“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Legendárne detské pančušky na traky opäť ožívajú

V dnešnom svete plnom rýchlych trendov a hromadných výrobných procesov je príjemné nájsť príbeh, ktorý odhaľuje kus skutočnej autenticity a oddanosti tvorbe kvalitných výrobkov. Zoznámte sa so značkou Peqne.sk – značkou nadčasových detských pančušiek, za vznikom ktorej stojí láska k tradíciám, ale aj boj za zachovanie remeselníckej práce a hodnôt.

 

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako táto rodinná firma získala svoje miesto v srdciach mnohých rodičov a prečo jej príbeh stojí za to spoznať.

 

Príbeh značky PEQNE

 

Medzi prvými produktmi značky PEQNE.sk boli aj legendárne retro detské pančuchy na traky. Tento tradičný remeselný výrobok nesie so sebou bohatú históriu, ktorá siaha až do čias baťovských fabrík v slovenskom Svite a českom Třebíči.

Pančušky značky PEQNE mali svoj začiatok v malej rodinnej pletiarni v Hlohovci, ktorá vznikla v raných 90. rokoch. V tejto dielni pracovali niektorí z najšikovnejších remeselníkov strednej Európy. Ich práca bola pre nich posvätnou záležitosťou, a ich výrobky našli cestu do rôznych kútov sveta.

Táto pletiareň bola jednou z posledných svojho druhu na Slovensku a v Česku. Bohužiaľ, posledné roky priniesli existenčné problémy aj tejto výnimočnej dielni. Z pôvodných päťdesiatich zamestnancov zostalo iba päť. Dielňa čelila hrozbe likvidácie, výroba bola zastavená a poslední zvyšní remeselníci sa pripravovali na koniec jednej éry.

Zdroj: Freepik.

Avšak Veronika Čechová, spolu so svojou rodinou, mala svoj sen a odhodlanie pokračovať. Boli poháňaní obrovskou radosťou z pozitívnej reakcie na pančušky PEQNE. Podarilo sa im predať viac ako 10 000 kusov pančušiek v prvých troch mesiacoch, pričom dostali stovky pozitívnych recenzií, ktoré potvrdili, že ich práca má zmysel.

Na druhej strane ich trápil pohľad na zanikajúcu dielňu s jej 30-ročnou tradíciou a talentovanými ľuďmi. Vedeli, že spoločne s výrobou by zanikol aj kúsok slovenskej tradície a pravého remesla. A tak sa rozhodli nevzdať sa a pokračovať vo výrobe pančušiek, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube u detí a ich rodičov.

 

Detské pančušky najvyššej kvality

 

Detské pančuchy od Peqne sú nadčasovým retro doplnkom, ktorý sa hodí pre rôzne príležitosti, či už je to doma, vonku alebo v meste. Tieto pančušky sú vyrobené z dokonale jemnej česanej bavlny, látky veľmi príjemnej na dotyk, čo zabezpečuje ich nevídanú mäkkosť a pohodlie.

Okrem toho sa značka Peqne stará aj o nezávadnosť materiálu, ich pančušky sú hypoalergické. Farby, ktoré používajú, sú certifikované a bezpečné. Tieto pančuchy sú vhodné aj pre deti s ekzémom, pretože ich materiál je šetrný k citlivej pokožke.

V chladnom počasí dokonale zahrejú vaše dieťa, zatiaľ čo v teple efektívne sajú pot a umožňujú telu dýchať. Traky, ktoré tieto pančuchy majú, zabezpečujú, že ostanú na svojom mieste, aj keď sa vaše dieťa aktívne pohybuje.

Zdroj: Peqne.

Pre ešte väčší komfort sú tieto pančuchy špeciálne tvarované pre chodidlo a pätu. Aby vydržali dlho a nevytiahli sa, do ich zloženia pridávajú malé množstvo jemného polyamidu. Tento materiál je opletený mäkkou bavlnou, aby nedráždil citlivú detskú pokožku. Pančuchy od Peqne sú teda nielen štýlovým doplnkom, ale aj bezpečným a pohodlným výberom pre vaše deti.

 

Šetrné k detskej pokožke aj k životnému prostrediu

 

Pančušky od PEQNE sú šetrné k životnému prostrediu z niekoľkých dôvodov. Začína to miestom výroby, ich vlastnou dielňou na Slovensku, kde sa vyrábajú s použitím prvotriednej česanej bavlny z Portugalska a certifikovaných farieb zo Švajčiarska.

Výroba kombinuje tradičnú ručnú prácu s modernými technológiami, čo zabezpečuje, že pančuchy PEQNE nie sú iba odolné, ale aj jemné a bezpečné pre detskú pokožku. Ich kvalita znamená, že môžete pančuchy využiť až do opotrebenia, a potom ich odovzdať ďalej.

PEQNE sa zároveň angažuje v kompenzácii uhlíkovej stopy spojenej s dopravou svojich produktov. Pri každej objednávke automaticky vypočítavajú uhlíkovú stopu podľa vzdialenosti a váhy balíka, a následne tieto emisie kompenzujú cez projekty na výsadbu lesov, zachytávanie uhlíka, alebo obnoviteľné zdroje energie. Takto sa snažia minimalizovať svoj ekologický dopad a prispievať k ochrane životného prostredia.

Zdroj: Freepik.

Okrem toho, pančušky sú štýlovým doplnkom, vhodným už pre najmenšie detičky, môžete ich použiť napríklad aj na oslavu 1. narodenín. Traky držia pančuchy dobre na nohách, čo umožňuje malým oslávencom hrať sa a pohybovať sa bez toho, aby im pančušky „padali”. Týmto spôsobom môžete svoje dieťatko obliecť elegantne a pohodlne na špeciálny deň.

 

Príbeh značky PEQNE nám pripomína, že aj v dnešnom ruchu moderného sveta môže existovať miesto pre remeselnícku vášeň a kvalitu. Ich nadčasové detské pančuchy nie sú iba o móde, ale aj o komforte a bezpečnosti pre najmenších.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ