“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

ANST – Netradičný a odvážny dizajn doplnkov vďaka PVC a kovovým nitom

Adriana Tomajková je kreatívna žena, ktorá nestojí len za BeardedTales ale rozhodla sa pustiť doďalšieho projektu ktorým sú dizajnové, netradičné doplnky pre ženy z kovu a PVC.

 

Čomu ste sa venovala pred značkou ANST, čo ste robila?
nUž dlhodobo pôsobím v oblasti eventov, marketingu a PR. Mám teda veľmi blízko k tvorivej práci a zároveň mám neustálu potrebu niečo vytvárať a dlhodobo budovať. Moje značky – ANST a BeardedTales sa stali mojim koníčkom, ale aj voľnočasovou aktivitou, ktorá robí radosť nielen mne, ale aj samotným zákazníkom. Obom značkám sa venujem popri mojom full time jobe, v rámci ktorého stále pôsobím. Obe moje kariérne línie ma totiž nesmierne napĺňajú. 

 

Mala ste pred tým skúsenosť s podnikaním?
nÁno, aj keď sa nepovažujem za podnikateľa v zmysle, ako to možno vníma široká verejnosť. Skôr to beriem ako nevyhnutnú súčasť kreatívnej tvorby produktov – čo bolo aj dôvodom, prečo som s podnikaním začala. Prvou oblasťou v podnikaní bola značka kozmetických produktov, určených pre starostlivosť o bradu – BeardedTales. Túto značku som založila spoločne so svojim partnerom a pokračujeme v nej úspešne dodnes. Ako žene mi však chýbala tvorba produktov, ktoré sama využijem a budem si ich užívať – túto potrebu som zhmotnila práve v značke ANST – čo sú dizajnérske kabelky a doplnky. Tu sa môžem realizovať naplno od samotného kreatívneho navrhovania až po samotné nosenie, či predaj. 

Zdroj: ANST

 

Výber materiálu ktorý ste k výrobe použila je naozaj nezvyčajný prečo PVC + kov?
nAktuálne sa v spoločnosti stretávame s neúmerným množstvom konzumu, do ktorého sme ako nová design & fashion značka nechceli negatívnym spôsobom prispieť. Páčila sa nám idea a zvyk, kedy si generácie v minulosti odovzdávali módne kúsky a počas tých rokov im vydržali v perfektnom stave. Radi by sme tento zvyk obnovili aj v období aktuálneho nadmerného konzumu a to za použitia odolných materiálov, ktoré máme v dnešnej dobe k dispozícií. Siahli sme preto po priemyselnom PVC a kovových nitoch, ktoré zároveň tvoria netradičný a odvážny dizajn. 

 

Znamená niečo ANST?
nIde o vyjadrenie nezastaviteľnosti tohto projektu aj po rebrande, ktorým sme chceli samotný brand, ako aj dizajn produktov posunúť o úroveň vyššie. Zvolili sme si preto skratku anglického slova vo fonetickom vyjadrení „nezastaviteľný“ = unstoppable = /ʌˈstɒpəb(ə)l/ = ANST.  

Zdroj: ANST

 

Ako vznikajú jednotlivé kabelky, môžete nám priblížiť ten proces?
nKaždá zhmotnená kabelka začína tvorivým procesom a očakávaniami, ktoré ma model splniť z hľadiska funkčnosti. Nasleduje nekonečné skicovanie, meranie a vytváranie papierových prototypov. Tie následne už konkrétne zameriam a rozpracujem na jednotlivé strihy, z ktorých je kabelka tvorená. So skladaním a nitovaním samotných strihov mi aktuálne veľmi ochotne pomáha aj rodina, čím sa ANST stal tak trošku rodinným biznisom a voľnočasovou aktivitou. 🙂 Každý kúsok následne sama na sebe vyskúšam a prejde dlhším nosením. 

 

Aký ciel má Vaša značka a pre koho je určená? 
nJe určená komukoľvek, kto sa stotožní s jej dizajnom, použitým materiálom a má v sebe istú dávku odvahy a možno roztopašnej drzosti. 🙂 Mojim snom a cieľom ANST je, aby kabelka putovala z generácie na generáciu, ako tomu bolo v minulosti. Tomuto zámeru sa snažím prispôsobiť aj minimalisticky a nadčasový dizajn, ktorý by mohol fungovať bez ohľadu na neustále sa meniace trendy. Výber materiálov rovnako len podporí dlhodobú trvácnosť produktov. 

Zdroj: ANST

 

Predávate len na Slovensku alebo aj v iných krajinách?
nZatiaľ pôsobíme len na Slovensku, no už teraz máme v hľadáčiku konkrétne concept & design stores v Budapešti a Berlíne. Sama veľa cestujem a navštevujem práve tento druh obchodov, ktorých už len samotná návšteva je obrovským zážitkom. V blízkej dobe preto plánujem umiestniť dizajnérske produkty ANST práve do týchto lokalít, v ktorých je dopyt zrejmý a zároveň sú mi blízke. 

 

Dnes máte k dispozícii dva druhy kabeliek plus popruh, chystáte pre rok 2022 niečo nové?
nUrčite áno! Aktuálne modely sú pilotmi celého projektu ANST, no už posledné leto som testovala nové náramky a doplnky z rovnakého materiálu, v rovnakých farbách a v minimalistickom dizajne, ako samotné kabelky. Verím, že ich čoskoro do ponuky zaradíme. Smerodajným pre tvorbu nových produktov nie je len moja tvorivosť, ale najmä dopyt zo strany zákazníkov. Túžim im dať kúsky, pri ktorých si povedia „konečne si tu a môžem ťa mať“. 🙂 Ak teda majú nenaplnené túžby a priania, sem s nimi a ja ich zhmotním! 

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ