“facebook
Autor: Natália Kosmelová
1. januára 1970
Zdieľaj

Lokálne Spojenia: Kde Sa Nápady, Myšlienky a Ľudia Spájajú

Vedeli ste, že náš projekt, Made In Čekoslovakia, usporadúva networkingové akcie pre podnikateľov?

 

S hrdosťou vás informujeme o našom projekte “Lokálne spojenia”, ktorý je zameraný na vytváranie hodnotných obchodných vzťahov a poskytovanie priestoru pre zdieľanie skúseností a nápadov. Či ste začínajúci podnikateľ, alebo skúsený líder v obore, naša akcia je miestom, kde môžete rozvíjať svoje obchodné kontakty a objavovať potenciál spolupráce. Pripojte sa k nám a zažite atmosféru, kde sa rodia podnikateľské príležitosti!

 

Nápad priniesť takýto event do Made In Čekoslovakia

Minulý rok v lete (presnejšie 7. 6. 2023) sa konala naša prvá networkingova akcia s názvom Lokálne spojenia. Áno, projekt Made In Čekoslovakia sa primárne zameriava na prezentáciu lokálnych značiek a na budovanie ich povedomia, prečo teda networkingové akcie pre podnikateľov? Odpoveď je jednoduchá – CEO projektu, Matúš, mal víziu spojiť všetkých lokálnych tvorcov a podnikateľov a vytvoriť tak komunitu podobne zmýšľajúcich ľudí.

 

_________________________________________________________________________________________________________________

„Networking je proces vytvárania a udržiavania vzťahov s inými ľuďmi v obchodnom prostredí s cieľom získavania nových príležitostí, zdieľania informácií a v konečnom dôsledku, dosahovania osobných alebo profesionálnych cieľov. Je to aktívny spôsob budovania sociálnych a obchodných väzieb. Networking alebo budovanie kontaktných sietí nie je len fráza v obchodnom svete, ale kľúčový prvok pre osobný a profesijný rast. Je to spojenie ľudí, ktoré môže otvoriť dvere k novým obchodným príležitostiam, akvizíciám, inšpiráciám a spoluprácam. Tento proces nie je len o výmene vizitiek. V dnešnom svete je tento proces taký dôležitý, ako samotné know-how od ľudí v našom „networku“."

________________________________________________________________________________________________________________________________

Zdroj: Networking, visibility.sk.

 

Cieľ Lokálnych spojení

Podujatie Lokálne spojenia prináša 4x do roka relevantné témy, ktoré majú pomôcť s výzvami pri podnikaní, bez ohľadu na jeho fázu vývoja. Či už v jeho začiatkoch, alebo v jeho chode. Každý z týchto podujatí bude hostiť dvoch významných rečníkov, ktorí predstavia nové perspektívy a otvoria priestor pre širokú škálu diskusií. Hlavným zámerom je poskytnúť užitočné informácie, predchádzať možným chybám a podnecovať tvorbu nových podnikateľských nápadov. Po prednáškach nasleduje interaktívna diskusia a networking, kde máte jedinečnú príležitosť nadviazať cenné obchodné kontakty.  

 

Tip: Viete, ako sa správať na networkingu, aby ste mali z neho čo najväčší prospech? 

 

Výhody

  • * dozviete sa množstvo nových informácií
  • * stretnete ľudí, ktorých možno poznáte
  • * nadviažete nové kontakty
  • * môžete nájsť nových zákazníkov/ klientov
  • * dobre sa zabavíte
  • * z podujatia odídete s AHA momentami a úsmevom na perách 

Lokálne spojenia v roku 2023 

Prvé Lokálne spojenia, ktoré sa konali 7. 6. 2023, boli pre nás výnimočným zážitkom. S účasťou približne 25 ľudí sme vytvorili pútavé prostredie pre podnikateľov a tvorcov. V úvodnom networkingu sme privítali dve výnimočné spíkery, ktoré pridali našej udalosti unikátny rozmer. Boli nimi Simona Antolík, CEO spoločnosti queencontrol.sk a mentorka Júlia Kotula, ktoré publiku predstavili svoje jedinečné perspektívy na podnikanie.

Simona Antolík, majiteľka účtovnej firmy, prezradila, ako na podnikanie bez pokút. Julia Kotula, biznis mentorka a koučka úspechu, zase prezradila pár tajomstiev o tom, ako si viete pritiahnuť skvelých zákazníkov a navýšiť svoje predaje. Ich prítomnosť a príspevky pridali na hodnote našej udalosti a boli inšpiráciou pre všetkých účastníkov. Vďaka nim sme spoločne obohatili naše pochopenie podnikateľského sveta a poskytli cenné nástroje pre každého, kto sa zúčastnil tohto nezabudnuteľného podujatia.

Táto udalosť prilákala nielen skúsených podnikateľov, ale aj množstvo virtuálnych asistentiek a mentoriek. Prvá akcia bola pre nás vzdelávacím zážitkom, ktorý výborne rezonoval s naším publikom. Prebehlo množstvo podnetných diskusií a vytvorilo sa niekoľko skupín, ktoré sa na konci spojili do väčšieho kruhu, kde spoločne diskutovali všetci účastníci.

Foto: Michaela Klempová. 

 

Na základe pozitívnej odozvy zo strany návštevníkov boli zorganizované aj druhé Lokálne spojenia, ktoré sa uskutočnili 4. 10. 2023. Menší počet účastníkov nám umožnil zamerať sa na kvalitu interakcií. Hneď na začiatku sme sa vzájomne predstavili a následne započali dynamické a intenzívne debaty.

Na druhom networkingovom podujatí sme mali tú česť privítať dvoch významných rečníkov, ktorí prispeli k rozmanitosti tém a obohatili náš podnikateľský diskurz. Matej Bakovka, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti WEIT s.r.o., predstavil svoje výnimočné perspektívy na oblasti podnikania a inovácií. Stanislava Škodová, skúsená odborníčka s 23-ročnou praxou v oblasti ľudských zdrojov a školení vo firme ORIN Slovakia, prinesla cenné poznatky z oblasti HR a riadenia ľudských zdrojov. Ich prítomnosť a príspevky poskytli hlbší vhľad do rôznych aspektov podnikateľstva a posilnili našu snahu o vytváranie obohacujúceho prostredia pre všetkých účastníkov. Spolu s ďalšími významnými osobnosťami vytvorili diskusiu, ktorá nadchla a inšpirovala všetkých prítomných.

Foto: Matúš Červenka. 

 

Lokálne spojenia v roku 2024

Posilnení pozitívnou odozvou, tento rok sľubujeme ešte väčší kruh zaujímavých diskusií a príležitostí na budovanie cenných vzťahov. Nechajte sa prekvapiť a pridajte sa k nám na Lokálnych spojeniach aj v tomto roku, máte sa veru na čo tešiť! 

Hneď začiatkom roka, vo štvrtok 25. 1. 2024, sa budeme na vás tešiť pri Lokálnych spojeniach 3Johny Vasko, CEO firmy nowera, prinesie tému dlhodobej stratégie v marketingu firmy a Alexander Szabo, CEO HR BUSINESS, vás informuje o učtovníctve, mzdách a HR v roku 2024. Vstupenky sú dostupné na našom webe. 

 

Neváhajte s nami vstúpiť do fascinujúceho sveta podnikateľských príležitostí, kde budeme spoločne objavovať nové nápady a informácie, ktoré vám pomôžu rásť!

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ