“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Čo nepovieš: Hra s otázkami pre hlbšie rozhovory. Dokážete odložiť mobil a stať sa opäť človekom?

V dnešnej zrýchlenej dobe, v ktorej technologický pokrok spôsobuje ochladenie vzťahov, takmer každému chýba pocit ľudského tepla a kontakt. Závislí od technológií sa bezradne snažíme hľadať niečo skutočné a ľudské. Odpoveďou by mohla byť zmena a návrat k skutočným hodnotám a úprimným hlbokým rozhovorom. Miroslav Kulich, tvorca komunikačnej kartovej hry s názvom: ČO NEPOVIEŠ sa postaral o to, aby sa tento návrat stal pútavým a obohacujúcim.

ČO NEPOVIEŠ nie je obyčajnou hrou. Je dobrodružstvom, ktoré vás zavedie do sveta emócií a skutočných rozhovorov. Nekladie obmedzenia na to, ako dlho sa budete venovať jednej téme, a namiesto toho sa sústreďuje na skutočné prepojenie medzi ľuďmi. Kartičky s otázkami smerujú do rôznych oblastí života. Či už ide o vzťahy, prácu, osobný rozvoj alebo životné filozofie, otázky poskytujú priestor na otvorenú a hlbokú komunikáciu. Sú tvorené nekonfliktne a citlivo, aby vzťahy prehĺbili a nie naštrbili.

Hra je univerzálna, takže si ju môžete zahrať s partnerom, rodinou, priateľmi, kolegami v práci alebo dokonca s neznámymi. Rovnako môže slúžiť ako nástroj na sebareflexiu pre jednotlivcov. Je to príležitosť odpojiť sa od technológií a venovať sa skutočným hodnotám a rozhovorom. 

Autor vytvoril aj video, ktoré ilustruje, ako málo sa v dnešnej dobe rozprávame.

Nájdime si k sebe cestu a rozprávajme sa opäť ako ľudia

Tvorca hry vyzýva všetkých, aby na chvíľu odložili svoje mobily a využili túto príležitosť na autentické spojenie s ostatnými. Jediná otázka môže vyvolať diskusiu, ktorá pretrvá aj hodiny, otvára nové perspektívy vo vzťahoch a pomáha spoznávať ostatných, ale aj samého seba z iného uhla pohľadu.

V dobe, v ktorej online komunikácia ovláda náš každodenný život, nám ČO NEPOVIEŠ pripomína krásu a hodnotu osobných rozhovorov. Miroslav Kulich vytvoril nie len hru, ale aj prostriedok na obnovu hĺbky vzťahov a skutočnej komunikácie v dnešnom modernom svete.

Viac informácií o hre sa môžete dozvedieť TU 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ