier, ktoré musíte mať doma. Zaručene sa pri nich zabavíte a odlepíte sa na chvíľu od online sveta. Navyše, ak ostanete doma, ušetríte tak nemalé peniaze. Hru si kúpite raz a máte ju na niekoľko rokov, nie na jeden večer. No veď len spočítajte na prstoch ako dlho máte iné hry, či karty. Ak si zaobstaráte občerstvenie, navaríte, kúpite alkohol, stále je to lacnejšie ako v sedieť v bare, reštaurácií alebo byť na párty a konzumovať všetko tam. Inflácia by vám povedala svoje.

 

 No ale poďme na tú širokú ponuku možností spoločenských hier.

 

Transporto – Hra je pre všetkých od 7 rokov, ktorí vedia čítať a počítať. Musíte nazbierať čo najväčší počet bodov za vybavené zákazky, ktoré prepravujete rôznymi prepravnými prostriedkami.

V ruke držíte kartu napríklad s nákladiakom, ktorý má napísané, koľko dokáže prepraviť ľudí, či tovaru. Pred vás sa vyhadzujú karty s rôznymi zákazkami, a ak máte vhodný dopravný prostriedok na jeho prepravu, musíte rýchlo vysloviť TRANSPORTO! Táto zákazka patrí vzápätí vám a má hodnotu niekoľkých bodov. Vyhrávate, ak na konci hry so získaných zákaziek máte najviac bodov. Táto hra vás naučí logicky uvažovať, trénuje váš postreh a podporuje schopnosť rýchleho myslenia. Počet hráčov môže byť od 2 do 6 ľudí. Ak by Vás táto hra zaujala viete si ju zaobstarať TU. 

Hlbina – kartová hra, ktorá podnecuje k hlbším rozhovorom. Je vhodná ako pre páry, tak aj pre celú rodinu, kamarátov, kolegov či spolužiakov.

Značka Hlbina si zakladá na tom, aby naučila ľudí spomaliť, pretože ich viete používať aj osamote, ako denný nástroj k sebareflexii a hĺbke. Majú na výber z troch druhov.

 

Hlbina – 120 kariet, ktoré vám pomôžu spomaliť, zamyslieť sa a reflektovať. Nájdete v nich aktivity, otázky aj podotázky, ktoré sú vytvorené ako pre páry, tak aj pre rodinu, či pre jednotlivca. Sú koncipované tak, aby ste upriamili pozornosť témy, na ktoré často zabúdate, nemáte čas alebo sa im rovno vyhýbate. Chce, aby ste prehĺbili vaše vzťahy.

 

Hlbina Starých rodičov – Prehlbuje vzťahy medzi dvoma až troma generáciami. Sú v nej múdrosti a skúsenosti starých rodičov, z ktorých sa môžete učiť a inšpirovať. 60 kartičiek, s ktorými sa dostanete k otázkam lepším ako: Ako sa máš babka. Niekedy vám stačí položiť dobrú otázku, aby ste sa dozvedeli veci, ktoré vás zaujímajú. Kedy naposledy ste sa naozaj porozprávali so starými rodičmi?

Hlbina Ženskej duše – Nové vydanie je venované všetkým ženám a dievčatám. Je jedno či ste slobodné, vydaté, ženaté, s deťmi či bez. Konverzačná hra so 60 kartami, ktorá vám lepšie pomôže diskutovať v rodine, s partnerom, či priateľmi. Môžete ich používať aj samy. Sú v štyroch hlavných okruhoch  a to Rozkvet, Zážitky, Prínos a Humor. Pokojne ich používajte pri meditácií, pre sebarozvoj alebo pri vedení denníka.

 

 

Spoločenská terapia – kartová hra, ktorá vznikla počas pandémie. Tvorcovia premýšľali ako by sa ľudia porozprávali o svojich problémoch pri tom neustálom dištanci. Preto vymysleli kartovú hru, ktorá vás prinúti rozprávať, povedať aj to, čo by ste snáď ani nikdy nepovedali. Sebapoznanie je dôležitý aspekt každého človeka.

Obsahuje 240 kariet z toho 120 len Terapia, vďaka ktorej si spravíte terapeutické sedenie doma úprimným, zábavným a netradičným spôsobom.

 

Sebapoznanie obsahuje 50 kariet s otázkami, ktorých cieľom je nájsť odpovede o vašom skutočnom JA, doplnené o životné múdra známych osobností. Ak máte pocit, že ste si nesplnili tajné sny alebo sa nepoučili so životných chýb je kartová hra Sebapoznanie pre vás.

 

Rodinná terapia má dohromady 160 kartičiek a jednu kocku. Táto kartová hra je založená na komunikácii medzi vami a vašimi blízkymi. Dozviete sa napríklad, ako by vyzeral ideálny deň vašej dcéry alebo syna. Možno dostanete odpovede, ktoré vás rozosmejú alebo vám vtisnú slzy do očí. Hra je pre každého, kto chce upevniť vzťahy a zahnať nudu.

 

Terapia láskou je vhodný darček ako pre partnerku, tak aj pre partnera.

60 kartičiek je rozdelených do troch kategórií na otázky, úlohy a pripomienky. Hra sa zameriava na vytvorenie hlbokého vzťahu so sebou samým. Pretože ak milujete seba, môžete rozdávať lásku aj druhým. Byť k sebe otvorený, prejavovať úctu chce každý pár. Pri plnení úloh sa naučíte niečo nové, čo obohatí váš partnerský život. Túto hru si môžete kúpiť ako digitálny produkt, ktorý vám pristane vo vašej e-mailovej schránke. Pokojne si ju viete potom vytlačiť.

 

Alko terapia je výborný darček pre muža. Spoločenská hra v sebe ukrýva 180 kariet plnej úloh, zábavy či zvedavých otázok. Muž ktoréhokoľvek veku si tak môže užiť víkend s chlapmi na chate a zasmiať sa pri hre, ktorá rozprúdi atmosféru. Určite je to vhodný darček aj pre brata, švagra, kamaráta alebo kolegu. Hra je samozrejme určená od 18+ a stačia na ňu traja hráči. Pite s rozumom!

Tu sa nám končí prvá časť slovenských spoločenských hier, ktorými sa môžete obdarovať, napríklad, už tieto Vianoce. Spomínané hry nájdete v našom eshope.

Budúci týždeň sa tešte na pokračovanie. Dovtedy nás sledujte na vašich obľúbených sockách. Nájdete nás na Instagrame, Facebooku, Tiktoku a Linkedine.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ