“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 1970
Zdieľaj

Cvičenie doma s Českým startupom Fitify

Za mobilnou aplikáciou Fitify je dvojica Martin Mazanec a Matouš Skála, ktorý ju založili počas štúdia na Fakulte informačných technológií. Tam sa aj prvý krát stretli. Prvý impulz k rozbehnutiu aplikácie dostal Martin, ktorého trápili bolesti chrbta a nebol schopný si zapamätať všetky cviky od fyzioterapeuta.

Nakoľko Martin poznal základy programovania, rozhodol sa napísať si vlastnú aplikáciu, kde si sám navrhoval ideálny harmonogram. Do aplikácie si zapisoval, kedy cvičiť, ako dlho a dopĺňal to videami, ktoré ho správne inštruovali ako správne robiť dané cviky. V tom sa stretol s Matoušem, a ten začal pomáhať s kódom. Tak Martinovy zostávalo viacej času riešiť produktové veci.

Zdroj: Fitify

 

Čiže prvá aplikácia vznikala v dvojici a z vlastných zdrojov. Počas tohto vývoja dokázala táto dvojica vyvinúť až 10 menších fitness aplikácií, ktoré sa najviac líšili typom cvičenia so zameraním na rôzne partie tela. Od posilňovania hornej časti tela, cez brucho až po kardio. Tieto prvé aplikácie sa stali prvým príjmom pre Martina s Matoušem a získavali z nich aj spätnú väzbu od užívateľov. Vďaka tomuto sa nabrali ďalší ľudia do firmy a pustili sa do komplexnejšej aplikácie a tak vznikol Fitify.

Základné funkcie Fitify slúžia na chudnutie, pálenie kalórií, naberanie svalovej hmoty a získanie sily. Toto všetko viete dosiahnuť, ale bez vlastnej vôle, disciplíny a motivácie to nepôjde.

Osobný fitness plán – Ide o tréningový plán, ktorý je vytvorený na základe vašich možností, dosiahnutiu cieľa a časových možností. Každé cvičenie je prispôsobené Vášmu fitness levelu, aby bol konečný výsledok čo najlepší.

Vlastné cvičenie – Viete si vytvoriť vlastný cvičebný plán, kde si viete vybrať z viac ako 850 cvikov. Týmto si viete vytvoriť plán ktorý by Vás motivoval vydať zo seba to najlepšie.

Zdroj: Fitify

nFitify už naberalo správny smer a začínalo si získavať viac a viac užívateľov. Tým že sa ale po celom svete obmedzil život a zavreli fitness centrá im veľmi pomohlo. Počas prvej vlny koronakrízi aplikácia zaznamenala nárast mesačných počtov stiahnutí až päťnásobne. V jeden mesiac tak mali približne 800 tisíc stiahnutí z App Store a Google Play. Dnes má aplikácia viac ako 10 miliónov stihnutí a užívateľov vo viac ako 180 krajinách sveta.. Všetky tieto aspekty sa pričinili že Fitify má dnes mesačné tržby okolo 150 tisíc dolárov. 

Aj tieto čísla dodávajú vietor do plachiet Fitify a počas roka 2021 by chceli vydať aplikáciu, ktorá bude nadväzovať na ich pôvodnú aplikáciu. Keďže strava je tiež dôležitá pri cvičení pôjde o aplikáciu zostavujúcu stravovací plán na mieru. Čiže sa tieto dve aplikácie v konečnom dôsledku budú pekne dopĺňať.

Ako sa dalo predpokladať celkovo segment s virtuálnymi trénermi rastie a preto aj Fitify nechce zaspať a sleduje všetky trendy v tejto oblasti.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ