“facebook
Autor: Matúš Červenka
3. januára 2023
Zdieľaj

Lukáš Mrázik tvorca značky V PÁRU

Náš prvý rozhovor sme spravili s majiteľom značky V PÁRU. 

Čo bolo prvotným impulzom začať podnikať a prečo práve ponožky?

Nemožnosť naplno rozvíjať svoj potenciál a nápady v zamestnaní. Ponožky sme si vybrali preto, že sme za:

  1. na trhu nenašli také, ktoré by nám vyhovovali
  2. nebolo to veľmi finančne náročné
  3. mali sme “geniálny” nápad na ich spojenie cvočkom a tým vyriešenie večného problému – stratených ponožiek v pračke

Značku sme zakladali v dvojici,  já a Petr Osička, ten však po dvoch rokoch značku opustil.

 

Odchodom Vášho spoločníka Petra sa niečo zmenilo?

Musím povedať s odstupom času, že to bola asi najlepšia vec čo sa mohla stať. Hlavným dôvodom je že sa vo firme všetko zrýchlilo, lebo úž som o všetkom rozhodoval sám, a nebolo potrebné na nikoho čakať. Za druhé zisk ktorý vyrobíte si už nemusíte s nikým deliť.

Aké boli Vaše začiatky išlo všetko tak, ako ste si predstavovali?

Prekvapivo celkom hladké, ale to hlavne preto , že nemali na začiatok veľké očakávania. Kompletne sme si všetko robili sami, web, fotky, sociálni site, marketing a učili sa veci za pochodu. Najviac nás hnalo nadšenie a každá ďalšia objednávka nám dodávala silu pokračovať a rozvíjať náš brand.

 

Ako vznikli prvé ponožky? A čo je vašou ideou/filozofiou?

Prvé neboli iba jedny, ale bolo ich hneď 10. Naše prvé modely – 5 vysokých s cvokmi a 5 športových. Ešte dnes vidím tie 3 krabice plné ponožiek a otázku “Ako to predáme?” ????

Naša filozofia je od začiatku rovnaká, vytvárať ak je to možné kvalitný, lokálny produkt s presahom a nápadom. Máme napríklad v ponuke ponožky, ktoré oslavujú tzv. brutalistní architektúru, iné zas ekologickú aktivistku Gretu Thumberg, alebo ponožky ktorých zakúpením prispejete chorým deťom cez nadáciu Kapka naděje.

 

Všimli sme si že máte v ponuke aj Pyjama ako ste prišli k tomuto názvu a prečo ste sa rozhodli začať predávať aj Pyjama? Sú v niečom iné?

To bol pokus o rozšírenie produktového portfólia. Vychádzali sme z toho, že ponožky ako aj pyžamo, ľudia poväčšine dávajú ako dar druhým, ale už menej si ich kupujú sami pre seba. Preto sme do ponuky pridali práve pyžamo (v hre boli tiež čapice, trenírky alebo rukavice). Pyjama je pyžamo v ktorom budete chcieť zostať celý deň, tu sme kládli maximálny dôraz na pohodlie, dokonca aj labely sú našité z vonku aby neškrabali. Bonusom potom je graficky atraktívna brožúra, ktorá pojednáva o zaujímavostiach týkajúcich sa spánku.

Vedeli by ste povedať čím sa líšite od iných ponožiek? 

Jednoznačne cvočkom, ktorý je našitý na leme ponožky. Daný cvoček slúži k spojovaniu ponožiek. Pred tým ako ich dáte do pračky, tak ponožky pomocou cvoku spojíte. Po vypraní ich znova nájdete spolu. Nie len, že Lichožrúti budú mať stopku (žiadne nepárne nezostanú), ale tak ako ste ich hodili do pračky tak ich aj vyberiete a hodíte cez šnúru. Šetrí to čas!

Vedia si Vaše výrobky ľudia kúpiť aj v kamennom obchode? 

Zatiaľ ich je v Čechách len pár, kde je možnosť kúpiť si ponožky. Ale možno na základe tohto rozhovoru oslovíme nových predajcov, či už z Čiech alebo aj zo Slovenska.

Pripravujete niečo nové do budúcna? Môžu sa Vaši zákazníci tešiť na novinky?

Teraz pred Vianocami sme uviedli novú kolekciu, Brutální ponožky, ktoré sú inšpirované architektúrou z obdobia 1948 – 1989. V roku 2020 budeme rozširovať ponuku o nové vzory, ale tiež máme v pláne trochu experimentovať s materiálmi a tvarmi, svet sa mení a my nechceme prešľapovať na mieste.

Ďakujeme Lukášovi za rozhovor kde nám trocha predstavil svoju značku V PÁRU a načrtol nám jeho začiatky a podelil sa aj s vecami do budúcna.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ