“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Obývačka v industriálnom štýle? Nebojte sa kombinovať protiklady

Odhalené tehlové steny, neopracované podlahy a priznané konštrukčné prvky. Industriálny štýl bývania čerpá inšpiráciu nielen v továrenských halách a priemyselných areáloch, ale tiež v minimalizme. Výsledkom sú tak účelne zariadené priestory, v ktorých sa býva veľmi príjemne.

 

Charakteristické prvky industriálneho štýlu

nInteriér inšpirovaný industriálnym štýlom spoznáte na prvý pohľad. Spravidla mu panujú nasledujúce prvky:

  n

 1. betónová alebo masívna drevená podlaha,
 2. n

 3. neopracované tehlové alebo betónové steny,
 4. n

 5. priznané stropné trámy,
 6. n

 7. odhalené trubky a elektroinštalácie,
 8. n

 9. okná bez záclon.

Ďalšími znakmi industriálneho štýlu sú napríklad kovové prvky, konferenčný stolík, skrine z masívu, kožené kreslá alebo takzvané Edisonove žiarovky či elektrické krby.

 

Do akých farieb ladiť industriálny interiér

nPri zariaďovaní bytu v industriálnom štýle si vystačíte so základnými farbami. Hlavnú úlohu hrajú odtiene čiernej, šedej a bielej, ktoré sa medzi sebou ľahko kombinujú. Na oživenie môžete použiť tehlovú, rubínovú či petrolejovú farbu – objaviť sa môže napríklad na čalúnení pohovky, kusovom koberci alebo na doske konferenčného stolíka.

 

Steny a podlahy nechajte neopracované

nAk začínate so zariaďovaním obývačky v industriálnom štýle tzv. od podlahy, zo všetkého najskôr sa zamerajte na podlahu a steny v miestnosti. Výborne vyzerá masívna drevená podlaha alebo parkety, ktoré si už čo to zažili. Ak sa rozhodnete pre holý betón, nezaobídete sa bez kusových kobercov, ktoré zamedzia chladu od zeme.

Rovnako tak nechajte neopracované steny, nebojte sa priznaných stropných trámov, odkrytých konštrukčných prvkov alebo radiátorov. Variantom je falošná tehlová stena alebo čierna tabuľová farba, na ktorú môžete kriedou písať odkazy.

 

V hlavnej úlohe studený kov a teplé drevo

nKov je jedným z hlavných prvkov industriálneho bývania. Sám o sebe však pôsobí chladne, preto sa odporúča kombinácia s drevom. Okolo dreveného stola rozmiestnite kovové stoličky alebo si zaobstarajte jeden kus nábytku, ktorý v sebe spája oba prvky – napríklad masívnu skrinku s kovovými úchytkami alebo konferenčný stolík s drevenou doskou a kovovými nožičkami. Na naplnenie pocitu útulnosti dajte do obývačky krb, ktorý dodá príjemné teplo a útulné svetlo z plameňov. 

Tip: Konferenčné stolíky v industriálnom štýle na vás čakajú na Heuréke. Prejdite si hodnotenia a recenzie od overených užívateľov, porovnajte ceny a nakoniec si stolík objednajte s doručením až domov.

 

Pohrajte sa s kontrastom

nKúzlo industriálneho štýlu spočíva v kontrastoch. Nebojte sa preto kombinovať studený kov a teplé drevo, moderné kúsky s tými zánovnými alebo neopracované steny s úplne novou tapetou. Práve vďaka súhre na prvý pohľad nezlučiteľných protikladov pôsobí výsledný celok veľmi nevšedne a originálne.

 

Článok je sponzorovaný

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ