“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Pohodlné a funkčné ponožky Sokino

Väčšina príbehov jednotlivých značiek začína ako dopyt po niečom čo neviete nikde kúpiť ani príbeh značky Sokino nie je výnimkou.

 

Ako vznikol nápad začať podnikať a čo bolo pred Sokino? 

nPohodlné ponožky, ktoré si nebudete chcieť zobliecť. Rodinný projekt Sokino vznikol ako reakcia na nedostatok kvalitných a zdravých ponožiek na trhu. Prvé ponožky sme vyrobili pre naše deti, ktoré trpia atopickým ekzémom.

 

Prečo ste sa rozhodla práve pre ponožky? 

nMám rada prekvapivé detaily, ktoré nie sú na prvý pohľad vidieť – výrazné podrážky, farebné šnúrky v topánkach alebo neobvyklý vzor na vnútornej strane kabátu. Preto má baví vymýšľať pre vás farebné ponožky, ktoré sú presne takým detailom, čo priťahuje pohľady, vyvoláva úsmevy a prináša radosť.

Bola ste na všetko sama alebo Vám s tým niekto pomáhal, už ste mala skúsenosť s podnikaním? 

nPodnikanie bolo pre mňa od začiatku výzvou a novou skúsenosťou. Všetko som sa učila a učím „za pochodu“. V podnikaní mi pomáhajú niekoľkoročné obchodné skúsenosti z nadnárodnej firmy a moja rodina. Do projektu som sa vrhla po hlave.

 

Priblížte nám ako vznikajú také ponožky, ľudia asi nemajú úplne predstavu čo všetko za tým je? 

nNajskôr vznikne nápad, ten sa nakreslí do grafického vizuálu. Keď sa nám návrh páči, príde na radu výber farieb nití. Ďalším krokom je výroba vzorku ponožky. Je veľmi dôležité nevynechať túto fázu, pretože nie každý grafický návrh je reálne vyrobiť. Každý vzor ponožiek má svoju originálnu etiketu a jedinečný darčekový obal.

Aké materiály používate a prečo? 

nPonožky Sokino sa vyrábajú z kvalitnej certifikovanej česanej bavlny. Zloženie obsahuje polypropylén, ktorý zvyšuje odolnosť ponožky, iónty striebra nedajú baktériám šancu a elastan zaručujúci tvarovú stálosť. Naše ponožky majú zdravotný lem a retiazkovanú špičku. Sú neskutočne pohodlné.

 

Aktuálna situácia s Koronou je pre všetkých náročná je to tak aj u Vás alebo ste už spravili opatrenia na zlepšenie? 

nPandémia Covid-19 ovplyvnila chovanie našich zákazníkov. Predaj produktov Sokino prebieha prostredníctvom e-shopu. Plánovali sme navštíviť jesenné a zimné markety, ale bohužiaľ situácia nám to nedovolí. Rok 2020 je pre nás náročný. Začali sme sa sústrediť na zákazkovú výrobu ponožiek pre firmy. Tá aktuálne tvorí 80% našej výroby. Schôdzky s klientami prebiehajú prevažne online formou. Zložitejšia pre nás je aj distribúcia ponožiek k zákazníkom. Dbáme na zvýšenú hygienu a všetky súčasné odporučenia. 

 

Kam by ste chcela posunúť Vašu značku? 

nSokino je malá rodinná firma. Naším dlhodobým cieľom je byť vďaka kvalite a spoľahlivosti preferovanou firmu na trhu. 

Máte zameranie aj na zákazkovú výrobu s kým ste spolupracovali a akú váhu majú B2B zákazky pre Sokino? 

nZákazková výroba pre nás predstavuje podstatnú časť predaja. Vážime si všetkých našich klientov, veľké aj malé spoločností. V kvalite Sokino vyrábame ponožky pre rôzne firmy napríklad ako darčeky pre klientov, alebo k inej príležitosti. Na želanie klienta vieme ponožky zabaliť do originálneho obalu, ktorý vyrobíme podľa jeho predstáv. Pravidelne vyrábame ponožky pre Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět a pre iné festivaly. S ponožkami Sokino ste sa mohli tento rok stretnúť aj na Slovensku. Pre nášho klienta sme vyrábali veselé kampaňové ponožky Duck, ich design sme navrhovali podľa produktov. 

 

Z môjho pohľadu je na trhu dosť veľa značiek ponožiek ako vnímate konkurenciu? 

nKonkurenciu na trhu rešpektujeme. Zdravá rivalita nás vyzýva k tomu, aby sme sa zlepšovali. Zakladáme si na osobnom prístupe k zákazníkovi, na spokojnosti, dôveryhodnosti. Klienti sa k nám vracajú, čo svedčí o tom, že sme na správnej ceste.

 

 

Všimol som si že v Čechách je populárna služba predplatné ponožiek skúste nám ju priblížiť? 

nViete, čo je najlepším darčekom na svete? Ponožky a prekvapenie! A vďaka ponožkového predplatnému môžete ľahko darovať oboje. Stačí si vybrať ako dlho budeme vašmu obdarovanému posielať každý mesiac nový pár ponožiek. Vzory starostlivo vyberáme tak, aby bol váš darček čo najpestrejší, a k prvej zásielke môžeme pribaliť aj blahoželanie. 

 

Kde Vás vieme nájsť a kúpiť si Vaše ponožky? 

nPonožky Sokino je možné si zakúpiť na našich webových stránkach. Taktiež ponožky dodávame do niekoľkých predajní spodného prádla v Prahe a v Českej republike. 

 

Už sa blíži koniec roka ale predsa chystáte niečo pre Vašich zákazníkov do budúcna? 

nNa mesiac november sme si pripravili kampaň PODPORUJEME MOVEMBER 2020. (Movember – celosvetová kampaň, ktorá pravidelne bojuje za zmenu pohľadu na mužské zdravie.) 
nVyrobili sme čierne a biele fúzaté ponožky. Touto kampaňou chceme podporiť osvetu choroby, na ktorú sa v súčasnosti vôbec nemyslí. Z každých predaných fúzatých ponožiek venujeme nadácii Muži proti rakovině 30,- Kč. Pre našich zákazníkov sme si pripravili Vianočné ponožkové predplatné. Od novembra si môžu zákazníci objednať predplatné pre svojich blízkych. S prvou zásielkou budeme posielať ponožky s vianočnou tematikou. Každý rok navrhujeme špeciálny vianočný obal, do ktorého ponožky krásne zabalíme. Do balíčku pribalíme aj vianočný darčekový poukaz pre obdarovaného. Treba sledovať náš Facebook a Instagram a ľudia budú vedieť čo chystáme.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ