“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Ambiciózni študenti gymnázia založili firmu COGITO

Študenti košického gymnázia prekvapili spoločnosť založením vlastnej značky Cogito. Mladí, ale najmä ambiciózni ľudia sa chopili svojej príležitosti a vytvorili didaktickú pomôcku, ktorá má prispieť k zlepšeniu kognitívnych schopností u malých detí. Cieľom firmy je zároveň u maloletých znížiť čas strávený na mobilných či iných zariadeniach.

 

Študentská firma COGITO z Gymnázia, Trebišovská 12 v Košiciach pôsobí pod záštitou celoslovenskej vzdelávacej organizácie Junior Achievement n.o. Študenti svojou ideou poukázali na svojich mladších súrodencov, ktorí svoj voľný čas netrávia so svojimi rovesníkmi, ale sedia doma za počítačmi, mobilmi či tabletmi. Všimli si fakt, že šírenie hoaxov či iných nepravdivých informácii má nepriaznivé účinky pre ich súrodencov, ktorí častokrát nevedia rozlíšiť klamstvá od reality. 
n„To, ako sa bude vyvíjať mladá generácia je aj na nás. Prieskumy ukázali, že študenti majú problémy s čitateľskou gramotnosťou a kritickým myslením. Preto sme sa rozhodli zamerať hru na mladšiu vekovú kategóriu a tak predísť problémom, ku ktorým ich novodobý svet technológii vedie.“ Firma Cogito

Zdroj: Cogito

 

Nápad, ktorý im skrsol v hlavách, zrealizovali na hodinách aplikovanej ekonómie. Študenti vytvorili vďaka idei edukatívnu hru vhodnú pre zábavu, komunikáciu a kritické myslenie. 

 

"Keďže nám ako záleží na kvalitnom vzdelaní, vymysleli sme didaktickú pomôcku v podobe kartovej hry, ktorá je zameraná na rozvoj kognitívnych schopností. V balení sa nachádza 50 otázok/úloh, na ktorých sme pracovali spolu s psychiatrami a psychológmi z nemocnice UNLP v Košiciach, a pomocou ktorých si deti zdokonaľujú pamäť, komunikáciu, rozvíjajú kritické myslenie, získavajú schopnosť pracovať v tíme, kreatívne myslieť a samozrejme sa popritom aj zabavia" uviedla pre Webmagazín študentka a členka tímu košického gymnázia Lejla Drvenica z Tímu COGITO.

Zdroj: Cogito

 

Hra, ako aj samotné hranie je prirodzenou potrebou každého dieťaťa a prispieva k rozvoju kognitívnych funkcií. Firma predáva COGITO kartičky vyrábané z recyklovateľného papiera a kvalitných materiálov. Kartičky nie sú náchylné na rýchle poškodenie a nie sú záťažou pre životné prostredie. V balíčku sa nachádza 50 kariet s rôznymi úlohami a otázkami, ktoré napomáhajú deťom zlepšiť komunikáciu, zdokonaliť pamäť a rozvíjať kritické myslenie či kreatívne cítenie. Hra je určená pre deti od 6 rokov.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ