“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Made in Akostný výber 3 : Sviečky časť druhá

Pokračovanie nášho Akostného výberu, ktorý sme zamerali na sviečky. Dnešné pokračovanie obsahuje ďalších výrobcov sviečok z Čiech a Slovenska ako je to už u nás zvykom.

 

VONIA
nVenujú sa ručnej výrobe sviečok z včelieho a sójového vosku. Produktov majú viacero od čajových sviečok cez točené až po dekoratívne, kde nájdete vosk sviečky ozdobený kúskami bylín, ovocia a korenín. Pri sviečkach naliatych do skla majú svoj recyklačný program kde im môžete vrátiť sklenenú nádobu a pri ďalšej objednávke Vám odrátajú 0,50€.

Zdroj: Vonia

Jemnô
nBarbora zakladateľka značky, vyrába svoje sviečky ručne, každá jej prejde rukami. Sviečky sú plnené do sklenených nádob aj z recyklovaných nádob od krémov. Tiež robili edíciu kde sviečky odlievali do betónovej nádoby. Sviečky sú vyrábané zo sójového vosku s použitím bavlneného knôtu.

Zdroj: Instagram

Luminia
nIde o exkluzívne sviečky, vyrábané z kokosového vosku s použitím knôtu z egyptskej bavlny. Nádobky sú fúkané v sklárni z pravého Bohemia krištáľu ide o precíznu robotu. Recyklácia je pre túto značku dôležitá všetky jej obaly ako aj darčekové krabice sú recyklovateľné. Nádobky je možné vrátiť a pri ďalšom nákupe dostanete zľavu podľa veľkosti odovzdanej nádobky. Okrem sviečok u nich nájdete aj vône pre seba a Váš domov.

Zdroj Luminia

VeniaPrague
nSviečky sú ručne vyrábané zo 100% čistého certifikovaného sójového vosku, s použitím prírodných esenciálnych olejov, knôt je bavlnený. Tieto oleje nie len voňajú, ale majú aj liečebné účinky pre myseľ a telo. V každej sviečke je vysoký obsah vlastnoručne vytvorených a niekoľko týždňov zrejúcich prírodných parfumov. Tieto sviečky Vám prinesú jedinečný aromaterapeutický zážitok.

Zdroj: Instagram

Svíčkuj
nZnačku založili Kamila a Míša, ktoré miluju prírodu a kreativitu. Ide o poctivé ručne vyrábané sójové sviečky s ich originálnou kresbou a použitím prírodných ingrediencií. Knôt používajú bavlnený, vôňu sviečok dopĺňajú 100% prírodné esenciálne oleje.

Zdroj: Instagram

JAKKO
nPrírodné sviečky JAKKO sú vyrábané zo 100% sójového vosku s pridaním esenciálnych a éterických olejov. V týchto sviečkach viete nájsť drevený ale aj bavlnený knôt. Tiež majú program na opätovné dopĺňanie prázdnych nádob, celé to prebieha pomocou Zásielkovne alebo osobne.

Zdroj: Instagram

Candler
nTáto značka sa najviac odlišuje obalom, ktorý tvorí konzerva. Celá sviečka je odliata v konzerve a zatvorená. Sviečky sú vyrábané zo sójového vosku a používajú drevený knôt. Všetku svoju vonnú atmosféru tvoria z certifikovaných vonných olejov. Tiež u nich nájdete obľúbené vonné vosky.

Zdroj: Instagram

nPriznám sa, že keď som začal písať tento Akostný výber netušil som, že v tomto segmente je ich tak veľa že sa potom na mňa budú sypať zo všetkých strán. Preto by som Vám sem ešte pridal zopár z nich. Ak ste náhodou nezachitili prvý diel ten nájdete tu.

Svieja / VAJA CANDLE / You are loved / Mystery candles /  Lavina / Kimmy Candles

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ