Čongrády

Paštiky a mäsový výrobky značky Čongrády vychádzajú z rodinnej receptúry, ktorú vytvoril ich deduško Štefan Čongrády zo Slovenska. Niekoľkoročné skúsenosti z dedinských zabíjačiek mu umožnili vyrábať domáce paštiky, pomazánky a mäsové konzervy s vyváženou chuťou a hlavne zo skutočného mäsa.

Vnučka Zuzana s manželom Tomášom naviazali na jeho skúsenosti a už 8 rokov prinášajú na stoly zákazníkov, len výrobky z prírodných ingrediencií. Presne také, aké by ste si zhotovili doma. V ich produktoch by ste zbytočne hľadali syntetické konzervanty alebo aditíva. Čongrády výrobky vyrábajú klasickým spôsobom tepelnej konzervácie – termosterilizáciou. Preto môžu s čistým svedomím povedať, že sa jedná o prírodné výrobky, bez lepku. Poctivo si vyrábajú dodávateľov, aby mali záruku, že všetky mäsá sú 100% kvalitné. Ich výroba prebieha v Ležkách v Českej republike. Veria v poctivosť remesla a preto celá výroba prechádza ich rukami – od príjmu mäsa až po zabalenie a dodanie konečnému zákazníkovi.

 

Rovnako ako je pre nich dôležitá kvalita a chuťový zážitok, dajú si záležať aj na balení produktu a samotnej prezentácii.

Momentálne majú v ponuke 14 výrobkov rozdelených do rád KLASIK, RETRO, GURMÁN a PREMIUM. Ich pečeňová paštika získala v roku 2020 ocenenie v podobe jednej hviezdičky GREAT TASTE 2020.