“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Koncept Ránečko Vám prinesie raňajky kamkoľvek chcete

Koronakríza okrem zavretých obchodov preplnených nemocníc a ľudí robiacich z domu priniesla aj veľa inovácií. Ľudia a firmy sa začali pozerať inak na svoje okolie a aj fungovanie. Prehodnotili stratégiu kde nie je potrebné sedieť v kancelárií a zamestnanci môžu robiť svoju prácu plnohodnotne aj z domu.

Zdroj: Instagram

 

A tu sa nám na scénu dostávajú manželia Jánošíkovci, Barbara a Michal. Spoznali sa pred 6 rokmi, v gastro segmente kde obaja pracovali. Ako sa manželia posúvali životom, zavialo ich to do veľkého korporátu a začali tráviť väčšinu času v kancelárií alebo na bratislavských cestách. Začali si všímať kolegov tý čo nemali deti boli na tom podobné ako v ich prípade a ak deti mali, bolo to ešte horšie keďže ich bolo potrebné zaviesť do školy a škôlky.  A keď prišli všetci do kancelárie, jedlo sa na rýchlo v kuchynke alebo rovno za svojim stolom pri počítači. Tento príbeh asi nie je ojedinelý a tí čo robia v korporátoch to dobre poznajú.

Ránečko bolo v hlavách manželov Jánošíkovcov plánované ako donáška raňajok priamo na pracovný stôl do kancelárií v centrách v Bratislave. Išlo o donášku raňajok pred tým ako by sa zamestnanci dostali do práce. Okrem dobrého jedla by sa ľudia mohli v kľude naraňajkovať a začať deň lepšie a s úsmevom.

Zdroj: Instagram

 

Čas kedy sa z nápadu stala realita nebol krátky a medzi tým sa objavila koronakríza a ľudia sa z kancelárií presunuli domov na home office. Preto manželia museli zareagovať na situáciu, vzdať sa všetkého úsilia nechceli, a musela prísť alternatíva. A tou sú dnes raňajkové boxy.

V Ránečku si viete vybrať z dvoch variantov a to samostatné jedlá, tie sú robené skôr pre ľudí čo idú do práce. Výber je široký nájdete tu Bagel s moravským mäsom, hummusový chlebík, jogurt, kašu, toast a palacinky. Druhým variantom sú už spomínané raňajkové boxy tie sú vhodnejšie pre partiu ľudí alebo rodinu. Výber boxov je naozaj široký a nájdete v nich ako slané veci tak aj sladké. V boxe navyše nájdete nápoje a to džús alebo cold brew prípadne aj spolu.

Zdroj: Instagram

Zdroj: Instagram

 

Všetko jedlo je robené v deň donášky, z dôvodu zabezpečenia čerstvosti. Čo to znamená? Kým zákazníci ešte doma spinkajú tak manželia už makajú na objednávkach. Objednávky sa prijímajú každý deň od 09:00 – 17:00 a sú rozvážane na ďalší deň. Ak si objednáte po 17- tej tak Vám donesú objednávku obdeň, je to z dôvodu zachovania čerstvosti. Rozvoz je robený aj cez víkend najčastejšie v sobotu. Tu sa Jánošíkovci snažia zákazníkom pripraviť špeciálne boxy obsahujúce Bagel alebo Francúzsky toast a zvyšok boxu dolaďujú väčšinou novými vecami.

Zákazníci si vedia vyskladať aj takzvaný Custom Box podľa seba. Táto služba je obľúbená firemnou klientelou, kedy boxy posielajú svojim zamestnancom firmy na adresu, a môžu si tak dať spoločné raňajky pri online meetingu. Tiež sa tieto boxy posielajú ako darček alebo prekvapenie.

Zdroj: Instagram

 

Dnes už majú najčastejšie objednávky domov, ale objavia sa aj objednávky do kancelárií. Okrem Bratislavy sa úž vozia boxy aj do okolitých dedín a miest pri Bratislave. Manželia by radi rozšírili rozvoz aj do ďalších miest. Najbližšou zastávkou by mohla byť Trnava a jej okolie. Na expanzii Ránečka má dopomôcť aj nová výrobňa do ktorej sa v súčasnosti majú presťahovať.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ