“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Kyslíková voda ako zdroj zdravia

Žena, ktorá priniesla na Slovensko prvú kyslíkovú vodu, dostala štátne ocenenie o ženách v podnikaní, ktoré priniesli niečo nové a reprezentatívne pre našu krajinu. Ide o zakladateľku značky Oxywater Julianu Hložek Grmannovú.

 

Čo bolo spúšťačom začať podnikať a prečo Oxywater?

nSpúšťačom bolo onkologické ochorenie, ktorému som sa nepoddala, aktívne s ním bojovala a zvíťazila. O zdravých a silných protizápalových účinkoch kyslíka som sa dozvedela počas pobytu na oddelení onkológie. Liečba kyslíkom nemala pre mňa žiadnu kontraindikáciu s klasickou liečbou, ktorú som podstúpila v 36 rokoch. Keď som ochorela, diagnostikovali mi onkologické ochorenie v predposlednom štádiu. Navyše tehotná, takže predpoveď „dieťa alebo vy“ so mnou riadne zamávala. Keď však kopete za seba, máte len dve možnosti. Vybrala som si boj,  možno preto, že mne variant vzdať sa príde ako tá  ťažšia voľba. Práve táto vlastná skúsenosť odštartovala moju novú éru pracovného života a zrod myšlienky kyslíkového centra a neskôr aj nápoja Oxywater.

 

Z čoho je Oxywater zložený?

nOxywater je produkt v zložení vody a kyslíka, dvoch najpodstatnejších potrieb pre náš život. Niektorí ľudia však preferujú príjem kyslíka formou prechádzky, než by mali platiť za takúto vodu, avšak ja mám na to jednoznačnú odpoveď. Tu nejde o porovnávanie kyslíka pri dýchaní a kyslíka pri pití vo forme  okysličenej vody. Isteže jedinec, ktorý potrebuje doplniť kyslík kvôli diagnostikovanej astme, či chronickej  bronchitíde musí prijímať kyslík inhaláciou, a kvôli nemožnosti pobytu 3-4 hodinky denne na  čerstvom vzduchu aj koncentrovanou inhaláciou v centrách, kde ju  prevádzkujú. Pri pití okysličenej vody ide ale viac o dodanie protizápalovej a hojacej schopnosti kyslíka do oblastí, ktoré okysličený krvný obeh zásobuje. Naša voda je ľahká, nebublinková, môžu ju piť športovci, po jej vypití sa zároveň zvýši koncentrácia dostupná pre bunkové štruktúry. 

Mala ste pred Oxywater skúsenosť s podnikaním?

nV minulosti som podnikala s módnymi doplnkami. No po prekonaní choroby sa zrodila myšlienka, ak mám niečo predávať, ponúkať ľuďom, tak nech je to niečo zmysluplné. K svetu módy a doplnkov sa vraciam už len ako spotrebiteľ.

 

Aké sú výhody Oxywater a v čom pomáha?

nKyslík a voda sú základné zlúčeniny prírody. Ich rovnováha určuje životnú vitalitu. Získať vodu s vyšším obsahom kyslíka môže znamenať získať vyššiu kvalitu života pre človeka. Mozog spotrebúva 20 % z celkového obsahu kyslíka v tele. Prostredníctvom cirkulácie krvi sa zlepšuje absorpcia výživy a zásobovanie tkanív kyslíkom. V meraniach (špecifická metóda podľa Prof. Dr. A. Pakdaman M.D.) sa transportom kyslíkovej vody do mozgu dosiahlo zlepšenie regulačným mechanizmov v tele. Pri migrénach podľa neho sa jedná o poruchu v mikrocirkulácií a v mozgovej hypoxii, teda nedostatku kyslíka v tkanivách. Kyslík sa považuje za účinný prostriedok na udržiavanie zdravia, krásy a fyzickej kondície už od r.1960, kedy N. Sirotin, člen Akadémie lekárskych vied v ZSSR zaregistroval metódu kyslíkových kokteilov. Pri jeho meraniach sa u športovcov zvýšil výkon priemerne o 30%, pričom v tej dobe mal k dispozícii vodu obohatenú kyslíkom na 40mg/l.

 

Kam by ste chcela Vašu značku posunúť aký máte cieľ?

nUrčite do sveta, kde  sú známe  ešte dva patenty, ale  každý je na iný obsah kyslíka. Ale keďže moje vlastné možnosti sú obmedzené, a  vo vlastnej réžii nerealizovateľné, v kľude si čakám na silného partnera, alebo tiež na  nejakú silnú, šikovnú Slovenku. Tak sa mi to stalo vo Švajčiarsku a funguje to perfektne, po Kyslíkovej vode Oxywater sa zamilovali aj do  kyslíkovej kozmetiky Oxy Addict a idu rozbiehať  aj tú.

 

 

Aktuálne kde všade sú Vaše produkty dostupné, predávate ich aj do zahraničia?

nNa množstve malých  kliník, kozmetických štúdii,  e-shopov, kyslíkovú vodu si objednávajú prestížne realitné, či cestovné kancelárie, ktoré chcú klientovi ponúknuť niečo iné, slovenské, a aj ho udržať v pozornosti a  okysličiť mu mozog na jednanie:) Saturácia  kyslíka sa totiž po vypití Oxywater  zvýši až na 4 hodiny. Zo známych e-shopov sú to okrem  nášho Oxywater hlavne pilulka, z kamenných predajní okrem menších bio predajni hlavne chladničky v DM.

 

Je niečo čo chystáte v roku 2021 a na čo by sme sa mohli tešiť?

nPoslednú  výrobu som uskutočnila na sklonku roka 2020, takže si len želám vernosť klientov  a rozširovanie oxyfamily v týchto časoch. Pri nízkej saturácii kyslíka je  ju možné zdvihnúť aj  tzv. OOT ( Oxygen Oral Therapy), takže na doliečovanie pri covid ochorení, keď nie je možnosť inhalácie kyslíka, sa naša kyslíková  voda stala  aj nutnosťou. Stále je cenovo u nás  podcenená, a vo svete je táto cena  až smiešna , a mám čo robiť, aby som ju udržala. Vykryštalizoval sa nám trh s ochutenou kyslíkovou vodou, takže tento rok  bude o tej pravej, čistej , neochutenej  "oxyne" ,ako ju  familiárne nazývame.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ