“facebook
Autor: adminessik123
1. januára 1970
Zdieľaj

Kúsok Grécka s Mazumis

Krásne oblečenie inšpirované Gréckom, ktoré je plné farieb, takto by sme jednoducho vedeli charakterizovať značku Mazumis z Bratislavy.

 

Aký bol Váš začiatok vytvorenia značky Mazumis. Prečo názov Mazumis znamená to niečo?

 

Mazumis vznikol cca pred 5 rokmi v Grécku kde sme žili ako rodina. Tam vznikol nápad priniesť na Slovensko grécku módu. Gréci sú v móde veľmi popredu a majú perfektný štýl! Mazumis začínal čisto s gréckymi návrhármi a nie vlastnou tvorbou. Mazumis ( je to spojenie písmen  mien Maxim Zuzka a Miska) Boli sme traja na začiatku Maxim Mak, Zuzana Mak a Michaela Senáši.

 

Mala niektorá z Vás už pred týmto projektom skúsenosti s podnikaním.

 

Vyrastali sme v podnikateľskom prostredí už od malička ale osobné skúsenosti ako také sme nemali. So značkou sme začali už popri škole tak povediac od 0 a bez skúseností. Všetko sme sa učili samé.

 

Ako by ste zhodnotili podnikanie na Slovensku je to ľahké takže? Prekvapilo Vás niečo?

 

Tak teraz je to už super nemôžeme sa sťažovať ale chcelo to trpezlivosť a usilovnosť! A byť originálny! Ale áno je to ťažké bez našej lásky k Mazumis a móde by sme to už dávno najradšej zavreli! 

 

Prečo ste si zvolili ako produkt oblečenie, prečo to neboli napríklad doplnky ako kabelky alebo opasky pripadne niečo iné šatky.

 

Naša ponuka produktov sa veľmi obmieňa podľa dopytu.. Mali sme aj ruksaky aj opasky, mnoho doplnkov! Ale najviac nás baví tvoriť šaty a oblečenie.

 

Odkiaľ prúdi inspirácia lebo Vaše kúsky sú naozaj krásne farebne.

 

Inšpirácia z nášho života! Napríklad naše látky vytvorila šikovná grafička zo Slovenska! Ale sú to všetko presonalizované veci. Jedna najpopulárnejšia látka je prekreslený obrázok zo škôlky našich detí! Máme radi veselé a zaujímavé dizajny! Aby hneď na prvý pohľad bolo zrejmé, že aha to je Mazumis.

 

Všetko šijete vo Vašom ateliéry alebo sa oblečenie šije inde a vy len robíte návrh? Skúste priblížiť vznik napríklad nového kúsku oblečenia čo všetko je za tým.

 

My máme rozdelené výroby. Máme aj externú firmu v Trenčíne kde sa šijú zložitejšie modely. U nás v Ateliéri pracujeme 3. Tam sa vyrábajú a dodizajnovávajú jednoduchšie kúsky. My už máme za tie roky vlastné strihy, ktoré používame stále a máme už overené, a tie najlepšie idú… .Nápady idú samé máme v ateliéri rozložené látky a vymýšľame! Látky pospájame nakreslíme návrhy a už ďalej posielame krajčírkam, niekedy konzultujeme dlhé hodiny inokedy nám stačí jedna sms a vieme čo a ako. Je za tým veľa detailov od návrhy grafiky po objednanie správneho rozmeru látky a dobrého materiálu.

 

Majú Vaše zákazníčky obľúbený typ oblečenia pripadne vzor?

 

Asi najradšej majú naše zákazníčky mikiny. Tiež sú veľmi obľúbené medzi zákazníčkami naše veľké výšivky na tričkách, a tieto výšivky sa komplet vyšívajú na Slovensku.

 

Robíte aj pánsku módu?

 

Pánsku módu robíme na zákazky, predsa len je toho menej ako keď robíme niečo pre ženy. A ďalším dôvodom je že skoro všetky Mikiny a tričká sú Unisex, takže si môžu kúpiť aj páni. 

 

Kam všade predávate svoje oblečenie len Slovensko alebo aj iné krajiny?

 

Veľká časť nášho oblečenia sa predáva na Slovensku je to približne 90%. Zbytok tvoria ostatné krajiny kde ide pár objednávok ročne z nich však najviac tieto krajiny Anglicko, Rakúsko a Česko.

 

Ak by ste sa obzreli späť spravili by ste počas svojho podnikania niečo inak? Chystáte niečo nove pre Vašich zákazníkov v roku 2020 pripadne 2021?

 

Ani neviem, asi nie tam kde sme, sme vďaka skúsenostiam, ktoré máme od začiatku. My chystáme každý týždeň nové a nové veci:)) Zákazníci sa majú naozaj na čo tešiť pomaly každý týždeň.

 

Ďakujeme za rozhovor, budeme sa tešiť na nové kolekcie 🙂

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ