“facebook
Autor: Matúš Červenka
1. januára 2024
Zdieľaj

Made in Akostný výber 5 : Ponožky

Posledné roky sa tešia veľkej obľube ponožky. Dnes to nie je len časť oblečenia, ktorá Vám zakrýva nohu. 

nTeraz je to doplnok k celkovému outfitu a pomocou ponožiek viete vyjadriť kto ste, prípadne ako sa cítite. Na trhu je dnes naozaj veľká škála značiek aj druhov ponožiek, viete si vybrať od veselých, folkových, štandardných, dizajnových, autorských, rozprávkových. Výber je naozaj široký a človek si sám niekedy nevie vybrať.

V dnešnom výbere si preto predstavíme pár značiek niektoré určite budete poznať iné zas nie, výber ostane len na Vás ktorá značka Vás zaujme. Čo je ale isté všetko je to lokálna tvorba.

Fusakle

nZnačku fusakle dobre poznáte je to už etablovaní značka ponožiek nie len na Slovensku ale už aj v Čechách. Výber ich ponožiek je naozaj široký od ponožiek pre detí, mužov, ženy a to všetko v rôznych druhoch ako napríklad klasické ponožky, ťapky, podkolienky a aj takzvané neviditeľné ponožky. Fusakle sa venujú aj výrobe tématických kolekcií ako aj kolekcií kde sa snažia pomôcť. Zloženie materiálov ponožiek fusakle je 90% bavlna, 8% polyamid, 2% elastán. 

Zdroj: Instagram

 

Sokino

nIde o rodinnú firmu kde vyrábajú vlastné kolekcie ale tiež vyrábajú aj na zákazku pre akúkoľvek klientelu. Dnes má firma Sokino vo svojom portfóliu okrem klasických ponožiek jednofarebných a viacfarebných aj kotníkove ponožky, potom merino ponožky a aj ponožky pre deti. Tiež majú v ponuke aj ponožkové predplatné kde si viete objednať ponožky na 3 / 6 / 9 / 12 mesiacov a firma Vám bude každý mesiac posielať ponožky.

Zdroj: Instagram

 

Crazy Step

nFirma z Prievidze sa venuje výrobe ponožiek od roku 2017. Dnes už má značka Crazy step v ponuke široký sortiment ponožiek pre deti a dospelých pánov aj dámy. Nájdete u nich členkové ponožky, tiež nadkolienky s rúznou tematikou ako šialené ponožky, s folklórnym motívom a niečo pre deti. Máte možnosť si objednať ponožky a zároveň ich dať zabaliť do darčekových krabičiek, ktorých je na výber viac ako  30 druhov.

Zdroj: Instagram

 

We are ferdinand

nPrvé ponožky boli predstavené na jeseň 2016. Okrem vlastných dizajnov ide hlavne o nevšedné ponožky kde sa zameriavajú na spoluprácu s rôznymi dizajnérmi a tak vznikajú autorské ponožky kde je možné vidieť rukopis samotného dizajnéra. Možnosť je aj vytvorenie si ponožiek na zákazku už od 100ks. Ponožky sú vyrábané z najkvalitnejších materiálov.

Zdroj: Instagram

 

Hesty

nPonožky od Hesty sú vyrábané z kvalitnej česanej bavlny. Hlavným motívom ich ponožiek sú veselé ponožky, ktoré sa vyrábajú pre všetkých, deti, mužov a ženy. Tiež sú v ponuke aj ponožky s folklórnym vzorom. Viete si u nich navrhnúť aj vlastné ponožky podľa potreby. Okrem ponožiek má značka Hesty v ponuke aj spodné prádlo pre pánov aj dámy. 

Zdroj: Instagram

Ponožkovice

nHlavnou myšlienkou značky Ponožkovice je potešiť seba alebo svojich blízkych. Ide o takzvaný ponožkový klub gentlemanov. Ponožky sa dajú zakúpiť len ako predplatné na 3 / 6 / 9 / 12 mesiacov. Následne Vám z Ponožkovic budú posielať ponožky každý mesiac, kedy každý mesiac je robený iný dizajn ponožiek.  Čiže počas roka je vyrobených 12 dizajnov ponožiek na každý mesiac jeden.

Zdroj: Instagram

One sock

nHlavná myšlienka One sock vznikla v roku 2013, ide o netradičný dizajn spojený s hravosťou a možnosťou kombinácií jednotlivých ponožiek. Ako už názov značky napovedá, ide o jednu ponožku čo to v praxi znamená? Zákazníci si nekupujú pár ale len jednu ponožku. Firma sa často krát spája s rôznymi dizajnérmi prípadne združeniami na ich podporu. Materiál je používaný 95% česaná bavlna  a 5% elastán.

Zdroj: Instagram

 

V Páru

nTáto značka si zakladá na uchovanie ponožiek v páre. Ich poznávacím znakom je cvok na ponožkách, aby sa Vám v pračke nestratili, tak ich jednoducho spojíte. V ponuke majú rôzne štýly a farebnosť ponožiek, treba ešte dodať že ich ponožky sú robené ako unisex. Tiež je možné si objednať ponožkové predplatné od 4 / 6 / 9 / 12 až nekonečno a viete si ponožky aj navrhnúť už od 250 kusov.

Zdroj: Instagram

nSpravili sme pre Vás výber ponožkových značiek ale aby to nebolo znova na dva diely, tak okrem toho že si viete ponožkové značky nájsť aj u nás na webe alebo Instagrame, ešte Vám sem pridáme zopár značiek aby ten výber bol naozaj čo najširší. Okrem týchto značiek poznáme aj nasledovné: Folkies, SOXIT, Valaškování, Výroba-ponožek, SOCKS IN BOX, Skinners, Tatrasvit.

VYPOČUJTE SI NOVÉ
EPIZÓDY MADE IN CAST
ZOBRAZIŤ PODCAST
Už čoskoro
Kubis the Nook, Bratislava
PRIPRAVUJEME
25.4.2024 18:00
Kubis the Nook, Bratislava
KÚPIŤ LÍSTOK
Prírodná kozmetika Musk
je tu s nami už od roku 2016
ZOBRAZIŤ PRODUKTY

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ