“facebook
Autor: Matúš Červenka
4. júna 2024
Zdieľaj

Aplikácia Birdwingo prináša revolúciu v investovaní v EU

O startupe Birdwingo, ktorý založili bratia Adam a Andrej Hanovci zo Slovenska sme Vás už informovali v minulosti.


Nakoľko sa startup vyvíja prinášame Vám pár noviniek kam sa firma a ich aplikácia na investovanie posunula. Firma stále rastie nie len počtom používateľov, aktuálne ich je okolo 26 tisíc ale aj investíciami do startupu, kde prebehlo druhé investične kolo.

Druhé investičné kolo


V druhom kole bola investícia do spoločnosti približne 1,2 milióna EUR

  • NYC fond Bienville Capital
  • Peter Komorník & Igor Fratrič – zakladatelia Slido
  • Exponea/Bloomreach (Irikovský)
  • Marek Šupa – bývalého CEO 365 banky
  • Supervielle, americko-argentínskej miliardárskej rodiny ,ktorá postavila najväčšieho brokera v Argentíne a prevádzkuje jednu z najväčších bánk v latinskej Amerike (Grupo Supervielle).
  • Pridal s k ním aj Michal Šmída (founder & ex-CEO Twisto) ako non-executive director a Matej Ftáčnik pokračuje ako strategic advisor.

Na pripomenutie v prvom kole v roku 2021 kedy sa aplikácia ešte volala Tatrym bolo do nej zainvestovaných 450 – tisíc EUR.

Zdroj: Birdwingo

Novinky v Birdwingo


Jednou z najväčších noviniek v Birdwingo je možnosť legálnym spôsobom investovať ľuďom vo veku 11-17 toto je v rámci EU unikát. V amerike už existujú 4 spoločnosti čo takúto možnosť ponúkajú.

Okrem možnosti investovať mladým ľuďom si Birdwingo zakladá na vzdelávaní svojich uživateľov. Je to niečo podobné ako Duolingo, ale namiesto španielčiny sa človek učí ako investovať, budgeting, fungovanie bánk a ekonomiky. Ide o takzvanú hravú investičnú akadémiu.

Birdwingo ponúka viacero možností ako investovať nie len do akcií jednotlivých spoločností ale aj do ETF, kde pribudli aj možnosti investícií aj do Bitcoin ETF. Do budúcnosti môžeme len špekulovať nad ďalším rozvojom aplikácie a pridávaním nových možností investícií a vzdelávania.

Odkaz na náš predošlí článok TU.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ