“facebook
Autor: Matúš Červenka
24. apríla 2024
Zdieľaj

Farebné kabelky v energických farbách: Tieto modely by nemali ujsť vašej pozornosti!

Zabudnite na klasiku


Kabelky v neutrálnych farbách, ktoré sa dajú ľahko kombinovať s rôznymi outfitmi a na rôzne príležitosti, vymeňte za farebné kúsky, ktoré podčiarknu vašu osobnosť. Väčšina sa pri výbere farebného odtieňa kabelky prikloní k tradičnej čiernej, hnedej či béžovej. Avšak s príchodom jari a leta sa žiadajú aj oveľa farebnejšie kúsky ako tie v neutrálnych odtieňoch. Popustite uzdu vašej fantázii. Pusťte farby do vášho šatníka a možno ostanete milo prekvapený.

Akú farbu kabelky si vybrať?


Farebná paleta je naozaj veľmi pestrá a bohatá na rôzne odtiene, preto sa môže stať, že je ťažké si vybrať. Výber farebnej kabelky by mal spĺňať nepísané tri pravidlá.

Pravidlo číslo jedna – Kabelka by mala podčiarknuť vašu osobnosť, vyjadriť váš štýl, prípadne náladu.


Ak si zo spleti farieb neviete vybrať tú svoju, inšpirujte sa významom jednotlivých farieb. Odborníci na farby sa zhodujú, že napríklad červená je farbou vášne a odvahy, zelená symbolizuje harmóniu, žltá aj oranžová sú farbami optimizmu, radosti a energie, fialová je považovaná za farbu zmyselnosti, tajomna a ružová sa spája s romantikou a nehou. Nechajte vyjadriť farbami vašu náladu. Sršíte energiou? Žltá kabelka by teda nemala chýbať vo vašom šatníku.

Pravidlo číslo dva – Vyberte si kabelku podľa farebnej obľúbenosti alebo farebnej typológie.


V prvom prípade je to veľmi jednoduché. Stačí si odpovedať na to, ktorá farba je vašou obľúbenou a výber je potom jednoznačný. Ak ste s nejakou farbou stotožnený, tak sa to nosí samo. Druhou možnosťou je inšpirovať sa farebnou typológiou. Základným pravidlom je, že buď ste studený alebo teplý typ. Určiť to viete jednoducho. Stačí, keď si priložíte strieborný a zlatý šperk k tvári. Ak vám viac pristane zlatý – tak ste teplý typ. Ak vám viac pristane striebro, tak ste studený typ. Teplým tónom sa viac hodia odtiene oranžovej, žltej, červenej a koralovej. Studeným tónom pristanú modré, fialové, ružové aj zelené odtiene. Stačí sa vybrať do jednej z predajní CCC alebo pozrieť si sortiment online. Nájdete tam štýlové kabelky v súlade s najnovšími trendmi. Od mini kabeliek až po XXL modely, ktoré sa tešia svojej obľúbenosti. Farebná paleta je takisto pestrá, stačí siahnuť po tom svojom odtieni.

Pravidlo číslo tri – Aj napriek farebnosti, nech to hlavne ladí.


Ak máte jednofarebný outfit, tak je to pomerne jednoduché. Osviežte svoj monochromatický outfit výraznou farbou kabelky. Je vhodné zladiť farebnú kabelku s iným doplnkom, opaskom alebo šperkami.

V prípade, že máte na sebe pestrofarebný, vzorovaný outfit, tak je vhodné si vybrať jednu z farieb outfitu a v tejto farbe zvoliť aj farbu kabelky. Vôbec sa nemusíte báť toho, s čím kombinovať farebné kabelky. Ak si neviete rady, pomôžte si farebným kruhom. Môžete sa inšpirovať kombináciami doplnkových farieb, čiže tých, ktoré sú v kruhu oproti sebe. Napríklad, ak máte na sebe červené šaty, bude sa k nim hodiť zelená kabelka. Farby môžete kombinovať aj tie, ktoré sú vo farebnom kruhu vedľa seba. K modrým šatám sa bude hodiť fialová, ale aj zelená kabelka.

Farebné kabelky majú svoje využitie na akúkoľvek príležitosť. Nosiť ich môžete do práce, do mesta, na rande, na dovolenku, ale aj k rôznym typom outfitom. Či už si vyberiete výraznú oranžovú, energickú žltú, obľúbené neónové odtiene alebo siahnete skôr po jemnejších odtieňoch z palety pastelových farieb, nech sa vám hlavne dobre nosí.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ