“facebook
Autor: Matúš Červenka
9. apríla 2024
Zdieľaj

Nestville: Pýcha Slovenska s lokálnym srdcom

Nestville Distillery, ktorá sa nachádza v malebnej obci Hniezdne na severnom Spiši, je stelesnením hrdosti a tradície slovenského liehovarníctva. Od roku 2001 sa tu s láskou a úctou k remeslu vyrábajú prvotriedne destiláty, ktoré si získali srdcia milovníkov kvalitných nápojov nie len na Slovensku ale aj v zahraničí.

Lokálny produkt s globálnym úspechom

Značka Nestville sa s hrdosťou hlási k svojim lokálnym koreňom. Všetky destiláty sa vyrábajú z prvotriednych surovín pochádzajúcich z regiónu severného Spiša. Či už ide o obilie, ovocie, bylinky, alebo vodu, každý jeden prvok v procese výroby je premyslený a zameraný na dosiahnutie maximálnej kvality a jedinečnej chute. Táto snaha o dokonalosť neostala bez povšimnutia. Nestville si za krátky čas vybudovala silné renomé a jej produkty sa tešia obľube u širokej verejnosti. Whisky Nestville, ktorá je vlajkovou loďou značky, získala viacero prestížnych ocenení na medzinárodných súťažiach a exportuje sa do desiatok krajín sveta.

Tradícia a inovácia v dokonalej harmónii

Liehovar Nestville nadväzuje na bohatú tradíciu liehovarníctva v regióne severného Spiša, ktorá siaha až do 18. storočia. Táto tradícia sa odzrkadľuje v precíznom remeselnom spracovaní a v úcte k pôvodným receptúram. Zároveň sa však Nestville nebojí inovácií a neustále experimentuje s novými chuťami a technológiami. Výsledkom tejto symbiózy sú destiláty, ktoré sa vyznačujú jedinečnou chuťou a arómou. V ponuke Nestville nájdete širokú škálu produktov, od klasických whisky a likérov až po moderné giny a rumy.

Zdroj: www.nestville.sk

 

Viac než len liehovar

Samotný liehovar sa stal dôležitou súčasťou regiónu severného Spiša. Okrem výroby destilátov sa venuje aj rozvoju cestovného ruchu a propagácii lokálnych tradícií. V areáli liehovaru sa nachádza moderné degustačné centrum, kde si návštevníci môžu vychutnať degustáciu produktov a dozvedieť sa o procese ich výroby. Tiež tu vynikla čokoládovňa kde si viete zakúpiť maškrtu pre Vaše deti a zabaviť sa vedia na vonkajšom ihrisku.  Nestville je príkladom úspešnej slovenskej firmy, ktorá s hrdosťou prezentuje svoje lokálne korene na globálnej scéne. Jej produkty sú dôkazom toho, že aj z malej obce na Slovensku sa dá vyprodukovať svetová kvalita.

Lokálna značka s globálnym dosahom

Samotná firma stelesňuje to, čo znamená byť lokálna značka s globálnym dosahom. Svoje korene má pevne zapustené v regióne severného Spiša, odkiaľ čerpá inšpiráciu a suroviny pre svoje produkty. Zároveň sa však nebojí expandovať do zahraničia a šíriť dobré meno Slovenska vo svete. Značka Nestville je príkladom pre ostatné slovenské firmy, ako sa dá úspešne presadiť na globálnom trhu a zároveň si zachovať svoju identitu a lokálny charakter.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ