Lovíme poklady z hlbiny svojej duše

Čo dokážeš odpustiť? Čo si hlboko vážiš, čo tvoríš a čo v tvojom živote stojí za osobitnú pozornosť? Toto je len úzky okrem tém/otázok, ktoré nájdeš v konverzačnej hre Hlbina, za ktorou stojí trojica kamarátov Žaneta, Andrej a Adam.

Zdroj: Hlbina


Hra vznikla ešte v roku 2018 pri príležitosti domáceho Silvestra. Zavolali sme známych aj menej známych priateľov, dovolili sa im zoznámiť, zabaviť, jesť a piť a tesne pred hodinou dvanástou sme každému položili jednu a tú istú otázku. Rozprávame sa veľa a často, ale málokedy o tom, na čom skutočne záleži - na témy, ktoré "čistia priestor", či už v nás alebo vo vzťahoch. Koncom minulého roka vyšla z hĺbky, na svetlo sveta hra, alebo lepšie povedané nástroj, ktorý prehĺbuje, spája a podnecuje spoznávať (sa). Hlbina vyťahuje spod koberca témy, ktoré si často kladieme v duchu, keď sme sami, ale nemáme čas a odhodlanie si ich zodpovedať do hĺbky. Kam smerujeme v našich životoch? Čo je to byť človekom? Kedy si najviac cítil/a, že si?

Zdroj: Hlbina


Ešte pred vydaním samotnej hry si chceli autori zistiť či o takú hru bude záujem aj u verejnosti.  Preto sa rozhodli ísť s projektom na Startlab, kde si stanovili cieľovú sumu na 2100 € nakoniec mala kampaň úžasnú odozvu a podarilo sa vyzbierať krásnych 10 331 € čo bolo plnenie cieľa na 492%. Autori dokonca museli počas kampane pre enormný záujem riešiť dotlač hry.
Poďme sa teraz pozrieť trocha bližšie na samotnú hru.

Zdroj: Hlbina


Hlbinu tvorí set 120 otázok, ktoré pozývajú k zmysluplným rozhovorom. Hra vznikla preto, aby nám pomohla spomaliť, spájať, prehlbovať a hlavne reflektovať život, ktorý momentálne vedieme. Vďaka Hlbine zistíte, že kvalitný a hlboký rozhovor sa dá vytvoriť takmer "na povel", a to správnym typom otázok (samozrejme, ak je tam ochota a vôľa sa otvoriť.) Hlbina vás veľmi prirodzene privedie k rozjímaniu o tom, kým ste a kým sa vlastne usilujete stať. Zároveň ju oceníte aj ako výborný nástroj do rodiny, kde máme tendenciu sa baviť povrchne, hlavne teraz, keď sme stále izolovaní a obmedzení na úzky okruh ľudí. Možno si myslíte, že seba a svojich najbližších veľmi dobre poznáte, ale vďaka Hlbine sa o nich vždy niečo nové dozviete. A aj sami o sebe :-) Hlbina obsahuje aj niekoľko akčných kariet, ktoré podnecujú k zaujímavým návykom ako aj k aktivitám, ktoré môže byť v niektorých prípadoch mimo komfortnú zónu, ale práve výpravy za jej hranice nám pomáhajú žiť život naplno.
Hra je koncipovaná tak, aby bola vhodná v rodine, pre pár, v kruhu kamarátov ale aj kolegov. Používať sa dá ale aj osamote - ako denný nástroj k sebareflexií, pozastaveniu a hĺbke. 

Zdroj: Hlbina

 

Jedná sa o zdanlivo jednoduchú hru, avšak s následkami meniacimi život.

Hlbinu si viete zaobstarať priamo na ich e-shope, dokonca si viete okrem viacerých balíčkov objednať aj Hlbina s dubovým stojanom na to-do kartičky prípadne si daný stojan viete dokúpiť aj samostatne.
 

 
Mohlo by Vás zaujímať