“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Ladíme s budúcnosťou

,,Keď myslíme na prírodu, ekológiu, budúcnosť ladíme so svetom.“ Aj toto je jeden zo sloganov slovenskej značky Ladíme.  Už z názvu môžeme dedukovať, že v tomto prípade ide o módu.

 

A nie hocijakú. Slovenská značka Ladíme  je nezvyčajná tým, že ponúka spotrebiteľom nadčasové a etické modely, na ktoré sú použité certifikované ekologické tkaniny. V neposlednom  rade myslí najmä na budúcnosť. Ladíme je o rodine, láske, o zladení s niekým koho máte radi. Je to móda, ktorá ladí navonok to, čo cítite v srdci.

,,Udržateľná móda nie je len pre biomatky, hipsterov a dievčatá žijúce v obydliach na stromoch.“

nZakladateľkou tejto značky je Miriam (Mia) Hierweg.  Dizajnérka, no v prvom rade mamina, ktorú inšpiruje synček vo svete módy. Mia žije a aj tvorí v Bratislave. Značka funguje verejne od roku 2019. 

nMóda sa orientuje na eleganciu, zároveň aj šport a teda je vhodná na každú príležitosť či bežný deň.  Produkty sú vyrábané prevažne z organických látok. Najčastejšie používaná prírodná bavlna je priedušná a vďaka tomu oblečenie schne rýchlo, nekrčí sa počas prania a nezachytáva sa na nej zápach z potu. Strihy šiat sú navrhnuté tak, aby vyzdvihli ženskosť , ale zároveň aby neodhaľovali pri akomkoľvek pohybe niečo, čo odhalené byť nemá. Ide hlavne o praktickú módu, ktorú ocení nejedna mamička. Každá už snáď zažila, že uteká z pracovnej porady po dieťa na ihrisko a neskôr varí večeru.

Presne na takéto dni je móda od Ladíme ako stvorená. Produkty neobsahujú žiadne gombíky, nápisy, či nášivky –  a v tom je Ladíme jedinečné. Ide o minimalistický, no predsa neprehliadnuteľný štýl.

Zdroj: Instagram

 

Na výrobu oblečenia sú použité materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne medzinárodné kritériá pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť. Všetky použité chemické prísady, ako napríklad farbivá a pomocné látky musia spĺňať enviromentálne a toxikologické kritériá. Výhodou je, že oblečenie sa ľahko udržiava a škrvny na oblečení sa rýchlo čistia. Ďalšia vec, ktorú ocenia hlavne matky. Móda je určená pre všetkých – deti, ženy, muži.

Detská móda je zladená s módou ako pre ženy, tak  i mužov. Názov značky vystihuje tvorbu. Ladíme ponúka najmä oblečenie pre maminky a ich ratolesti, aby mohli spolu ladiť. V ponuke sú tričká, mikinky, tepláčiky, kraťasky, šaty, čiapočky a mnoho iného. Oblečenie je príjemné a štýlové. Každý kúsok z dielne je jedinečný a iný. Je navrhnutý a vyrobený tak, aby sa v ňom cítilo pohodlne nie len dieťa ale aj rodič. Móda nie je o tom, aby dieťa a rodič boli rovnakí – ale, aby ladili. Nie každá mama, či otec si oblečie niečo rovnaké, čo má jeho dieťa.

Zdroj: Instagram

nVšetky ponúkané kolekcie sú v limitovanom množstve a to z toho dôvodu, že zakladatelia nechcú byť tuctoví.  Hneď, ako bolo Ladíme spustené verejne, značka bola vybratá do prvej 60tky výrobkov v súťaží ,,O najkrajší výrobok od mamky v roku 2019 na webe Čo dokáže mama. Miriam je hrdá na to, že Ladíme si vybrala pre seba a svoje detičky slovenská herečka a speváčka Lucia Bugalová. 

nLadíme, ako prvá slovenská značka zaviedla platbu v kryptomenách. ,,Kryptomeny sú uchovávateľ hodnoty, preto investícia do nich je ako investícia do nášho oblečenia. Totiž hodnota nášho oblečenia spočíva v tom, že jeho kúpou tvoríte budúcnosť. Nekupujete si iba oblečenie, ale podporujete lokálnu tvorbu, udržateľnosť, kvalitu ktorá vydrží a v neposlednom rade unikátnosť, ktorá Vás vyčlení v dave. Platbu kryptom ako to slangovo nazývame sme zaviedli aj pre jej transparentnosť, pretože to je jedna z našich najdôležitejších hodnôt. Sme transparentní voči našim zamestnancom, ktorí sú spravodlivo odmeňovaní a majú kvalitné pracovné prostredie. Sme transparentní voči našim zákazníkom, lebo naše oblečenie je vyrábané na Slovensku a nie ďaleko cez pol sveta, za podmienok o ktorých neviete.

Zdroj: Instagram

 

 ,,Ladíme je inovatívne a inovácie poháňajú svet dopredu.“

 

Značka dostala možnosť cez iniciatívu OBLEČ SA DOMA zapojiť sa do výberu lokálneho partnera pre projekt Kofola. KOFOLA sa rozhodla spojiť s lokálnymi výrobcami a podporiť tak lokálnu spoluprácu a udržateľnú výrobu pri uvedení svojej limitovanej edície pod myšlienkou “Menej cukrovania viac LÁSKY”. Vyberalo sa z mnohých nápadov a výber padol aj na ten z dielne Ladíme. Spoločný merch je lokálny, vtipný, plný lásky a hlavne udržateľný.

 
nTvorcovia značky sa snažia viac pracovať s novými udržateľnými materiálmi. Okrem látok s certifikáciou OEKO-TEX 100 trieda 1 a certifikovaných látok v biokvalite  použili vo svojej kolekcii Buď naturo! aj recyklovaný denim. Obsahuje až 70% recyklovanej bavlny, oblečenie je pružnejšie a vzdušnejšie. Ďalší materiál, ktorý bol zakomponovaný do tvorby, je večne živý ľan a taktiež novinku v podobe spojenia ľanu so soronou, revolučným vláknom obsahujúcim až 37 hmotnostných % materiálu obnoviteľného rastlinného pôvodu.

Zdroj: Instagram

nRifľovina je ,,must have“ kúsok snáď každej ženy,či muža a nechýba v žiadnom šatníku. Preto  Ladíme vytvorilo niekoľko zaujímavých kúskov práve z tohto nadčasového materiálu. Keďže značka myslí na budúcnosť a prírodu, použitá je recyklovaná rifľovina, ktorá je veľmi mäkká, jemná a ľahšia ako tá klasická. Takáto zrecyklovaná látka je už zafarbená a preto nemá dodatočný dopad na planétu. Všetky látky sú ručne strihané a ušité s láskou v slovenskej dielni na Orave. Móda je kvalitne spracovaná a preto je veľmi dôležité ďalšie zaobchádzanie s oblečením, aby  boli zákazníci dlho zladení , ostali stále trendy a cítili sa pohodlne.

Na záver si teda zhrňme niekoľko hlavných atribútov lokálnej značky  Ladíme:
n•    BUĎ UDRŽATEĽNÝ – materiály aj výroba ladia s prírodou
n•    PODPOR SVOJICH – etická značka zo Slovenska
n•    BUĎ NÁROČNÝ – certifikované a kvalitné materiály
n•    MÁŠ LEN JEDNU KOŽU – materiály sú antialergické
n•    KOMBINUJ BEZ HRANÍC – variabilita kúskov Ladíme je nekonečná
n•    OBJAVUJ NOVÉ VECI – vylaď sa na každú príležitosť
nZnačka ponúka svoju módu momentálne len na internetovej platforme ladime.sk. 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ